Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście

NATYCHMIASTOWY NUMER JEDEN NA LIŚCIE BESTSELLERÓW ,,NEW YORK TIMESA"

Oprah Winfrey i Arthur C. Brooks - profesor Harvardu, który zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia - dają ci do ręki sprawdzony przepis na lepsze życie.

Jeśli czujesz, że nie jesteś tak szczęśliwy, jak chciałbyś być, to ta książka jest właśnie dla ciebie. Ale czym właściwie jest szczęście? Winfrey i Brooks pokazują, że nie jest to gwiazdka z nieba,ale coś, po co każdy z nas może sięgnąć. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych i doświadczeniach ze swojego życia, autorzy pokazują, co możesz zrobić już teraz, żeby poczuć się szczęśliwszym, zamiast czekać na to, co przyniesie los.

Bo choć trudno mieć wpływ na to, co dzieje się wokół nas, możemy decydować o swoich reakcjach. Winfrey i Brooks prezentują skuteczne narzędzia do zarządzania emocjami. Nauczą cię, jak kontrolować te negatywne, które zatruwają nas każdego dnia, bez ich wypierania. Pokażą cztery filary, które pozwalają na budowanie szczęśliwego życia. I przekonują, że niezależnie od tego w jakim momencie życia jesteś, w każdej chwili możesz wyruszyć w podróż w stronę szczęścia.

DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE BYCIE SZCZĘŚLIWSZYM STANIE SIĘ TWOIM NOWYM SPOSOBEM NA ŻYCIE.

Informacje dodatkowe o Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: Psychologia

Tagi: psychologia

Kup książkę Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście

Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście - opinie o książce

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Każdy z nas szuka szczęścia, jednak nie tak łatwo jest je odnaleźć. Bo czy szczęście to nie doświadczanie niczego złego, otóż Arthur C. Brooks i Oprah Winfrey pokazują że nie koniecznie. Życie składa się z dobrych i złych chwil i gdyby nie było tych drugich to nie docenialibyśmy tego co jest dobre. W książce tej znajdziesz odpowiedź na to co tak naprawdę czyni człowieka szczęśliwym, muszę przyznać że jest to dokładnie to nad czym pracuję z moimi pacjentami, którzy do mnie przychodzą. Nasze emocje są sygnałem tego co dzieje się w naszym życiu, natomiast to jak na nie zareagujemy zależy od nas i to nad tym możemy pracować. Książka ta pokazuje, że tak naprawdę posiadamy wszystko co jest do szczęścia potrzebne, tylko do tej pory tego nie docenialiśmy. Szczęście nie jest rezultatem zewnętrznych okoliczności, tylko tego jak sami patrzymy na życie, a aby się dowiedzieć jak to robić warto jest sięgnąć po tę książkę.

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście" autorstwa Arthur C. Brooks i Oprah Winfrey to skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego, kto chce poprawić jakość swojego życia i poczuć się szczęśliwszym. Autorzy dzielą się w niej swoimi doświadczeniami, odkryciami i radami, jak osiągnąć stan, w którym nie zależymy od zewnętrznych okoliczności, ale sami kreujemy swoje szczęście.

Nie jest to typowy poradnik, który nakazuje na, co mamy robić, nazwałaby go raczej przewodnikiem, który pomaga zrozumieć, co tak naprawdę nas uszczęśliwia i jak można to osiągnąć. Napisana jest w przystępny i ciekawy sposób, pełen przykładów, ćwiczeń, wyzwań i anegdot z życia autorów. Pokazują nam one, że szczęście nie jest tym, co nam się przytrafia, ale czymś, co sami tworzymy po przez nasze działania, postawy i wybory życiowe.

Książka podzielona jest na cztery części, które odpowiadają czterem filarom szczęścia: emocjom, relacjom, pracy i sensowi. W każdej z nich znajdują się cenne informacje, które oparto na najnowszych badaniach naukowych oraz praktyczne ćwiczenia, które pomagają wcielić teorie w życie i wzmocnić te filary. Autorzy nie tylko mówią nam, co robić i dlaczego, ale również podpowiadają nam, jak to robić.

Pouczająca, motywująca i zachęcająca do zmiany. Z gatunku tych, do których się wraca i korzysta z nich jak z narzędzia do rozwoju osobistego. Ma potencjał, by zmienić nasze życie na lepsze, jeśli tylko jej na to pozwolimy i zastosujemy jej rady ✨.

„Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście" to książka dla każdego, kto chce być szczęśliwy i spełniony, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, stanie ducha czy sytuacji. To książka, która daje nadzieję, że każdy z nas może osiągnąć życie, którego pragnie, jeśli tylko zechce i będzie do tego dążyć. To książka, która uczy, jak być szczęśliwym, nie tylko w teorii, ale też w praktyce.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @znak_literanova @wydawnictwoznakpl (współpraca reklamowa)🩷.

Avatar użytkownika - cupofchapters
cupofchapters
Przeczytane:2024-03-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

Szczęśliwe życie wydaje się niejako celem każdego z nas. Autorzy rozbierają na części pierwsze znaczenie tego słowa dzieląc je na filary i starając się uzmysłowić, że nie jest ono celem ale drogą, którą kroczymy każdego dnia.

Radości i powodzenia przyjmujemy z entuzjazmem.

Osobiste potknięcia i krytyka nie są już tak porządane w naszym życiu.

Sięgając po ta książkę musimy pamiętać, że nie jest ona remedium na nasze bolączki ale drogowskazem ku lepszemu.

Czytając poruszamy się po sferze emocji i relacji ale również życiu zawodowym dążąc nie tyle do akceptacji rzeczy trudnych ale próby spojrzenia na nie z innej perspektywy.

Na wiele rzeczy mamy wpływ ale niektóre nie są zależne od nas samych.

Autorzy poprzez historie utkane z codzienności motywują i pouczają jednocześnie nie próbują w żaden sposób moralizować pozostawiając możliwość osobistych wyborów.

Spore grono osób omija książki będące poradnikami tymczasem ,,Życie którego pragniesz" może być przydatnym narzędziem w rozwoju osobistym.

Jedno czego zdecydowanie było w niej za mało to napewno samej Oprah Winfrey.

Lubicie książki rozwojowe? Jeżeli tak, to przeczytajcie tą recenzje, jeżeli nie - to idźcie dalej. A tak na poważnie to... już w pierwszych zdaniach napisze, że książka miała potencjał, ale... chyba nie jest wykorzystany, albo... ja za dużo wymagam.

Szczęście, tego chyba każdy z nas chce, prawda? Pragniemy uśmiechać się szczerze, żyć szczęśliwie każdego dnia. I właśnie tym zajmują się autorzy tej książki. Słowo - szczęście - jest oglądane z każdej strony. Jest pokazane jak sobie z nim radzić, co robić aby być szcześliwą osobą, jak je przyciągnąć do siebie i jak zatrzymać jak już je mamy.

Nie wiem co mam o tej książce napisać... Niby fajna, przydatna, lecz... czegoś mi w niej brakuje. Na pewno nie zapamiętam jej na długo. Miała być recenzja, a wyszedł opis... Cóż... nie zawsze książka nam się podoba. Mnie do jej przeczytania skusiła Oprah... myślałam, że wspólna książka z Arthurem będzie... jakimś wywiadem, jakąś konwersacją, gdzie jedna i druga strona będą dość dużo mówiły... Tu zdecydowanie Oprah jest za mało...

Czy polecam? Przeczytajcie sami i sami oceńcie książkę. Ja na pewno do niej nie wrócę, dla mnie to książka na jeden raz.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście" to książka, która z całą pewnością na długo zapada w pamięci i tak naprawdę jest skierowana do każdego. Bowiem Autorzy tutaj udowadniają, że bycie szczęśliwym to nic innego jak... sposób na życie!

Całość napisana jest w naprawdę przyjemny sposób, dzięki czemu lektura staje się swego rodzaju podróżą wgłąb siebie. Na prawie każdej stronie można znaleźć coś co skłania do głębszej refleksji, otwarcia się na nowe i przede wszystkim utrzymania otwartości umysłu w podążaniu ku odkrywaniu szczęścia.

Książka podzielona została na kilka filarów, które mają nas doprowadzić do szczęścia. Przy każdym z nich znajdziemy masę wiedzy, wskazówek, strategii i praktycznych ćwiczeń.

Co bardzo mi się spodobało to fakt, że każda lekcja którą znajdziemy w książce poparta jest badaniami. Dzięki temu wiele osób podejdzie świadomiej do lektury i z całą pewnością weźmie ją bardziej na poważnie.

,,Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście" to lektura obowiązkowa dla każdego. Uświadamia, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie i że każdy może osiągnąć szczęście niezależnie od tego w jakim miejscu się znajduje. Lektura tej książki to głęboka podróż wgłąb siebie, ogromna dawka motywacji, otulenie niczym puchatym kocykiem i chwila refleksji nad własnym życiem. Serdecznie POLECAM!

Pewnie wielu z Was słyszało, że szczęścia można się nauczyć, a także, że można być szczęśliwym bez względu na trudne okoliczności, nawet w ciężkich chwilach, które nie sprawiają nam żadnej przyjemności. Zanim zaczniemy zastanawiać się, czy twierdzenia te są słuszne, musimy ustalić najpierw czym jest to owo szczęście, a to wbrew pozorom wcale nie jest łatwe pytanie. A zatem, co oznacza dla Ciebie szczęśliwe życie?

Cóż to był za lektura! Niesamowita, skłaniająca do głębszej refleksji, a także do zatrzymania się i otwarcia umysłu, przybierająca formę metafizycznej podróży, z jakiej powraca się zupełnie odmienionym, spokojnym i świadomym! Ścieżka ku osiągnięciu spełnienia, ku byciu szczęśliwszym nie jest zadaniem prostym, wymaga od nas pracy i podjęcia pewnych decyzji, a jednak jej owoce będą najwspanialszą nagrodą. Miłość, wdzięczność, uważność, medytacja bądź modlitwa i praca, a to tylko kilka fundamentalnych wartości, które opisane zostały tu niebywale starannie i szczegółowo, a zarazem przystępnie, tak, by chłonąć każde kolejne słowo z zapałem i ogromną ciekawością. Zapewniam, iż w tej wyjątkowej pozycji każdy znajdzie coś dla siebie, a przecież wprowadzenie choćby jednej zmiany już będzie wielkim krokiem ku rozwojowi, jak i w drodze do wymarzonego stanu.

Co istotne, wszelkie lekcje zostały poparte badaniami, dzięki czemu nie można zaprzeczyć im wiarygodności. Nie są to porady wyssane z palca, niesprawdzone, będące jedynie założeniami autorów. Bazując na cennych doświadczeniach udowadniają oni, iż w tym konkretnym momencie możemy zacząć walczyć o to, by stać się szczęśliwszym, natomiast samo czekanie na to, co zgotuje nam los lub zwalanie niepowodzeń na niekorzystne warunki, zamiast pchać nas do przodu, na długo pozostawi w tyle, w zawieszeniu, pogłębiającym się zamgleniu, oddalającym od upragnionego życia.

Ta wyjątkowa pozycja to moim zdaniem lektura obowiązkowa! Każdy z nas powinien przecież pamiętać, że jest odpowiedzialny za swoje życie i bez względu na okoliczności, może stawać się szczęśliwszym! Nadzwyczaj wartościowa, motywująca, otulająca i skłaniająca do głębokiej zadumy! Polecam ?

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;