Caraval

Tom 1 cyklu Caraval

To, co słyszałaś o Caravalu, nie wytrzyma porównania z rzeczywistością. To coś więcej niż tylko gra czy przedstawienie teatralne. Na tym świecie nie znajdziesz niczego równie magicznego.

Scarlett nie opuściła dotąd wyspy, na której mieszka z ukochaną siostrą Tellą i okrutnym ojcem. Zaaranżował on dla Scarlett małżeństwo, przez które może nie ziścić się jej wielkie marzenie, by obejrzeć Caraval, niezwykłe przedstawienie z udziałem publiczności, wystawiane raz w roku w odległej krainie.

Niespodziewanie Scarlett otrzymuje długo wyczekiwane zaproszenie. Z pomocą tajemniczego żeglarza Tella zabiera siostrę na przedstawienie. Jednak gdy tylko przybywają na miejsce gry organizowanej przez genialnego Mistrza Legendę, Tella znika. Czy Scarlett znajdzie siostrę, zagra w Caravalu i spełni marzenia?

Informacje dodatkowe o Caraval:

Caraval - opinie o książce

Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2023-07-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2023,

"Caraval" chciałam przeczytać już od lat i od kiedy wyszło kolejne wydanie jeszcze bardziej miałam na te serię ochotę. Szczęśliwie w moim życiu w końcu przyszedł czas na sięgnięcie po pierwszy tom.  Jednak jak zawsze zanim przejdę do wyrażenia swojego zdania chciałabym zacząć od początku - czyli od fabuły.

W powyższej powieści poznajemy Scarlett, która jak do tej pory nie opuściła wyspy, na której mieszka z ukochaną siostrą Tellą i okrutnym ojcem. Mężczyzna zaaranżował małżeństwo dziewczyny, przez które nie może ziścić się jej wielkie marzenie obejrzenia Caravalu. Jest to niezwykłe przedstawienie z udziałem publiczności, które wystawiane jest raz do roku w odległej krainie.

Jednakże niespodziewanie Scarlett dostaje długo wyczekiwane zaproszenie na Caraval. Z pomocą tajemniczego żeglarza Tella zabiera siostrę na przedstawienie. Jednak, kiedy tylko przybywają na miejsce gry organizowanej przez Mistrza Legendę, Tella znika, a Scarlett wyrusza na poszukiwania siostry.

~*~

Kiedy wkroczyłam w świat Caravalu niemalże od razu zauroczył mnie jego baśniowy klimat. A, że lubię tego typu vibe w książkach tym bardziej dałam się ponieść historii zawartej w powyższej powieści.

Autorka w niezwykły sposób opowiada o siostrzanej miłości, dojrzewaniu oraz odkrywaniu siebie i swoich potrzeb. Scarlett biorąc udział w Caravalu oraz poszukując siostry nie raz musi przełamywać swoje bariery i mierzyć się z tym co wywołuje u niej strach. Ja towarzysząc jej w tym z czym się zmaga ogromnie jej kibicowałam i trzymałam za nią kciuki - tym bardziej, że jest to postać, z którą na swój sposób się utożsamiałam. I powiem Wam, że sama się zdziwiłam, że tak bardzo odnalazłam się w historii dla młodzieży. Żałuję, że sięgnęłam po tę opowieść tak późno, jednakże tłumaczę to sobie, że po "Caraval" sięgnęłam właśnie wtedy, kiedy był w moim życiu na to czas, a także przestrzeń.

Dla mnie "Caraval" to świetna historia w klimacie "Alicji w Krainie Czarów", która jest niezwykle wciągająca - w dodatku zapewnia świetną rozrywkę. Zapewne nie zdziwi Was to, że nie mogę doczekać się lektury kolejnych tomów, o których na pewno Wam wspomnę.

Bardzo żałuję, że nie wydawali takich książek, kiedy ja byłam nastolatką, bo w "Caravalu" zapewne zakochałabym się bez pamięci. Jednak w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czytać tego typu literaturę kiedy jestem już dorosła.

Chłopak, który smakował jak północ
Stephanie Garber0
Okładka ksiązki - Chłopak, który smakował jak północ

Scarlett i Tella całe życie spędziły na maleńkiej wyspie. Ich okrutny i wpływowy ojciec zaaranżował już dla Scarlett małżeństwo. Oznacza to, że jej tragiczny...

Once Upon a Broken Heart
Stephanie Garber 0
Okładka ksiązki - Once Upon a Broken Heart

The instant #1 New York Times bestseller! Once Upon a Broken Heart marks the launch of a new series from beloved author Stephanie Garber about love, curses...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska