Tylko tyle

Czy jeden wyjazd w góry może wywrócić życie do góry nogami Wychodzi na to, że tak!

Lena tkwi w związku, który kiedyś być może był szczęśliwy, ale teraz wymaga solidnego ratunku. Do tego tańca trzeba jednak dwojga, więc bez chęci drugiej połówki kobieta nie może zbyt wiele zdziałać. To bizneswoman, która nie boi się spełniać swoich marzeń i realizować obranych celów. Z tej właśnie okazji wybiera się na szkolenie firmowe w malownicze polskie góry.

Niedoceniana, zaniedbana i mimo wszystko... samotna. W takim stanie emocjonalnym poznaje Igora - zabawnego, błyskotliwego i pewnego siebie szkoleniowca. Od razu wpada mu w oko, a on nie zastanawia się dwa razy. Nowo poznany mężczyzna okazuje Lenie uczucia, których od dawna brakowało jej w życiu.

Lena znajdzie się na rozdrożu pełnym dylematów. Świat umieści na jej drodze wiele przeszkód i zmusi ją do wyboru: postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować wieloletnim związkiem dla czegoś, co jest całkowicie nowe, czy może jednak zakopać głęboko długo skrywane pragnienia.

Informacje dodatkowe o Tylko tyle :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-03-26

Kup książkę Tylko tyle

Tylko tyle - opinie o książce

Jak życie potrafi być skomplikowane i nieprzewidywalne wielu z nas zapewne miało okazję się przekonać. Tylko dlaczego w najmniej oczekiwanym momencie potrafi nas zaskoczyć? Dlaczego to nas spotykają takie trudne sytuacje? Czy to jakaś kara życiowa czy może wystawienie nas na próbę?

Lena od kilkunastu lat tkwi w związku bez szans na przyszłość. Marazm i zastój. Mateusz, jej partner, nie docenia i nie zauważa partnerki. Można odnieść wrażenie, że Lena dla niego nie istnieje. Kobieta, z powodzeniem realizująca się zawodowo, wyjeżdża na szkolenie firmowe w góry. I nieoczekiwanie wpada w oko przystojnemu wykładowcy, Igorowi. Kobieta stara się trzymać między nimi odpowiedni dystans, jednak on wyznaje jej swoje uczucia. Czyżby bawił się nią? Romans na jeden weekend?
A może szalona miłość? Jak zachowa się kobieta, która z jednej strony pragnie adoracji i docenienia, a z drugiej jest w związku bez przyszłości z Michałem? Nie myślcie, że znacie już dalszy ciąg tej historii. Nie do końca ta historia się ułoży według waszych oczekiwań, a na pewno nie jeden raz was zaskoczy  …

Lena jest rozdarta i nie wie, jak się zachować. Jaką decyzję by nie podjęła, ktoś zostanie zraniony. Tylko dlaczego zawsze ona ma myśleć o innych, skoro inni nie myślą o niej? Może czas zawalczyć o siebie i swoje potrzeby? Może to ten moment, aby przerwać skostniały związek i poczuć się w końcu kochaną? Może czas realizować skrywane pragnienia i żyć pełnią życia? Wybór pomiędzy dwiema różnymi alternatywami zawsze jest trudny i często można później mieć do siebie pretensje, że się postąpiło tak, a nie inaczej. Ale takie jest życie …

Tylko tyle to nieoczekiwana i nieoczywista historia o poszukiwaniu prawdziwej i spełnionej miłości, o realizowaniu pragnień i marzeń, o podejmowaniu trudnych decyzji, która mogą zaważyć na dalszym życiu i ukierunkować ścieżki losu. Autorka podejmuje ważne tematy, ale robi to w sposób bardzo luźny i czytelny. Łatwo się mknie po kolejnych stronach życia bohaterów, ale w pewnej chwili trzeba powiedzieć stop, przystanąć i się zastanowić, co autorka chciała nam przekazać. Na co chciała nas uwrażliwić. Gdzie liczyła, że skieruje się nasz wzrok. Aleksandra Krawczyk intryguje i stawia pytania, skłania do refleksji. Ukazuje wartość przyjaźni, moc więzów rodzinnych i silne relacje na linii córka – rodzice.

Autorka mnie porwała, skradła mi całe serce. Liczne zwroty akcji, emocjonalna huśtawka nastrojów. Wzruszyła mnie, wstrząsnęła mną i sprawiła, że jej utwory zawsze będą miały zapewnione miejsce w mojej domowej biblioteczce. Już rezerwuję miejsce na kolejne.

Tej opowieści nie trzeba polecać ani zachwalać. Jest wartością sama w sobie. Mądra i przenikliwa, cenna i pełna życiowych rozterek. I niejedna łezka spłynie po rumianym od wrażeń policzku …

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

🌺🌺🌺🌺 Recenzja 🌺🌺🌺🌺

Aleksandra Krawczyk " Tylko tyle "
@aleksandra_krawczyk_s.autorka

Wydawnictwo: WasPos
@waspos

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

" Ten moment był jak przekroczenie granicy między rozsądkiem a pożądaniem. Mój umysł i ciało znalazły się w konflikcie, a ja wewnątrznie walczyłam z pragnieniem i zdrowym rozsądkiem..."

" Tylko tyle " To emocjonująca historia o relacji międzyludzkiej, szczęściu i odwadze w podejmowaniu trudnych decyzji..
Opowiada o potrzebie zmiany, o odnajdywaniu siebie i szukaniu nowych perspektyw w życiu..

Opisy przyrody i autentyczne relacje bohaterów dodają tej opowieści jeszcze większej magii..

Autorka świetnie buduje napięcie i emocje, co sprawia, że czytelnik nie może się oderwać od lektury.. Styl autorki jest pełen emocji, opisuje skomplikowane relacje między bohaterami gdzie Lena staje w trudnej sytuacji, musi podjąć ważną decyzję dotyczącą swojego życia..

Opisy bohaterów są bardzo realistyczne, a ich przeżycia można poczuć na własnej skórze. Lena, główna bohaterka, jest w długotrwałym związku, ale czuje się niedoceniana i samotna. Kiedy wybiera się na szkolenie w górach, spotyka Igora - zabawnego i pewnego siebie mężczyznę..

Książkę czyta się z zapartym tchem, chcąc dowiedzieć się, jak potoczą się losy Leny..
Przez całą powieść możemy odczuć napięcie emocjonalne i dylematy, przed którymi stoi Lena..

" - Myślę, że każde doświadczenie coś wnosi. Może są to trudne emocje, ale powodują, że idziemy na przód. Może waszej relacji właśnie takie doświadczenie było potrzebne?..."

Lena i Mateusz, są w wieloletnim związku, którzy znają się od dawna, jeszcze z czasów liceum..
Lena jest pewną siebie kobietą, a Mateusz to informatyk, który lubi gry komputerowe..

Nagle jednak coś się zmienia między nimi.. Lena czuje, że Mateusz unika jej i nie chce z nią rozmawiać.. Lena czuje się samotna i zraniona, a jej związek staje na skraju rozpadu..

Lena wyjeżdża na szkolenie do Karpacza, gdzie spotyka przystojnego i pewnego siebie Igora.. Okazuje się, że to on będzie prowadził szkolenie i wydaje się zainteresowany Leną..
Od razu zwraca jej uwagę, a on również czuje do niej coś więcej..

Lena musi zdecydować, co zrobić z tymi nowymi uczuciami i jak poradzić sobie z sytuacją z Mateuszem..

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

❤🔥 „Tylko tyle” to historia silnej kobiety,która po latach związku nie czuje emocji i pożądania ze strony ukochanego.Brak iskry,podniecenia powoduje,że zatraca się w pracy.Jest profesjonalistką jako specjalistka do spraw sprzedaży na rynek Europy Środkowej i Wschodniej Europy i Polski.Jej osobowość oraz dążenie do realizacji marzeń zawodowych bardzo mi imponował.Nie idzie na skróty,tylko osiąga wszystko ciężką pracą.
❤🔥 Powieść skupiona jest nie tylko na życiu zawodowym bohaterki,ale także na uczuciowym,rodzinnym i przyjaźni z Martyną.
Otrzymujemy dylematy w każdej z tej sfery.Nie tylko trudne decyzje związane z poznaniem nowego mężczyzny są ważne w tej historii,ale również relacje z rodzicami i dbaniem o nich i przyjaciółkę.

❤🔥Autorka wplotła do tej historii wiele ciekawych wątków,które tworzą istną mieszankę emocji i dylematów-walczyć o pierwszą miłość,czy ponieść się przelotnej znajomości?Ten wybór dla Leny będzie trudny!

❤🔥Atutem książki jest możliwość zwiedzania Karpacza,Szczawnicy a nawet Mazur.Dwa pierwsze miejsca są dla mnie bliskie,w związku z tym mogłam ponownie przenieść się do tych miejsc.

❤🔥Zakończenie jest niespodziewane i zaskakujące!Tego się nie spodziewałam!Przewrotność zdarzeń i decyzji wzbudziły we mnie emocje nie do opisania!
To lekka i przyjemna historia bohaterów,która pokazuje,że w związku trzeba się starać,pomimo upływu lat.Nigdy nie zapominać o sobie i dużo ze sobą rozmawiać.
Gorąco polecam książkę❤🔥

Aleksandra Krawczyk0
Okładka ksiązki - Zapożyczenia leksykalne w sytuacji wielojęzyczności. Ukrainizmy i rusycyzmy w gwarze Maćkowiec na Podolu

Celem niniejszej pracy jest opis leksyki zapożyczonej w gwarze dużego polskojęzycznego skupiska na środkowej Ukrainie. Książka stanowi rozwinięcie pracy...

Poza skalą
Aleksandra Krawczyk0
Okładka ksiązki - Poza skalą

Czy praca może wywrócić życie człowieka do góry nogami? Zdecydowanie tak! Martyna jest inteligentną kobietą, odnoszącą wiele sukcesów w dobrze prosperującej...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska