Zagubiony, który prowadził

Tom 2 cyklu Bielijon

Często to nie silni wojownicy dokonują największych czynów, ale ci najmniejsi, najmniej doświadczeni.

Ariadna w końcu poznała prawdę. Wie już, kim naprawdę jest ten, kogo uważała za brata. Wie, jak znalazł się w jej wiosce i dlaczego przez tyle wiosen ukrywał się pod fałszywym imieniem. Jednak to nie koniec tajemnic. Dziewczyna odkrywa, że otacza ją jeszcze sporo sekretów. I zamierza je poznać. Szczególnie ten dotyczący zadania, które chcą jej powierzyć elfy i Książę.

W towarzystwie starych i nowych przyjaciół weźmie udział w kolejnych przygodach i wyzwaniach, jakie czekają ją w elfim mieście. Jak zawsze też odważnie ruszy na pomoc potrzebującym, nawet jeśli sama przy tym narazi się na niebezpieczeństwo.

Informacje dodatkowe o Zagubiony, który prowadził:

Wydawnictwo: Szmaragdowe Pióro
Data wydania: 2021-11-24

Tagi: dla młodzieży

Kup książkę Zagubiony, który prowadził

Zagubiony, który prowadził - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-01-30,

„Zagubiony, który prowadził” to drugi tom z cyklu Bielijon. Nie czytałam pierwszego tomu, dlatego muszę nadrobić, żeby móc sięgnąć po drugi, a czytałam dużo pozytywnych komentarzy na temat tej serii.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2022-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Egzemplarz recenzencki, czytam regularnie,

Aleksandra Stupera pisze książki osadzone w fantastycznym świecie, który tworzy razem z mężem.

Czego możemy się spodziewać po jej/ich książkach? Całkiem zwyczajnych bohaterów, takich jak my, strasznych bestii, niesamowitych przygód i prawdziwej odwagi.

,,Zagubiony, który prowadził" Aleksandry Stupery to drugi tom serii Bielijon.

Książka skierowana jest do młodszego czytelnika.

Jest to fantasy z całkiem przyzwoicie rozbudowanym własnym światem.

Napisana została prostym, lekkim językiem i jest bardzo przyjemna w odbiorze, ale jej zalety naprawdę dostrzeże/doceni docelowy odbiorca czyli młodszy nastolatek.

Akcja nie gna łeb, na szyję, lecz posuwa się powoli i tak też jest budowane napięcie tej opowieści.

Bohaterką jest czternastoletnia dziewczynka, Ariadna.

W książce mamy okazję spotkać elfy, krasnoludy i inne wymyślone przez autorkę i jej męża nacje.

Ta część, tak jak wcześniejsza może być traktowana jak wprowadzenie do dalszej historii. Chyba należy poczekać na wielkie bum! I dać szansę autorce.

Porzucony, który ocalał
Aleksandra R.K. Stupera0
Okładka ksiązki - Porzucony, który ocalał

Nie zapominaj o swoim darze.Może kiedyś oswoisz wilka albo inne dzikie zwierzę. Ariadna od lat słucha opowieści o Księciu, wypędzonym następcy tronu,...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska