Zamknięte drzwi

Przyznajcie się, co lub kogo ukrywacie w swojej piwnicy?🤔
🌿 Nora wiedzie spokojne i poukładane życie jako ceniony chirurg do czasu, kiedy to jej życie wywraca się do góry nogami. Policja odnajduje ciało młodej dziewczyny, która prawdopodobnie została zamordowana w podobny sposób, w jaki 26 lat temu swoje ofiary zabijał ojciec Nory. Okazał się on seryjnym mordercą, odsiadującym swój wyrok w więzieniu. Wszystkie poszlaki wskazują na lekarkę i to ona staje się głównym podejrzanym. Czy Nora ma skłonności do zabijania, a może ktoś chce ją wrobić?🌿
Przerażająca wizja ojca i męża mordercy, który na co dzień wychodził do pracy, a po niej w wolnej chwili w piwnicy torturował niewinne kobiety i odcinał im dłonie. Takie przeżycie to jest trauma i wielkie obciążenie dla młodej dziewczyny na całe jej życie. "Zamknięte drzwi " to thriller psychologiczny napisany i widziany z perspektywy bycia córką seryjnego mordercy, piętna z którym musi się zmierzyć już od najmłodszych lat.
Czytałam wiele zachwytów nad książką i chciałam sama się przekonać o tym, czy jest taka dobra, jak piszecie. Okazało się, że mieliście rację, jest to bardzo dobry thriller trzymający w napięciu i budzący niepokój już od pierwszych stron. Krótkie rozdziały i akcja, która wyznaczała tempo całej książce, prowadziły do tego, że czytało się ją bardzo szybko. Dopiero na koniec trochę zwolniło, aby całą historię dopiąć już na ostatni guzik i liczyłam, że jeszcze mnie czymś wielkim autorka zaskoczy. Niestety zakończenie było najsłabszym ogniwem tej książki, mało porywające, trochę naciągane, jakby napisane od niechcenia i w pośpiechu. Dlatego też moja ocena jest o jedną gwiazdkę mniej z powodu tej końcówki.

Informacje dodatkowe o Zamknięte drzwi:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-01-25
Tytuł oryginału: The Locked Door
Tłumaczenie: Joanna Zalewska
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Zobacz opinie o książce Zamknięte drzwi

Kup książkę Zamknięte drzwi

Nie wydaje się podejrzliwa w stosunku do mnie. I nie powinna być. Ona nie ma takiego życia, w którym martwe ciała materializują się w jej piwnicy. Ma dobre życie. Życie, którego chcę. Życie, które będę starała się od teraz wieść.

To nie moja wina, że nie jestem taka jak wszyscy. Ale to nie znaczy, że jestem taka jak on.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska