Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY

Tom 3 cyklu WIEK-NIEWAŻNY

Na trzecią część "Wieku nieważnego" przyszło nam czekać bez mała trzy lata, ale po lekturze tej części odnoszę wrażenie, że było warto. Spotykamy znów starych dobrych przyjaciół, ale pojawiają się nowe osoby, które okazują się realnym niebezpieczeństwem. Nie będę opisywać fabuły, bo wydawca naprawdę wiele zdradza, a nie chciałabym odebrać przyjemności z poznania tej historii. Zdradzę tylko, że dzieje się tu bardzo dużo, pojawiają się zaskakujące zwroty akcji, nie brakuje olbrzymich emocji.
Zwrócę także uwagę na to, że autorka w swej powieści porusza niezwykle ważne tematy dotyczące choroby, która dotyka coraz więcej kobiet a mimo to diagnostyka i leczenie jest w naszym kraju bardzo utrudnione, a także wykorzystywania swej przewagi (ekonomicznej, siłowej itp.) do doprowadzenia do niechcianych kontaktów, a nawet gwałtu. Wprawdzie mamy tu do czynienia z literacką fikcją to jednak musimy pamiętać, że takie rzeczy się dzieją i należy je piętnować z najwyższą powagą. Jest to bardzo ważny głos i w moim odczuciu, powinno się o tym mówić jak najczęściej, także w literaturze rozrywkowej.
Kolejnym ważnym zagadnieniem tej historii jest dojrzałość emocjonalna, której mi w tym przypadku dość brakowało. Oboje bohaterów jest nieprzygotowanych do wspólnego życia, boją się ze sobą rozmawiać, mają tajemnice, wiszą nad nimi demony przeszłości. Autorka doskonale pokazuje, jak ważna w życiu jest rozmowa z drugim człowiekiem, jakie konsekwencje niesie za sobą jej brak, dochodzi do coraz większych nieporozumień i niedomówień, dotychczas bliskie sobie osoby diametralnie się od siebie oddalają, a powrót do tego co było, z każdym niewypowiedzianym słowem jest coraz cięższy.

Przeczytałam tę książkę z wielką przyjemnością, choć nie obyło się bez wielu łez wzruszenia i pytań jak wiele na te postacie jeszcze spadnie. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie autorka już im trochę odpuści :)
Tak jak wspomniałam wyżej, akcja potrafi zaskoczyć, wiele tu zwrotów, trzyma w napięciu, przyśpiesza bicie serca. Postacie się barwne i wielowymiarowe, zbudzają sporo emocji, potrafią rozbawić, ale i porządnie zirytować.
Fabuła jest ciekawa i bardzo życiowa. Książkę czyta się bardzo przyjemnie.
Z ciekawością czekam na kolejny tom i szczerze wierzę, że nie będziemy musieli na niego długo czekać.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak, to mądra i życiowa historia, która może przytrafić się każdemu z nas. Bardzo poruszająca.

Informacje dodatkowe o Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY:

Wydawnictwo: Romanse
Data wydania: 2023-04-12
Dodał/a opinię: Ewelina-czyta

Tagi: Romans erotyczny Romans współczesny endometrioza

Zobacz opinie o książce Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY

Kup książkę Kochaj mnie mimo wszystko 3. cz. serii WIEK-NIEWAŻNY

Przytulił mnie jeszcze mocniej. Zamknięta w jego ramionach, uwierzyłam w to, że mimo wszystko razem zawsze damy sobie jakoś radę, bo się kochamy, a miłość to prawdziwy cud nieśmiertelności.

Nie myśl o tym. Ja się wszystkim zajmę. Nie musisz nic robić, nawet nie musisz się starać. Po prostu spędź ze mną ten czas. Niczego więcej od ciebie nie chcę. Bądź ze mną w tej chwili, teraz, a nie w przyszłości pełnej lęków. Strach jest nam do niczego niepotrzebny.

Natura Derwana
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - Natura Derwana

Jest po powieść romantyczna osadzona w polskich realiach XIX wieku. W domu Derwana Drozda (szanowanego urzędnika Ratusza) zjawia się nowa służąca –...

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. PowrotyTo kontynuacja pierwszej części ebooka zatytułowanej „Szukając siebie”. Kasia podjęła pracę w galerii Solskiego...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;