Zmanipuluję cię, kochanie

,,Szokująco dosadny obraz niebezpieczeństw, jakie dla ludzkiej duchowości niosą ze sobą różne emanacje współczesnej kultury. Autor opierając się na konkretnych przypadkach ukazuje mechanizmy manipulacji oraz przestrzega przed wieloma współczesnymi zagrożeniami”.

Książka jest fascynującą opowieścią o zagrożeniach duchowych ukrytych we współczesnej kulturze. Wstrząsające historie ludzi, którzy przeżyli piekło na ziemi bawiąc się we wróżbiarstwo, bioenergoterapię, pozytywne myślenie, jogę.

Najnowsza książka Roberta Tekieliego poświęcona jest manipulacji i współczesnym zagrożeniom duchowym. Autor opierając się na konkretnych przypadkach ukazuje mechanizmy manipulacji oraz przestrzega przed wieloma współczesnymi zagrożeniami, należą do nich między innymi : sekty, akupresura, akupunktura, amulety, astrologia, bioenergoterapia, biorezonans, chiromancja, channeling, death metal, doskonalenie umysłu, eurytmia, ezoteryzm, feng shui, fotograficzne czytanie, gry komputerowe, Harry Potter, hatha joga, metoda Hellingera, hipnoza, homeopatia, horoskopy, Huna, irydologia, religia Jedi, joga, karate, kung fu, magia, medytacja transcendentalna, muzyka gotycka, muzyka relaksacyjna New Age. NLP. numerologia, odmienne stany wiadomości, okultyzm. OOBE. pierścień Atlantów, pop satanizm, pozytywne myślenie, radiestezja, rastafarianizm, rebirthing, reiki reinkarnacja, RPG, runy, metoda Silvy, satanizm, SITA, wiara w sny, spirytyzm, superlearning, synchronizacja półkul mózgu, szkoły steinerowskie, świadome śnienie, świeccy egzorcyści, talizmany, tai chi, chan, tarot, muzyka techno, trash metal, uwolnienia egipskie, wahadełko, WITCH, wróżbiarstwo, wywoływanie duchów, zen.

Książka będzie ciekawą lektura dla tych wszystkich którzy chcą poznać drugie dno tak bardzo popularnych obecnie praktyk i zjawisk. Autor czerpie są wiedzę z ogromnej ilość spotkań z ludźmi którzy sami doświadczali konkretnych zagrożeń duchowych. Ksiązka jest pełna opisów konkretnych przypadków.

Informacje dodatkowe o Zmanipuluję cię, kochanie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2012-10-09
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7595-492-0

Kup książkę Zmanipuluję cię, kochanie

Zmanipuluję cię, kochanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - darekolsztyn
darekolsztyn
Przeczytane:2014-05-30, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Książka Roberta Tekielego poświęcona jest głównie tzw. ,,duchowości toksycznej" i wpływom jakie wywiera na ludzi, którzy się jej poświęcają. Tekieli pisze głównie o negatywnych skutkach praktykowania różnych form pseudokultur i pseudoreligii. Zjawiska takie jak channeling, OOBE, programowanie neurolingwistyczne, podróże astralne, ezoteryka o których wiemy niewiele są dzisiaj obecne w różnych dziedzinach naszego życia. Autor pisze także o filmach zawierających negatywne, uzależniające treści. Wiele osób może oburzyć fakt, że Harry Potter, Pokemony, Transformers, Gwiezdne Wojny są zaliczane przez autora do filmów niebezpiecznych duchowo. O tzw. New Age Tekieli pisze: ,,New Age [...] jest rodzajem herezji [...] to także rodzaj postępowej utopii społecznej. Podobnie jak wcześniej komunizm i naiwny scjentyzm, New Age obiecuje raj na ziemi, rozwiązanie wszystkich problemów trapiących ludzkość". (str 193) Autor mówi o tym, że nadzieje pokładane w New Age jako utopii społecznej wygasają. Jednak wielokrotnie zjawisko to pozostawia olbrzymi ślad w kulturze w postaci irracjonalnego myślenia, obniżenia prawdomówności i tworzenia nowych świeckich pseudoduchowości, co pozwala na reprodukowanie się tego zjawiska w ciągle zmieniających się formach. Książka Tekielego obok książek ojca Aleksandra Posackiego i ks. Andrzeja Zwolińskiego stanowi ciekawą pozycję dla wszystkich interesujących się zjawiskami sekt, new age, paranauki i psychomanipulacji.
Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2013-05-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,

Co łączy ze sobą ćwiczących jogę, fanów ciężkich, metalowych brzmień lub muzyki techno, metodę szybkiego uczenia się języków obcych SITA i horoskopy? Nie, to nie nowy serial emitowany przez popularną stację telewizyjną. Odpowiedź poprawna to: zagrożenia duchowe. Robert Tekieli w swojej książce "Zmanipuluję Cię, kochanie" opisuje największe duchowe zagrożenia czyhające na współczesnego człowieka- od sekt, przez niebezpieczne praktyki psycho-duchowe po toksyczne style życia. Tekieli ostrzega przed pozornie niewinnymi zachowaniami. Pokazuje jakimi drzwiami może do naszego życia niepostrzeżenie wejść zło.

Sięgając po tę książkę spodziewałam się raczej dokładnego opisu działania sekt lub innych manipulantów. Owszem, książka zawiera taki opis (choć nie jakoś szalenie szczegółowy), ale autor skupił się raczej na tym, o czym nie każdy wie, co nie jest tak oczywiste. I tak dowiedziałam się np. że tak popularyzowane od dłuższego czasu joga, czy wschodnie sztuki walki mogą być dla nas, Europejczyków, zagrożeniem. Tekieli porusza zagadnienia aktualne, czym przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie. Do tego pisze ciekawie, prostym, zrozumiałym językiem, dzięki czemu książkę czyta się całkiem szybko.

Jedyne, co przeszkadzało mi w lekturze to to, że początkowo Tekieli mówił jedynie co jest złe, ale nie argumentował swoich twierdzeń. Później jednak zmienił taktykę i do końca trzymał się schematu co? dlaczego? w jaki sposób? Moje zastrzeżenia wzbudził również fakt, że Tekieli podważa istnienie pewnych zjawisk, argumentując to brakiem naukowych dowodów, jednak z drugiej strony notorycznie powołuje się na wiarę w Boga i Jezusa Chrystusa, których istnienia też przecież nie sposób udowodnić metodami naukowymi. Jestem katoliczką i zgadzam się z autorem, jednak myślę, że takie wypowiedzi mogą być, i często są, wykorzystywane przez ludzi niechętnych Kościołowi jako dowód na brak logiki. Także traktowanie niektórych spraw nieco na wyrost wydało mi się odrobinę dziwne- Tekieli mówi o zagrożeniu, jakie niosą za sobą książki o Harrym Potterze. Przyznaje, że nie ma w nich bezpośredniego zagrożenia, poza tym, że sporo Czytelników się od nich uzależniło, ale są bodźcem motywującym do zainteresowania praktykami magicznymi. Cóż... Równie dobrze i jego książka mogła by spełniać taką funkcję- traktuje przecież poniekąd także o magii.

"Zmanipuluję Cię, kochanie" wzbudziła we mnie mieszane uczucia, ale właśnie dlatego serdecznie polecam ją wszystkim ciekawskim (nie tylko katolikom). To książka, która daje do myślenia, z którą można polemizować i którą odkłada się na półkę  tylko po to, żeby natychmiast otworzyć ją z powrotem.

Łowcy wolności
Robert Tekieli0
Okładka ksiązki - Łowcy wolności

Kontynuacja bestsellerowej pozycji Zmanipuluję cię, kochanie. Autor pogłębia tematy związane z duchowymi zagrożeniami współczesnego człowieka (magia...

Techno, aikido, amulety
Robert Tekieli0
Okładka ksiązki - Techno, aikido, amulety

W miejsca, w których nie chcielibyśmy się znaleźć mogą nas zaprowadzić zarówno taniec do granic zatracenia się, szukanie w przedmiotach mającej wesprzec...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski