Złudne nadzieje

Jakiś czas temu przeczytałam książkę, która wywołała u mnie tyle sprzecznych emocji, że chwilami musiałam odkładać ją na bok, żeby się uspokoić. Autorka poruszyła tu bardzo trudny temat i opisała go tak realistycznie, iż miałam wrażenie jakbym była naocznym świadkiem rozgrywających się wydarzeń.

Natalia poślubiła mężczyznę, którego uważała za ideał. Ten jednak szybko okazał się dręczycielem psychicznym i fizycznym, niszczącym w niej radość oraz szczęście. Bezsilna i nieufna nie widzi już ratunku dla siebie. Wtedy w jej życiu pojawia się była miłość, która wyciąga ją z tego piekła.
Ten mężczyzna pomaga jej stanąć na nogi i na nowo budzi w niej uczucia. Jednak Natalia poraniona psychicznie wciąż walczy z demonami z przeszłości, które nie pozwalają jej w pełni cieszyć się życiem.

Czy bohaterka otrząśnie się wreszcie i zapomni o swym kacie? Czy jeszcze obdarzy zaufaniem mężczyznę? Czy będzie jeszcze szczęśliwa?

Muszę przyznać, że jest to mocna pozycja i trzeba nie lada samozaparcia, by czytać niektóre sceny. Naprawdę były momenty, że chciałam ukatrupić męża tej biedaczki, a ją samą przytulić i pocieszyć. Żadna kobieta nie zasługuje na takie traktowanie. Na szczęście później treść zmienia się na bardziej optymistyczną i przyjemną. Znajdziemy tu również świetnie przedstawione sceny zbliżeń, które bardzo podgrzewały atmosferę.

Pani Rak rewelacyjnie wykreowała każdą postać, które idealnie wkomponowała w swoją opowieść. Toksyczny związek, przemoc fizyczna i psychiczna niestety jest bardzo częsta, więc trzeba uczulać wszystkich, by nie byli obojętni na takie sytuacje. Często to właśnie nasza pomoc może zapobiec tragedii oraz zakończyć cierpienie dręczonej osoby.

Jeśli jesteście zaintrygowani tą lekturą i chcecie poznać losy Natalii to sięgajcie po tą powieść. Uważam, że naprawdę warto to zrobić. Ja biorę się za czytanie kolejnego tomu, bo pisarka zakończyła tę część tak spektakularnie, że wręcz umieram z ciekawości. Nie zwlekajcie, tylko czytajcie. Polecam!

Informacje dodatkowe o Złudne nadzieje:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-02-09
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Złudne nadzieje

Kup książkę Złudne nadzieje

Wybaczam Ci
Adriana Rak0
Okładka ksiązki - Wybaczam Ci

...bo święta to czas, w którym dzieją się prawdziwe cuda. Wybaczam ci... to życiowa, skłaniająca do refleksji opowieść o sile przebaczania. Tytuł wskazuje...

Uwikłani. Tom 2
Adriana Rak0
Okładka ksiązki - Uwikłani. Tom 2

Ona i onDwa zranione sercaNamiętność i pożądanieMiłość, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności... "Uwikłani. Tom drugi" to historia...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska