reklama

Uzdrowiciel. Tom 2. Wiedźma

Druga część dobrego fantasy. Obdarzony niezwykłymi umiejętnościami uzdrowiciel potrafi leczyć nie tylko rany fizyczne, ale też smutek, zmartwienia, potrafi też spowalniać starzenie się swoich najbliższych i mieszkańców wioski. Z tego też powodu wszyscy kochają go i są wdzięczni za opiekę, traktując go przy tym jak osobę świętą i nietykalną. Uzdrowiciel powraca z dalekiej podróży, ze stolicy, gdzie lecząc dworzan i członków rodziny królewskiej omal nie stracił życia. Jego umiejętności postanawia przejąć Mayene — demon, tytułowa wiedźma — niezniszczalna, pozbawiona serca. Uzdrowiciel staje z nią do walki, a stawką w tym starciu jest życie jego najbliższych i ludzi z jego otoczenia. Nie może dopuścić, by stało się im coś złego, na czym cierpi jego ponadprzeciętna wrażliwość. Nie pozostaje jednak sam: pomagają mu niezawodni przyjaciele, których poznaliśmy w części pierwszej. Wszyscy angażują się w twardą i bezwzględną walkę ze złem, która pociąga za sobą wiele ofiar.

Informacje dodatkowe o Uzdrowiciel. Tom 2. Wiedźma:

Uzdrowiciel. Tom 2. Wiedźma - opinie o książce

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Patronat medialny,

7/52/2021 "Uzdrowiciel. Wiedźma t. 2" Magdaleny Kułagi.

Jest to kontynuacja 1 tomu pt. "Cienie przeszłości". Jak dla mnie czytalo się rewelacyjnie. Przede wszystkim, bardzo płynnie ;) zamieszania i błędów z pierwszego tomu absolutnie tu nie było. Jest to bardzo spójna historia, niekiedy smutna, bolesna ale jednak nadal magiczna. Poniżej przedstawię Wam opis wydawcy a potem dalsze spostrzeżenia ;)

Opis Wydawcy :

Wiedzma Mayene wiele namieszala w tej części. To przez nią pozegnamy niektórych z bohaterów - nad czym bardzo ubolewam bo się z nimi bardzo zżyłam :(- nawet nie sądziłam, że śmierć tych bohaterów może mnie tak poruszyć i bardzo zasmucić ;-( To przez wiedzmę właśnie wiele osób znacząco nadszarpnelo swoje zdrowie, ledwo wychodząc calo z tych potyczek. Byly w tej książce takie emocje i ✨🎩✨. Niekiedy zdarzyło mi się uronic łzę, niekiedy czułam wielki smutek lub radość. Jednak dobro, życzliwość, miłość potrafią wyleczyć każde rany. ;) choć blizny pozostają, to jednak pewne wspomnienia, przy wsparciu najbliższych już tak bardzo nie bolą ;) choć mamy tutaj duże zmiany, pewne przemiany bohaterów to jednak pewne elementy nie zmieniają się wcale. Jest to książka również z przesłaniem. Dziękuję bardzo autorce, za to że mogłam przeczytac ten tom ;) była to dla mnie prawdziwa przyjemność dla duszy ;) bardzo dziekuję autorce za zaufanie i możliwość poznania tej historii. ;) siegnijcie po nią koniecznie!! 😘😉 polecam ją Wam gorąco, i za tę część przyznaję ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!! ;)

Avatar użytkownika - Neila86
Neila86
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Fantastyka, Mam,
Jakiś czas temu miałam przyjemność zapoznać się z pierwszą częścią cyklu o niezwykłym uzdrowicielu. Książka tak bardzo przypadła mi do gustu, iż bez wahania sięgnęłam po II tom, by móc z zapartym tchem śledzić losy ulubionych bohaterów. Tym razem tytułowemu uzdrowiciel Wiwanowi przyjdzie się zmierzyć z potężną wiedźmą Mayene, która wstrząśnie jego światem. Poznamy lepiej z pozoru zimnego zabójce Tenana i dowiemy się nieco o przeszłości Rossa, który jest moim osobistym ulubieńcem. Nie zabraknie również intrygujących bliźniaków - Oliwiera i Julien, oraz innych bohaterów, których znamy z częśći I. Główna akcja powieści toczy się w rodzinnym miasteczku Wiwana - Barnicy gdzie niespodziewanie dochodzi do tajemniczych zniknięć. Jednym z porwanych jest Ross. Przyjaciele niezwłocznie wyruszają mu na ratunek. Okazuje się, że za wszystkim stoi demoniczna wiedźma Mayenne. I tym razem autorka nie pozwala się nudzić. Książka obfituje w mnóstwo zwrotów akcji. Jedno wydarzenie goni drugie. Nie zabraknie również wątków romantycznych w tym jeden dotyczący samego Wiwana. Wśród wielu smaczków, warto również wyłowić pełną dynamiki walkę na okręcie ,,Cadelia". Tam po raz pierwszy poznajemy okrutną matkę Rosa oraz jej brutalnego kochanka Ramseya. Obie postacie są świetnie opisane. Bardzo podobała mi się również historia Tenana, którego mieliśmy okazję poznać w cz. I jako zimnego zabójce na usługach obłąkanego Morena. Mamy okazję dowiedzieć się o klątwie którą na niego rzucono dzięki czemu zamiast niechęci budzi współczucie. Nie mniej ciekawa jest walka z tytułową wiedźmą Mayene, która co rusz nas zaskakuje i przeraża. Jest to postać stworzona po mistrzowsku. Od razu budzi nienawiść i gniew. W powieści nie zabraknie też śmierci i to wśród głównych bohaterów. Podsumowując: II cz. ,,Uzdrowiciela" to książka po którą śmiało mogą sięgnąć nie tylko miłośnicy fantasy, ale również przygody, akcji i ... romansu. Autorka w mistrzowski sposób manipuluje emocjami czytelnika. Bardzo dobrze też radzi sobie z opisami, które są dynamiczne i nie pozwalają się oderwać od czytania. Nie najgorzej radzi sobie również z erotyką. Postacie są świetnie opisane, a każda ma niepowtarzalny charakter.
Avatar użytkownika - Salianna
Salianna
Przeczytane:2017-12-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek w 2017,
Strażnik Pieczęci
Magdalena Kułaga0
Okładka ksiązki - Strażnik Pieczęci

MAGIA LODOWEGO KRÓLESTWA MA SWOJĄ CENĘ. STRAŻNIK PIECZĘCI MUSI UMRZEĆ BY WYZNACZYĆ WŁADCĘ. CZY WYPEŁNI SWOJE PRZEZNACZENIE?   Dawno temu, bogini Zimy...

Nie Zostawiaj Mnie
Magdalena Kułaga0
Okładka ksiązki - Nie Zostawiaj Mnie

Sam zostaje aniołem stróżem. Po otrzymaniu zaszczytnej funkcji nie trzyma się nakazów, samodzielnie wybierając człowieka, którym ma...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski