Morderstwo na polu golfowym

"Morderstwo na polu golfowym" jest drugim w kolejności chronologicznej kryminałem z udziałem Herculesa Poirota. Narratorem jest Arthur Hastings, który pełni tę samą rolę co Dr Watson u boku Holmesa.

Poirot otrzymuje list od pana Renauld z francuskiej miejscowości Merlinville-Sur-Mer, która znajduje się blisko Cailais, z prośba o jak najszybsze przybycie i pomoc w poprowadzeniu pewnych spraw. Pan Renauld twierdzi, że grozi mu niebezpieczeństwo, zapewnia także pokrycie wszelkich kosztów. Poirot zostawia swoje sprawy i natychmiast wraz z Hastingsem  udają się do Francji. Na miejscu znajduje już policję i pana Renauld... z nożem w plecach na polu golfowym.

Gdy Poirot jest bliski rozwiązania zagadki, popełnione zostaje kolejne morderstwo, która wprawia w osłupienie jego samego. Poirot jednak nie daje się zwieść i krok po kroku rozwiązuje tajemnicę morderstw.

Charakteru powieści dodaje rywalizacja Poirota z detektywem Giraudem, który preferuje stare metody. Na kolanach bada każdy skrawek ziemi, niedopałek papierosa, a nawet malutką zapałkę.

"Morderstwo na polu golfowym" jest złożoną powieścią z doskonale uknutą intrygą. Herkules Poirot rozwiązanie zagadki zostawia sobie na sam koniec - jest to już tradycja w kryminałach Christie. Czytelnicy również będą starać się wytypować mordercę - jednak zaręczam, że nie będzie to takie proste.

Informacje dodatkowe o Morderstwo na polu golfowym:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012-01-18
ISBN: 83-7384-383-3
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Morderstwo na polu golfowym

Kup książkę Morderstwo na polu golfowym

Śmierć lorda Edgware
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Śmierć lorda Edgware

Kolejna fascynująca powieść tej niezwykle poczytnej autorki. Już na początku pokojówka znajduje w bibliotece ciało pana domu z nożem wbitym w kark tuż...

Śledztwo na cztery ręce
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Śledztwo na cztery ręce

"Na górze pani Honeycoutt otworzyła pierwsze drzwi. Tommy i Tuppence szli tuż za nią. Naraz gospodyni cofnęła się, gwałtownie chwytając powietrze. Na sofie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska