Zamknięte drzwi

Q: Macie w domu piwnice? Po lekturze gwarantuje Wam, że będziecie mieli opory do niej schodzić. 😅

"Przez ostatnie dwadzieścia sześć lat uciekałam od bycia Norą Nierling. Nikt nie miał pojęcia, kim jestem, a ja chciałam utrzymać ten stan rzeczy. Co zrobię, jeśli świat odkryje, kim jest Nora Davis?"

Nora jest szanowaną panią chirurg, która ciężko pracowała na swoją reputację. Pracuje w prywatnej klinice. Nikt nie wie jednak, że kobieta skrywa tajemnicę. Pod zmienionym nazwiskiem ukrywa się córka seryjnego mordercy Handymana. Przez wiele lat udawało jej się żyć w ukryciu. Wszystko zmienia się w momencie, gdy jedna z pacjentek Nory zostaje znaleziona w rzece z odciętymi rękoma. Ten sam schemat morderstwa co u jej ojca. Przeszłość właśnie powróciła i dała o sobie znać.

Czyżby pojawił się naśladowca, skoro Handyman siedzi w więzieniu? Jaki interes będzie miał w ujawnieniu prawdziwej tożsamości Nory?

Naszą bohaterkę poznajemy w wieku jedenastu lat oraz dwadzieścia sześć lat później. Teraźniejszość miesza się z przeszłości, rozdziały się przeplatają. Tak jak tego nie lubię, tak w tym przypadku bardzo mi się podobało.

Historia Nory z dzieciństwa dostarczyła mi wiele emocji, wręcz z niecierpliwością czekam na rozdziały z przeszłości. Fascynowała mnie droga, jaką nasza bohaterka przebyła, aby odkryć zamiłowanie swojego ojca. A pewna zabawa w lesie przyprawiła mnie o dreszcze i gęsią skórkę.

Dorosła Nora również nie próżnowała i nie pozwalała nam się nudzić. Swoim zachowaniem sprawiała, że momentami podejrzewałam ją o najgorsze. Już sama zaczynałam się gubić. I nie wiedziałam, w co wierzyć.

Nie często sięgam po ten gatunek literacki, w tym przypadku był to strzał w dziesiątkę. Wciągająca, mroczna i trzymająca w napięciu do ostatniej chwili. W życiu nie zgadłabym osoby stojącej za tym wszystkim. Czeka Was nie lada zaskoczenie. Finał, jakiego nikt się nie spodziewa.

Książkę czyta się błyskawicznie. Przyjemny i lekki styl autorki tylko to ułatwia. Jestem bardzo zadowolona z lektury. Polecam serdecznie.

Informacje dodatkowe o Zamknięte drzwi:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-01-25
Tytuł oryginału: The Locked Door
Tłumaczenie: Joanna Zalewska
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Zamknięte drzwi

Kup książkę Zamknięte drzwi

Nie wydaje się podejrzliwa w stosunku do mnie. I nie powinna być. Ona nie ma takiego życia, w którym martwe ciała materializują się w jej piwnicy. Ma dobre życie. Życie, którego chcę. Życie, które będę starała się od teraz wieść.

To nie moja wina, że nie jestem taka jak wszyscy. Ale to nie znaczy, że jestem taka jak on.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska