Ci, którzy zostali

Ten, kto wyrządza krzywdę, musi liczyć się z zemstą.

Zaginięcie dziewczynki. Tragiczny wypadek motocyklistów. Śmierć młodej kobiety. Gangsterskie porachunki. Każde z tych wydarzeń wymaga zdecydowanej interwencji policji z Bielska-Białej.

Dochodzenia okazują się o wiele bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pojawiają się konflikty interesów, kłamstwa przechodzą przez gardło łatwiej niż prawda, a żądze okazują się silniejsze niż rozsądek. Niełatwo odkryć, gdzie czai się największe zagrożenie. I zapobiec eskalacji zła.

Nadkomisarz Oskar Superson musi podjąć ryzykowną grę. Stawką jest jego kariera i życie dziecka. Jeśli popełni błąd, może doprowadzić do tragedii.

Informacje dodatkowe o Ci, którzy zostali :

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2024-04-24
Język oryginału: Polski

Tagi: zaginięcie

Kup książkę Ci, którzy zostali

Ci, którzy zostali - opinie o książce

Avatar użytkownika - ZaczytanyGlina
ZaczytanyGlina
Przeczytane:2024-05-05,

Bielsko-Biała. Nastoletnia Felicja zostaje porwana. Budzi się w zamknięciu, w towarzystwie tajemniczej postaci. Ta nie robi jej krzywdy, ale nie chce jej wypuścić.

Sprawą zaginięcia zajmuje się nadkomisarz Oskar Superson. Doświadczony gliniarz, który zawsze idzie swoimi ścieżkami i zdarza się, że pakuje się w konflikty z przełożonymi.

Zaginięcie nastoletniej Felicji to bardzo delikatna sprawa. Wymaga niesztampowych metod pracy. Takimi właśnie cechuje się Superson.

Równolegle poznajemy historię gangu „Gepardów” oraz Orlika jego herszta. Przywódca aktualnie odsiaduje pięcioletni wyrok w więzieniu, a reszta ekipy zarządza interesem. Jak to często była niekoniecznie po myśli szefa.

Dwie zupełnie różne sprawy, ale los zdecydował, że trafiają w ręce jednego policjanta i jego ekipy.

Czy żmudna praca śledczych doprowadzi do rozwiązania obu spraw?

Kto miał interes w porwaniu dziecka? Kto tak naprawdę rządzi „Gepardami” i kto spija największą śmietankę z ich funkcjonowania?

Tego dowiecie się po przeczytaniu książki „Ci, którzy zostali”

Porwanie małoletniej oraz świat narkotyków, sutenerstwa i złodziei samochodów. To wszystko znajdziecie w tej książce. Początkowo fabuła wydaje się troszkę ospała i zagmatwana. Na szczęście, jak to często bywa, w miarę odkrywania kolejnych kart książki wszystko zaczyna się rozjaśniać.

Zakończenie dość zaskakujące.

Polecam

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

“Ten, kto wyrządza krzywdę, musi liczyć się z zemstą.”

W powieści “Ci, którzy zostali” Hanna Greń wplata wątki zbrodni, tajemnic i ludzkich żądz w rozbudowaną fabułę, która wciąga nas od pierwszych stron. Akcja toczy się w Bielsku-Białej, gdzie nadkomisarz Oskar Superson staje w obliczu serii zdarzeń, które wydają się pozornie niepowiązane. Zaginięcie dziewczynki, tragiczny wypadek motocyklistów, śmierć młodej kobiety i gangsterskie porachunki – każde z tych wydarzeń wymaga zdecydowanej interwencji policji. Jednak dochodzenia okazują się bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Konflikty interesów, kłamstwa i ukryte motywy prowadzą do eskalacji zła. Nadkomisarz Superson musi podjąć ryzykowną grę, a stawką są nie tylko jego kariera, ale także życie dziecka.

Fabuła jest rozbudowana, a liczne wątki splatają się w intrygujący sposób. Gang Gepardów, tajemnice rodzinne i zaskakujące zwroty akcji trzymają czytelnika w napięciu. Hanna Greń nas nie oszczędza i choć brakuje w tym kryminale krwawych scen, to emocji i akcji tu nie brakuje. Działania policji pod przykrywką, zaginięcie, gangsterskie intrygi – wszystko to sprawia, że siedzi się w napięciu i nie mogąc oderwać się od lektury.

Postacie są wyraziste, a ich decyzje mają realne konsekwencje. Nadkomisarz Superson staje przed trudnym wyborem, a my razem z nim analizujemy poszlaki i tropimy zaginioną dziewczynkę. W tle mamy gang Gepardów, który prowadzi atrakcyjne, ale ryzykowne i pełne adrenaliny życie.

“Ci, którzy zostali” to pełen tajemnic i zwrotów akcji kryminał z małomiasteczkowym klimatem. Jeśli lubicie niebanalne historie, a w nieco lżejszym wydaniu, to powieść Hanny Greń na pewno przypadnie Wam do gustu.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @czwartastronakryminalu, a Autorce za wyśmienitą lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

WSPÓŁPRACA
Co, którzy zostali
Hanna Greń
"Ten, kto wyrządza krzywdę, musi liczyć się z zemstą."

Książka ta należy do gatunku thrillery i kryminały. Według mnie jest to nieco chaotyczny kryminał. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Sposób pisania jest dość specyficzny. Trzeba się wczytać aby zrozumieć co autor ma na myśli. Uważam że jest to dobra pozycja dla każdego kto lubi kryminały i zagadki.
W pierwszych rozdziałach poznajemy nadkomisarza Oskara Superson. Jest to nasz główny bohater, który próbuje rozwikłać przede wszystkim tajemnicze zaginięcie nastoletniej dziewczyny. W trakcie postanawia pod przykrywką dostać się do gangu, gdzie jego śledztwo musi się rozszerzyć o morderstwo młodej kobiety a także o tragiczny wypadek motocyklistów. Początkowo nadkomisarz podejrzewa że wszystkie te sprawy są ze sobą powiązane. Ale jak rozwiązać tę sprawy gdy każdy kłamie. Superson próbuje każdego sposobu aby jak najszybciej rozwiązać zagadkę.
Historia jest trochę zawiła, ale próbowałam sama rozwiązać sprawę i częściowo mi się udało. Lubię takie historie gdzie się nie da w całości samemu domyśleć zakończenia książki. Jedyny minus to imienia i ksywki, które niekiedy nie da się szybko przypasować do bohatera, przez co wprowadza delikatną dezorientację. W tekstach jest także kilka sformułowań, które nic nie wnoszą a powodują chaos. Na szczęście cała historia jest na plus.
Uważam że w przyszłości jeszcze sięgnę po książkę tej autorki. Możliwe że jestem dość surowa w ocenie, ponieważ kocham kryminały i czytałam ich już wiele i znam swoje oczekiwania. Tu one w większości zostały spełnione dlatego mogę serdecznie polecić ją każdemu kto lubi kryminały i trochę chaotyczne historię.

Nadkomisarz Oskar Superson prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczynki, do tego dochodzi sprawa tajemniczej śmierci dwóch motocyklistów i porachunki gangsterów. Czy wszystkie te sprawy są ze sobą powiązane?

"Ci, którzy zostali" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. I powiem szczerze, że fajnie mi się słuchało tej książki.

Sprawa zaginięcia dziecka nigdy nie jest łatwa, ale Superson przekonuje się, że musi dużo ryzykować, aby dowiedzieć co się mogło zdarzyć dziewczynce. Odkrywa kolejne tajemnice Gangu Gepardów.

A dla mnie było bardzo interesujące to jak sprawy w środku gangu mogą się skomplikować i okazuje się, że nie zawsze każdy walczy dla wspólnej sprawy.

Bardzo spodobała mi się postać Nadkomisarza. Od samego początku zainteresował mnie, a z każdą kolejną minutą przesłuchanego audiobooka bardziej przekonywał mnie do siebie. Podobało mi się, że jest bardzo spostrzegawczy, ale też, że nie uległ wielu pokusom.

Moim zdaniem ta książka jest warta uwagi. Jak tak sobie teraz myślę, to chyba pierwszy raz słuchałam książki w którym policjant pracuje pod przykrywką i próbuje wsiąkać w struktury gangsterskie. Dla mnie to było ciekawe doświadczanie.

No i zakończenie totalnie mnie zaskoczyło, stawiałam na zupełnie coś innego.

Bardzo spodobało mi się pióro autorki, więc mam nadzieję, że w niedługim czasie sięgnę po poprzednie tytuły.

#ciktórzyzostali to książka jak dla mnie inna od wcześniejszych pozycji spod pióra @hanna.gren.pisarka jakie do tej pory czytałam.

Nadkomisarz Oskar Superson podejmuje trudną rozgrywkę, bo czy może ona być łatwa gdy na szali leży życie dziecka?

Mnożą się kłamstwa i tajemnice, a sprawy nie ułatwia prężnie działający gang.

Książka może inna, ale od początku wplatająca czytelnika w fabułę. Budząca ciekawość i przerażenie. Poruszony temat niezwykle bolesny i trudny. Natomiast słowo #cysterna już nigdy nie będzie dla mnie takie samo, nabrało kompletnie innego znaczenia...

Pani Hania po raz kolejny dowodzi, że sięganie po Jej książki to dobry wybór. To taki pewniak w morzu niepewności. Jest zagadka, jest śledztwo, jest intrygująca warstwa obyczajowa, no i oczywiście bohaterowie budowani treściwie i plastycznie.

Nie brak tu emocji, a w tej konkretnej pozycji ogromnej niezgody na zachowania, które prezentuje część postaci. Mnie zabolało i to nawet bardzo...

Hanna Greń po raz kolejny na pisała świetny kryminał, w którym porusza wiele trudnych tematów. Prostytucja, pedofilia handel narkotykami. Ale żeby było tego mało to dużo tutaj zawiści i zazdrości.

Akcja książki dzieje się w na śląsku, w Czechowicach - Dzieciach, gdzie znika Felicja. Nikt nie wie co się z nią stało. Sprawą zajmuje się podkomisarz Oskar Superson, który odkrywa, że ostatnią osobą, która widziała się z Felicją był chłopak na motorze. Kilka dnia później dochodzi do wypadku dwóch motocyklistów oraz zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety. Dochodzenie staje się trudniejsze niż na początku wydawałoby się. Dochodzi do konfliktu interesów, na jaw wychodzą tajemnice i kłamstwa. Czy Oskarowi uda się odnaleźć Felicję? Co odkryje pan podkomisarz? Przekonacie się sami.

Uwielbiam kryminały, które nie skupiają się na jednej osobie i jednej sprawie, ale jest tutaj parę wątków, które ostatecznie wpływają na koniec historii.

Książka posiada ciekawe i skomplikowane postacie. Natomiast tępo akcji jest takie jakie lubię. Od razu coś się dzieje i nie ma tutaj zbędnych, nudnych opisów. Nie znajdziemy tutaj również brutalnych i krwawych scen, co akurat dla mnie jest dużym plusem.

Książka czyta się bardzo szybko. A wszystko to za sprawą lekkiemu stylowi pisania autorki. Nie wiedziałam nawet kiedy znalazłam się na ostatniej stronie.

Mam chusteczkę haftowaną. Śmiertelne wyliczanki
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Mam chusteczkę haftowaną. Śmiertelne wyliczanki

Aspirant Konstanty Nakański prowadzi sprawę zabójstwa. Śledztwo przebiega opornie, gdyż policjant nie może znaleźć żadnego powodu, dla którego ktoś miałby...

W Trójkącie Beskidzkim. Uśpione królowe
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - W Trójkącie Beskidzkim. Uśpione królowe

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury. Sprzedawca Snów jest seryjnym zabójcą...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska