Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2

Tom 2.2 cyklu Rodzina Monet

Po incydencie z perfumami Hailie przechodzi na nauczanie domowe. Ten fakt nie napawa ją optymizmem. Nie ma jednak pojęcia, że nie zazna czegoś takiego jak nuda. Czeka ją kolejne spotkanie z tatą i nowym członkiem rodziny, a także mnóstwo wrażeń, o jakich jej się nie śniło.

Jak dotąd to najlepsza część Monetów. Elementy obyczajowe przyjemnie łączą się z charakterystyczną dla tej serii akcją. Jeszcze więcej plot twistów i mocno angażujących scen, realnie sprawiły, że pochłonęłam „Królewnę” w naprawdę krótkim czasie.

Mimo, że druga część zawiera sporo intrygujących wydarzeń, w pamięci najmocniej utkwiły mi te z ojcem Hailie. Wydaje się być ciekawą postacią, o której chętnie przeczytałabym więcej. Oczywiście jego kreacja również jest nieco kartonowa (jak wszystkich innych bohaterów), ale mimo wszystko ma zdecydowanie więcej głębi niż reszta członków rodziny.

Mam wrażenie, że nastąpiła kulminacja mojej irytacji do Hailie. Kompletnie nie dorosła do swojego wieku (o czym wielokrotnie wspominałam zarówno tutaj, jak i w innych mediach), a nieustannie wymaga poważnego traktowania.

A jeśli już o traktowaniu mowa, to naszła mnie nowa refleksja dotycząca braci – większość z nich traktuje siostrę jak balast, czemu dowodzą chociażby poszczególne sceny z tej części. Oczywiście ten aspekt wyjątkowo jest moim subiektywnym wnioskiem, ale i tak warto o nim wspomnieć.

Czy sięgnę po trzeci tom? Nie wiem. Wiem natomiast, że zakończenie „Królewny” intryguje na tyle mocno, że na pewno to rozważę.

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-02-22
Dodał/a opinię: Maja Ciupińska

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2

Kup książkę Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2

– Zawsze chciałam być jak księżniczka… – powiedziałam monotonnym głosem. – Jesteś księżniczką – odparł z uśmiechem i błyskiem w pięknych, błękitnych oczach. – I jesteś dla nas zbyt ważna, by ryzykować twoje życie.

Moi bracia może nie są idealni, ale musiałam im przyznać, że potrafią bezbłędnie poprawić mi humor.

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Nieważne, jakiej wagi ciężarki podniesiesz na siłowni lub jak często zapłaczesz w samotności. Siła to coś więcej, to determinacja, a ty, moja królewno...

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 2

Gdyby kilka lat temu ktoś mi powiedział, że zamieszkam z pięcioma starszymi braćmi, których tak mocno pokocham, tobym go wyśmiała.   Siedzieliśmy przez...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;