reklama

Ucieczka w zniewolenie. Tom II

Tom 2 cyklu Ucieczka w zniewolenie

Sue James i Russella Cho połączyło uczucie, o jakim żadne z nich do tej pory nawet nie śmiało marzyć. Drogi zmuszonej do małżeństwa dziewczyny i zakochanego w niej z wzajemnością władczego mężczyzny rozdzieliła strzelanina. Pozorujący własną śmierć gangster nie przewidział jednak, że wkrótce na światło dzienne wyjdą wszystkie mroczne sekrety jego przeszłości. Walka o powrót do świata żywych okazuje się trudna i brutalna. Tymczasem Sue odkrywa, że to właśnie ona jest przyczyną niebezpieczeństwa, z jakim musi mierzyć się Cho. Dodatkowo pomiędzy zakochanymi staje Rose, która za wszelką cenę pragnie zatrzymać mężczyznę tylko dla siebie. Kolejne wydarzenia nie pozostawiają Sue wyboru: jeśli nie chce opuścić mafijnego świata, będzie musiała nauczyć się żyć w ciągłym strachu o siebie i bliskich. Ale ta perspektywa zupełnie jej się nie podoba…

Informacje dodatkowe o Ucieczka w zniewolenie. Tom II :

Ucieczka w zniewolenie. Tom II - opinie o książce

Avatar użytkownika - melkart1
melkart1
Przeczytane:2021-11-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

„Ucieczka w zniewolenie. Tom II” autorstwa Karoliny Agaty Sochy z pewnością spełni oczekiwania, zwłaszcza żeńskiej części czytelników. To historia o trudnej miłości, co rusz, borykającej się z mrocznymi tajemnicami, niedopowiedzeniami i trudnymi wyborami. Słowem – idealny przepis na doskonałą powieść romantyczno-erotyczną. Kto wie, może któraś z czytelniczek podąży drogą znanej nam już głównej bohaterki – Sue?

Książka zawiera w sobie mieszankę romansu – związek Sue i Russella, kryminału – życie i działalność tego mężczyzny, psychologii – mowa tutaj na przykład o zespole sztokholmskim (w przybliżeniu, człowiek będący pod presją przestępcy lub przestępców, powoli staje po stronie bandytów). Całość okraszona wyrazistą sylwetką Sue, nadaje książce specyficznego klimatu, który czyni z niej pozycję książkową o dużej wartości czytelniczej.

W książce znaleźć można wiele wartkiej akcji – co rusz, główna bohaterka natyka się na kolejne sekrety swego „nie żyjącego” partnera. Powodują one nie tylko strach i rozczarowanie, ale i zaciekawienie, irytację, ale i chęć przeżycia emocjonujących chwil. Jak mi się wydaje, to chyba kwintesencja tego, czego może oczekiwać każda kobieta. No, ale akurat mogę się mylić – wszak, któż zrozumie niewiasty? (Proszę nie odpowiadajcie, bo to kwestia bardzo wybuchowa).

Główna bohaterka – Sue – to kobieta nietuzinkowa. Nie tylko kieruje się emocjami, ale łączy w sobie intelekt, przekorę i uparte dążenie do celu z urodą. Nie patyczkuje się z nikim, na nic nie czeka, po prostu działa. To takie połączenie Xeny ze Stephanie Forester (kto oglądał, wie o czym piszę). No cóż – Autorka tak świetnie opisuje fizyczność bohaterki, że trudno nie poczuć podniecenia. Brawo za to. Zazwyczaj piszę o bohaterach znacznie więcej, ale sądzę, że musicie sami dowiedzieć się jakimi ludźmi są, czym się kierują. Z pewnością się nie zawiedziecie, tak jak ja i moja żona, która też czytała „Ucieczkę w zniewolenie” z wypiekami na twarzy. Przyznam, że opłaciło się podzielenie książką z żoną, ale nie powiem z jakiego powodu.

Choć postać Russella jest interesująca z perspektywy jego tajemnic i ciemnej działalności, mężczyzna niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest typowym przedstawicielem gatunku męskiego – namiętny, porywczy, skuteczny, tajemniczy, z nutką romantyzmu… Bleee – jakbym patrzył w lustro (żart). Zastanawiam się jednak, co w nim tak pociągającego, że Sue zdecydowała się z nim związać i to pomimo coraz większej wiedzy o tym, co robił i nadal robi, nie mówiąc już o upozorowaniu swej śmierci.

Książkę czyta się bardzo sprawnie i szybko. Jeden wieczór i będziecie po lekturze. Wartka akcja, porachunki, sekrety, silny charakter głównej bohaterki – to wszystko, aby spędzić wieczór w dobrym towarzystwie książki. Kto nie przeczyta – wiele straci.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

UCIECZKA W ZNIEWOLENIE. TOM 2. Karolina Agata Socha @karolina.agata.socha @wydawnictwo_novaeres

⛵Dziękuję za egzemplarz oraz współpracę @wydawnictwo_novaeres

⛵Moja ocena to 7.5/10.

⛵Sue po tajemniczym telefonie sama nie wie, co ze sobą zrobić. Pogrążona w rozpaczy próbuje rozwiązać jego zagadkę. Czy to naprawdę dzwonił Russell, a może jej wyobraźnia sobie z niej żartuje? Podczasgdy Cho próbuje ukryć to, że żyje przed światłem dziennym. Sue dowiaduje się coraz więcej o nim i jego interesach. Co najważniejsza zaczyna zdawać sobie sprawę, że to z jej winy Russell naraża się na skrajne niebezpieczeństwo.

⬇️RECENZJA⬇️

⛵Prolog to coś tak intrygującego, że po prostu musiałam się wstrzymać, aby nie przeczytać najpierw zakończenia. Cudowanie tajemnicza aura daje nam wiele do myślenia. Naprawdę nie wiedziałam, o co tutaj chodzi i autorka, po prostu zmusiła mnie, abym przeczytała książkę i dowiedziała się, o co chodzi.

⛵Ciągła przeplatająca się tajemnica o zdrajcy i próbie odkrycia tej osoby nadaje książce świetnej aury. Na miejscu autorki przedłużyłabym niewiedze bohaterki o życiu Sue, mam wrażenie, że gdybyśmy ujęli scenę z sypialni i od razu dali tą z dostaniem się na jacht byłoby zdecydowanie ciekawiej. Jednak rozumiem, że taki właśnie był pomysł na fabułę autorki.

⛵Cieszę się, że w historii nareszcie został podjęty temat syndromu sztokholmskiego u bohaterki. Jasne wypiera się ona tego, ale i tak wielki plus za samo wspomnienie o tym. Czasami irytowało mnie wielkie niezdecydowanie sue. Raz mówiła, że nie ma zamiaru więcej rozmawiać z mężczyzną i chce od niego odejść, aby za chwilę się z nim przespać.

⛵Perspektywa Cho szczególnie w tych pierwszych rozdziałach, kiedy opowiadał on o przeszłych wydarzeniach. Wyjaśniało to wszystkie nowe fakty i akcje w historii obu bohaterów. W Russellu podobała mi się zaciętość, chciał zakończyć wszystkie krzywe interesy, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo Sue i trwał on w tym do samego końca.

⛵Świetne zakończenie dopełniające wszystko i pokazujące zmianę bohaterów, choć spodziewałam się czegoś totalnie innego.

⛵Moja ulubiona scena to zdecydowanie próba dostania się na jacht Midnight, pokazała ona cały charakter Sue.

🖤💔🖤RECENZJA PRZEDPREMIEROWA🖤💔🖤

„Czym jest kilka dni namiętności przy kilkudziesięciu dniach zniewolenia”

Cierpienie Sue James przerwane nagłym telefonem z zaświatów, wprawia w ją w całą mieszaninę uczuć i emocji. Dodatkowo pojawienie się „zabitego”ukochanego w rezydencji - poranionego i ledwo trzymającego się na nogach, wyzwala w nich płomień, bez względu na późniejsze konsekwencje.
Russell Cho wie, jednak, że aby chronić ukochaną kobietę, musi póki co, dla świata pozostać martwym. Działając wręcz impulsywnie Sue, postanawia namierzyć Cho i porządnie się z nim rozmówić na temat oszustwa dotyczącego jego śmierci, ale też wyjaśnienia jego testamentu i tego co zwalił na nią wraz ze swoim zniknięciem.
Niebezpieczne, choć skuteczne odkrycie miejsca pobytu ukochanego, jest tylko gwoździem do trumny, gdy Sue zastaje go w niedwuznacznej sytuacji z Rose…
Teraz musi podjąć najważniejszą decyzję i opuścić jego i to życie, ale czy o miłość tak łatwo zapomnieć? Czy urażona duma zdradzonej kobiety to silny argument, czy wręcz przeciwnie? A może Choo miał w tym wszystkim cel? Gdyby to wszystko było takie proste, odejść, pozwolić odejść, a może jest inne wyjście ???
I znowu niesamowite emocje, od pierwszej aż do ostatniej strony autorka trzyma nas w takim napięciu, że nie sposób przerwać czytania. Wciągające rozdziały, nutka pikanterii, ale też ciągła niewiadoma i strach o najbliższych. Trudna sytuacja w jakiej znaleźli się bohaterowie tylko zaognia relacje między nimi i tak na prawdę, nie wiemy, czy cokolwiek da się posklejać. Pyskata, ale też zdetermino wana Sue świetnie poradziła sobie w tej części, natomiast Russel, jakby zmiękł, spokorniał…, ale to może tylko moje odczucia. I największa niespodzianka, znowu mamy na końcu napis „koniec części drugiej”, zatem już teraz nie mogę doczekać się trzeciego tomu.
Pięknie dziękuje autorce o wydawnictwu, za możliwość przedpremierowego przeczytania i zrecenzowania tej książki.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nie czytałam tomu pierwszego i jakoś tam mocno nie mam wyrzutów sumienia. Wiem, że część pierwsza dużo więcej by mi ukazała i pozwoliła zrozumieć sytuację głównej bohaterki, jednak to, co sama mi przedstawiła w zupełności mi wystarczy. Nie jest łatwo samemu wychowywać syna i to całkiem w nowym miejscu, więc tym bardziej ją podziwiam. Jej mąż zginą na misji w Afganistanie i choć minęły trzy lata od tragedii, tym bardziej wciąż nie chce o tym rozmawiać. A już zwłaszcza ze wścibską sąsiadką, która niby przypadkiem wszystko o niej wie. Od pewnego czasu spotyka się z kimś i nie bardzo chce o tym rozmawiać. Powodów ma naprawdę ogrom, tym bardziej, że nigdy wcześniej nie czuła tak mocnego pociągu do niego. Jak to zazwyczaj bywa i tutaj bohaterom przyjdzie się zmierzyć z przeciwnościami losu. Dodatkowo on sam jest kimś, kto nie cieszy się dobrą opinią. Z tego powodu ich miłość zostanie wystawiona na ogromną próbę i właśnie ona będzie główną przyczyną ich problemów. Czy mimo tego jest dla nich jeszcze jakaś szansa?

Niesamowita książka, którą czyta się lekko i z przejęciem. Autorka wie jak zachęcić czytelnika do nie pozostawienia jej niedokończonej. To bardzo dobra i mocna historia. Ślicznie opisane uczucie, które jest między bohaterami. Już same opisy miłości kobiety do synka również były bardzo przyjemne. Bardzo dużo w niej wrażliwości i miłości. Polecam jednak zacząć ją od tomu pierwszego, gdyż doszły mnie słuchy, że był równie niesamowity. Bohaterom przyjdzie zapłacić wysoką cenę za uczucie, które się między nimi zrodziło. Poruszony zostanie wątek mafii, lecz nie będzie on podobny do innych książek o podobnej tematyce. Polecam ją jako prezent świąteczny razem z tomem pierwszym, który budzi niedosyt:-)

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Często zdarza się, że kontynuacja jest słabą namiastką pierwszej części, przedłużaniem nieuniknionego happy endu, który czeka bohaterów, często poprzez bezsensowne zawirowania wprowadzone w fabułę. Tym bardziej trudno mi wyjść z podziwu bo dla mnie drugi tom tej historii przebił swojego poprzednika i wyniósł całą historię w kosmos. To doskonałe zwieńczenie opowieści o Russellu i Sue, dzięki któremu z ręką na sercu mogę Wam polecić tę dylogię, bo jest naprawdę ucztą dla duszy mola książkowego.

Sue ogromnie mi zaimponowała. Wykazała się siłą, której pozazdrościłby jej niejeden pełnoetatowy gangster. Do tego jej inteligencja oraz impulsywność sprawiały, że jej działania miały charakter i ogień. To zdecydowana kobieta, która byłaby gotowa poświęcić siebie i swoje szczęście w imię spokoju i bezpieczeństwa bliskich. Zniosła ogrom cierpienia ale wyszła z tego z podniesioną głową, zdecydowana jaką ścieżką chce podążać w życiu.

Russell, ten facet jest idealnie dopasowany by wzniecać w Sue ogień. Niesłychanie mądry, przebiegły, zawsze kilka kroków przed rywalami. Choć lubiłam tę jego niepopełniającą błędów i chłodno kalkulującą stronę to jednak patrzenie jak ulega słabości jaką była jego miłość do Sue było urzekające. A mimo tego, za co jestem dumna z Autorki, nie zmienił się aż nadto i pozostał krnąbrny, bezlitosny, władczy i denerwujący do granic możliwości. Nie zatracił swojego charakteru, z którego słynął i chylę za to czoła.

Rozwój wydarzeń dosłownie powalił mnie na kolana. W najśmielszych snach nie byłabym w stanie przewidzieć tego, co zostało nam zafundowane. Świetnie poprowadzona akcja, jej ciekawe zwroty i rozwiązania pewnych tajemnic wbijają czytelnika w fotel. Do tego jest to wszystko logicznie przeprowadzone, od początku do końca, bez szaleństw, absurdów i dziwnych splotów wydarzeń. To naprawdę brawurowo napisany tom i jestem nim urzeczona. Wszyscy miłośnicy mafijnych klimatów w książkach powinni być ukontentowani tą dylogią. Autorka nie idzie na skróty, nie korzysta z utartych schematów, ma swoją, wspaniałą wizję tej historii i opowiada nam ją przekonującą, angażuje nasze emocje i sprawia, że w pełni absorbują nas wszelkie perypetie bohaterów. Trudno mi było odłożyć książkę ale jeszcze trudniej jest mi się pożegnać z postaciami wiedząc, że to już koniec. Ta historia na długo pozostanie w mojej pamięci, a Russell i Sue zdobyli moje serce bezpowrotnie. Gratuluję Autorce tak udanej publikacji, to naprawdę wyższa szkoła jazdy napisać dwa tomy na tak wysokim poziomie.

Ucieczka w zniewolenie
Karolina Agata Socha0
Okładka ksiązki - Ucieczka w zniewolenie

Czy wiesz, jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią? Sue James, pochodząca z Polski pyskata studentka MIT, pewnej nocy przypadkowo trafia...

Zła kobieta
Karolina Agata Socha0
Okładka ksiązki - Zła kobieta

Zemsta po latach smakuje najlepiej... Seks, praca i alkohol od czternastu lat są stałymi elementami codzienności Moniki. Jej współpracownicy twierdzą...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung