Pani bibliotekarka i księga magii

Tom 3 cyklu Zaczarowana Pani Bibliotekarka

W małym miasteczku dzieją się dziwne rzeczy. Najpierw przepada pies Oli – Strzyżyk, potem Julian –dyrektor biblioteki i narzeczony Anny. Obaj trafiają jako ilustracja do jednej z lektur. Z książek znikają literki, a z wypożyczalni ktoś kradnie tajemniczy tom traktujący o magii. Okazuje się, że w sprawę zamieszani są burmistrz i nauczycielka biologii. Ola ze swoim kolegą Kubą postanawiają rozwikłać zagadkę. Dołączają do nich sąsiadka Wanda i dyrektor muzeum. Sprawy się komplikują. Ciemne moce zaczynają zdobywać przewagę w miasteczku. Bibliotekarka Anna na skutek czaru zapada w śpiączkę.

Trzeba odzyskać magiczną księgę i przywrócić ład w miasteczku.

Jak poradzą sobie przyjaciele? Czy uda im się pokonać czary, uwolnić Strzyżyka, Juliana i Annę? Czy mieszkańcy miasteczka okażą się pomocni?

Informacje dodatkowe o Pani bibliotekarka i księga magii:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2024-09-24
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Pani bibliotekarka i księga magii

Opinie o książce - Pani bibliotekarka i księga magii

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Czytelnicy cyklu Zaczarowana pani bibliotekarka (poprzednie tomy to: Zaczarowana pani bibliotekarka oraz Pani bibliotekarka na tropie) mogą być pewni, że zaprawieni w rozwiązywaniu trudnych spraw bohaterowie i tym razem staną na wysokości zadania, co – w miarę przewracania kartek książki Pani bibliotekarka i księga magii – staje się coraz bardziej jasne. Czas wziąć udział w przygodzie, której zakończenie – o czym czytelnik szybko się przekona – niejednego zadziwi. Błotnisty ślad płetwy odciśniętej na gresowych płytkach ukazał się oczom wezwanego do biblioteki komendanta miejscowego posterunku – Mariana Okrętki. Jakby mało było tego, że poprzedniego dnia zniknął pies Strzyżyk (w snach Oli szczekał i się wyrywał, chcąc się skądś uwolnić), tajemnicze zjawiska (błyskawice na bezchmurnym niebie, otwierające się na oścież okna, poprzewracane regały, lewitujące pod sufitem książki, czmychające rządkiem literki, a także wiatr porywający kartki, przenikające przez lustrzaną taflę półprzezroczyste postaci z bajek, ptasie pióra w błękitnym kolorze oraz eliksir prawdy) burzyły spokój mieszkańców małego miasteczka. Czyżby to znowu była magia? No i kto ukradł starą księgę z mogącymi zniszczyć świat zaklęciami (oraz ostrzeżeniem na końcu) w skórzanej okładce i złoceniami na grzbiecie? Czekać, aż ktoś odda księgę, czy szukać jej? Gdyby tylko było wiadomo, gdzie. Na razie nie wiadomo, ale trzeba dołożyć wszelkich
Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pewnego dnia Ola na spacerze, gubi w niewyjaśnionych okolicznościach ukochanego psa, Strzyżyka. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, a nadzieja na odnalezienie pieska zdaje się z każdym dniem maleć. Jednocześnie bibliotekę Ani, nocami nawiedza dziwny włamywacz, po którym zostają jedynie ślady płetw i niebieskie piórka. Sprawa coraz bardziej się komplikuje, gdy Julian, narzeczony Ani, zostaje wciągnięty do książki i tam jako ilustracja uwięziony. Zresztą nie jako jedyny... Zaczynają się próby rozwikłania zagadki, ale dopiero Ola i Kuba trafiają na ślad sprawcy, tych wszystkich niecodziennych zjawisk, jakie ogarnęły miasteczko...

"Pani bibliotekarka i księga magii" to już trzecia część z serii, w której poznajemy losy sympatycznej pani Ani i jej bliskich. Kolejne spotkanie z bohaterami książki przynosi i tym razem wiele zagadek, niewyjaśnionych sytuacji, zaskakujących rozwiązań. Bardzo przyjemna fabuła, rodem ze współczesnej bajki, zaprasza młodego czytelnika do niezwykłej przygody. Ale i starszy odnajdzie w niej swoje miejsce. Książka bawi, uczy, pokazuje czym jest siła przyjaźni, wsparcie, wspólne stawianie czoła problemom, gdy razem zawsze łatwiej pokonać zło. Na końcu każdego rozdziału autorka poprzez zadawane pytania, zaprasza czytelnika do aktywnego udziału w rozwiązywaniu trudności, które spotykają naszych bohaterów. Szukanie odpowiedzi, nim zaczniemy czytać dalej, doskonale podbudzi kreatywność i wyobraźnię dziecka, a i dorosły może mieć przy tym frajdę.

"Pani Bibliotekarka i Księga Magii "na tropie " Eliza Mikulska pisarka to kontynuacja losów"Bibliotekarki na tropie oraz "Zaczarowanej Bibliotekarski". Choć przy czytaniu nieznajomość pierwszego i drugiego tomu nie będzie w niczym przeszkadzać . Oczywiście zachęcam do sięgnięcia po wszystkie części .To książki dla młodszych czytelników, choć dorosły bawi się przy nich znakomicie przeżywając przygody wraz z bohaterami.

"-Czasami trzeba cierpliwości i to dużo więcej, niż mamy. Tak jest zwłaszcza w trudnych chwilach. Chcielibyśmy

natychmiast znaleźć rozwiązanie i najlepiej, gdyby wszystko układało się po naszej myśli. Musimy poczekać".

W dziwnych okolicznościach znika pies Oli-Strzyżyk. Dodatkowo znika również dyrektor biblioteki Julian,który jest narzeczonym Anny. Okazuje się,że Strzyżyk wraz z Julianem trafiają do jednej z książek jako ilustracja. Zaczyna się walka z czasem,aby uwolnić zaginionych .Podczas poszukiwań w miasteczku i bibliotece dochodzi do dziwnych wydarzeń.Z biblioteki znika stara księga magi.W miasteczku można spotkać unoszące się jak duchy postacie z bajek i do tego z innych książek znikają literki.

Ola wraz z przyjacielem Kubą  postanawiają odnaleźć złodzieja,aby wszystko wróciło na swoje miejsce. W czasie poszukiwań okazuje się,że w sprawę jest zamieszany burmistrz miasta oraz nauczycielka biologii. Dodatkowo czary rzucone przez nauczycielkę powodują u Anny śpiączkę. Odnalezienie magicznej księgi jest kluczowe. Czy bohaterom uda się znaleźć księgę? Czy Strzyżyk,Julian i Anna uwolnią się od czarów? Kto będzie pomocny przy rozwiązywaniu problemów ?

Jeśli chcecie się przekonać jak zakończy się ta historia musicie koniecznie przeczytać tę książkę.Mały i duży czytelnik z przejęciem będzie odkrywał rozwiązanie dziwnych sytuacji . Ja osobiście jestem oczarowana sposobem przekazania tej historii . Autorka pokazuje,że warto dążyć do celu. Nie powinniśmy poddawać się w połowie drogi. Często porzucamy pewne pomysły , bo coś nam nie wychodzi . Nie tędy droga,trzeba podjąć ryzyko i walczyć do końca. Choć czasami walka może okazać się bez sensu warto doprowadzić ją do końca ,chociażby dla samej satysfakcji.

Dajcie się porwać tej historii. Mam nadzieję,że lektura pobudzi Was do działania. Jeśli macie problem z którym sobie nie radzicie, wystarczy rozejrzeć się wokół szukając pomocy. W otoczeniu każdego z nas zawsze znajdzie się osoba chętna nam jej udzielić .

Pani bibliotekarka na tropie
Eliza Mikulska 0
Okładka ksiązki -  Pani bibliotekarka na tropie

W miasteczku, w którym Anna pracuje jako bibliotekarka, zaczynają się dziać dziwne rzeczy – bez powodu wybita szyba w szkolnej sali, zdechnięte rybki...

Zaczarowana pani bibliotekarka
Eliza Mikulska0
Okładka ksiązki - Zaczarowana pani bibliotekarka

Pierwsze spotkanie Oli i Pani bibliotekarki wywołało zupełnie nieoczekiwane wydarzenie, które zakłopotało dziewczynkę. Jednak wrażliwe, pełne empatii dziecko...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;