Impresje Wiktorii

Historia miłości panienki z dworku i chłopa. Akcja tego romansu historycznego rozgrywa się w wieku XIX. Realia epoki autorka opisała w krótkim posłowiu zawartym w książce. Wiktoria, która marzy o idealnej miłości, wdaje się romans z mężczyzną ze swojej klasy społecznej. Niestety, romans kończy się niechcianą ciążą. Surowy ojciec – fanatyk religijny, postanawia ukarać swoją grzeszną córkę. Wywozi ją do wsi, a tam oddaje pierwszemu chłopu, który zgadza się na transakcję wymienną – Wiktoria w zamian za krowę cielną. Lecz to nie koniec upokorzeń dziewczyny...

Ebook w sprzedaży na stronie autorskiej.

Informacje dodatkowe o Impresje Wiktorii:

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2024-05-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Trudna droga do miłości

"Impresje Wiktorii" autorstwa Eweliny C. Lisowskiej to poruszający romans historyczny, który przenosi czytelnika w realia dziewiętnastowiecznej Polski. Główna bohaterka, Wiktoria Jankowska, jest dwudziestoletnią córką właściciela dworku. Jej ojciec, Teodor Jankowski, marzy o dobrym zamążpójściu dla swojej córki. Jednak życie Wiktorii przybiera nieoczekiwany obrót, gdy pada ofiarą manipulacji amanta, co prowadzi do niechcianej ciąży. W reakcji na skandal surowy ojciec wyrzeka się córki i wypędza ją z domu, a karą ma być poślubienie chłopa i zamieszkanie z nim w skromnej chałupie.

Wiktoria, która zawsze gardziła chłopami i unikała ich, musi teraz zmierzyć się z nową rzeczywistością. Jej podróż do akceptacji nowego życia i nowego męża jest pełna dramatów i wyzwań. Jednym z najbardziej bolesnych momentów w jej życiu jest utrata dziecka, której sprawcą jest jej ojciec tyran. Sama Wiktoria również przyczynia się do cierpień swojego męża, ale z czasem zaczyna dostrzegać wartość w ludziach, których wcześniej uważała za niższych od siebie.

W miarę jak Wiktoria adaptuje się do nowego życia, pojawiają się w jej otoczeniu osoby, które pomagają jej w tej trudnej przemianie. Siostry i nowo poznane osoby stają się dla niej wsparciem, pomagając jej i Benedyktowi odnaleźć wspólny język i zbudować prawdziwą miłość pomimo różnic klasowych.

Książka "Impresje Wiktorii" skupia się na emocjonalnych przeżyciach bohaterów, co czyni książkę przystępną i angażującą nawet dla tych, którzy nie są miłośnikami historii. Główne wątki dotyczą miłości, przemian osobistych oraz licznych tragedii, które nadają opowieści głęboki ludzki wymiar.

Zaletą powieści jest nietypowe podejście do romansu historycznego, które skupia się na emocjonalnej głębi i unikalnym scharakteryzowaniu różnic klasowych. Bohaterowie są dobrze rozwinięci psychologicznie, a ich przemiany są wiarygodne i wzruszające. Fabuła pełna dramatów i zwrotów akcji trzyma czytelnika w napięciu od początku do końca.

"Impresje Wiktorii" to książka, która zaskakuje intensywnością i głębią psychologiczną. Historia młodej Wiktorii, zmuszonej do konfrontacji z brutalną rzeczywistością i własnymi uprzedzeniami, jest zarówno dramatyczna, jak i inspirująca. Jeśli szukasz emocjonującej lektury z historycznym tłem, ale bez nadmiernego skupiania się na politycznych i historycznych szczegółach, ta książka jest dla Ciebie.

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-07-27, Ocena: 4, Przeczytałam,

RECENZJA

"IMPRESJE WIKTORII"

AUTOR: Ewelina C. Lisowska

WYDAWNICTWO: ROMANSE

"Impresje stały się dla mnie ulotnymi chwilami mojego życia, a umarły jako nurt odkrywczego i przełomowego nurtu w malarstwie. Obrazy Chełmińskiego przypomniały mi, że to, co najpiękniejsze i najcenniejsze, mamy blisko, na wyciągnięcie ręki, i często tego nie doceniamy, bo gonimy za jakimś bliżej nieokreślonym ideałem."

"Impresje Wiktorii" to romans osadzony w latach XIX wieku.
Autorka stworzyła ciekawą fabułę, w której mamy ogrom emocji i wydarzeń w życiu bohaterów.
To opowieść o miłości, która rodzi się niepostrzeżenie, poszukiwaniu własnej drogi i miejsca w życiu, poniżeniu, porażkach, przystosowaniu się do nowej rzeczywistości, a przede wszystkim o przebaczeniu. Opowieść o zmianie statusu społeczeństwo i poradzeniu się z dużymi zmianami w życiu.
Autorka pokazuje dylematy moralne,  egzystencjonalne i konsekwencje, z którymi będą musiały się zmierzyć bohaterowie tej historii.

Historia przedstawiona jest z perspektywy głównej bohaterki Wiktorii, dzięki temu możemy poznać ją dokładniej, zobaczyć, z jakimi emocjami i uczucia­mi się zmaga, co myśli i przeżywa.
Bohaterowie ciekawie wykreowani, każda postać jest inna. Obydwoje pochodzą z różnych światów widać wielką przepaść między nimi, ale po pewnym czasie wszystkie różnice zacierają się, a oni próbują odnaleźć się w sytuacji, w której się znaleźli.

Widać bardzo dużą przemianę głównej bohaterki Wiktorii, którą  przyznam, że od samego początku niezbyt polubiłam, była taka wyniosła i biedniejszych uważała za coś gorszego, z czasem zmieniłam o niej zdanie i było mi tak naprawdę żal jej i tego co przeżyła i z czym musiała się zmierzyć.
Benedykt to postać, którą polubiłam za dobre serce.

"Każdy dzień wyrzeźbiony jest małymi upadkami.

Co wzniesie mnie nadzieja płona, to zaraz upadam niczym rzucony kamień.
Chwila blasku, później tylko czerń.
Zbyt ciężki mój krok, aby do światła dosięgnąć.
Zbyt krótkie moje oko, aby dojrzeć jasności.
Właśnie spadła gwiazda, która ogonem zamiotła pół nieba… Nawet nie zdążyłam pomyśleć marzenia.
Teraz już tylko ciemność widzę.
Ostatni to dech starego życia."

Wiktoria Jankowska ma 20 lat, pochodzi z wyższych sfer i mieszka w dworze wraz z ojcem i dwiema siostrami.
Pewnego dnia poznaje Roberta, który zawrócił jej w głowie i wdaje się z mim w gorący romans, który kończy się niechcianą ciąża. A konsekwencje jej czynów, będą bardzo dotkliwe. Ojciec wyrzuca dziewczynę z domu i oddaje pierwszemu lepszemu chłopu, który da za nią krowę. Jako jedyny Benedykt Walczak zechcę ją za żonę i zabiera do swojego domu. Wiktoria bardzo przeżywa zaistniałą sytuację i bardzo trudno jej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Z pani musi zmienić się w nic nieznaczącą chłopkę. Mężczyzna wszystko robi, aby Wiktoria, czuła się dobrze i niczego jej nie brakowało.
Z czasem między dziewczyną a Benedyktem rodzi się uczucie.
Wiktorii i Benedykt będą musieli przejść długą i wyboistą drogę a przede wszystkim zawalczyć o uczucie, które narodziło się między nimi.

-Czy chłop i panna z dobrego domu mają szansę na zbudowanie czegoś prawdziwego i pokochać z całego serca?
-Ile jest w stanie znieść Wiktoria?
-Czy Benedykt zawalczy o serce Wiktorii?
-Co będą w stanie zrobić dla swojej miłości?
-Czy odnajdą siebie pomimo kłód rzuconych im pod nogi?
-Do czego posunie się Ojciec dziewczyny?

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania tej historii w formie e-booka.

Polecam.

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. PowrotyTo kontynuacja pierwszej części ebooka zatytułowanej „Szukając siebie”. Kasia podjęła pracę w galerii Solskiego...

Natura Derwana
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - Natura Derwana

Jest po powieść romantyczna osadzona w polskich realiach XIX wieku. W domu Derwana Drozda (szanowanego urzędnika Ratusza) zjawia się nowa służąca –...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska