Time Riders. Jeźdźcy w czasie

Młodzi ludzie z zawieszeni pomiędzy życiem a śmiercią. Formalnie nie żyją. Ich misją jest utrzymanie wydarzeń w określonym porządku, aby mogła zdarzyć cie teraźniejszość. Przenoszą się w czasie i wymiarach by walczyć ze złem. Płaca jednak swoja cenę.

Informacje dodatkowe o Time Riders. Jeźdźcy w czasie:

Time Riders. Jeźdźcy w czasie - opinie o książce

Avatar użytkownika - owila2001
owila2001
Przeczytane:2015-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka bardzo fajna, ma w sobie zaskakujące momenty. Dobrze się ją czyta. Polecam osobom, które lubią fantasy i poniekąd podróże w czasie.
książka autorstwa Alexa Scarrowa to kawał dobrej (może nie idealnej) powieści młodzieżowo-przygodowej z elementami fantastycznymi, które ze względu na dobra jakość przypadnie do gustu nie tylko młodszej części moli książkowych. Ten tytuł ma w sobie wiele intrygujących i niebanalnych elementów, które ciekawią, a cała historia niesamowicie wciąga i, można rzec, pozostawia niedosyt. Tym faktem jednak nie warto się przejmować, bowiem już niedługo tom drugi. Mam nadzieję, że kolejna część będzie równie dobra a nawet lepsza. Na dziś dzień polecam na razie zaczerpnąć lektury tego tomu. Naprawdę warto. Satysfakcja gwarantowana.
Avatar użytkownika - YoAnna
YoAnna
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Sal, Maddy i Liam kontynuują swoją przygodę z podróżami w czasie. Tym razem, na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, Liam i nowa jednostka pomocnicza, wraz z grupką niewtajemniczonych osób, przenoszą się o blisko 65 milionów lat wstecz. I historia dopiero nabiera rumieńców, gdyż nie dość, że są zmuszeni przeżyć wśród drapieżnych stworzeń z tak odległej przeszłości, to jeszcze muszą przekazać pozostałym w biurze dziewczynom informację o swej lokalizacji tak, by nie zmienić diametralnie przyszłości. „Czas drapieżników” nie pozwala się nudzić i już niemal od pierwszych stron Czytelnik zostaje porwany w wir niebezpiecznych oraz mrożących krew w żyłach wydarzeń. Jest dynamicznie, barwnie i obrazowo, a wszystko to podano przystępnym i łatwym w odbiorze językiem. Wszyscy fani podróży w czasie, jak i wielbiciele prehistorii znajdą w drugim tomie „Jeźdźców w czasie” coś dla siebie. Polecam.
Avatar użytkownika - MyBooks
MyBooks
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Z bloga MyBooks! Wyobraź sobie, że podróże w czasie są możliwe. Co byś zrobił? Pewnie chciałbyś coś zmienić, ale trzeba się zastanowić jaki będzie tego efekt i czy to jest tego warte? Trzy osoby z różnych stuleci bronią świat przed tym, żeby nikt nie zmienił znanej nam rzeczywistości z 2001 roku. Niestety, pewien mężczyzna postanawia - w jego mniemaniu - naprawić świat. Przenosi się do 1941 roku, aby porozmawiać z samym Hitlerem. Motyw podróży w czasie pojawia się dość często w różnych formach. Choć jeśli chodzi o książki nie czytałam wielu o takiej tematyce, to uważam, że tutaj jest to pokazane w świeży i bardzo interesujący sposób. Autorowi można pogratulować wielkiej wyobraźni. Wizje zmian różnych wydarzeń historycznych są realistyczne i dopracowane. Książka dzięki temu i akcji trzyma w napięciu od pierwszych stron, aż do samego końca. Denerwujące było przez pewien czas to, że czytelnik zna już powód przesunięcia czasu, a bohaterowie nie i gdzieś się plączą. Na szczęście nie trwało to długo. Zdenerwowanie na niewiedzę Jeźdźców zastąpiło napięcie związane z komplikacją akcji. Rozdziały są krótkie, co bardzo przyspiesza czytanie. Posiadam tę książkę w formie e-booka i zdziwiło mnie to, że tak szybko ją skończyłam. Mam tylko małą uwagę. Jeżeli ktoś - tak jak ja - lubi czytać książki zaczynając od ostatniej strony to w tym przypadku nie radzę. Możecie sobie zepsuć całą przyjemność. Alex Scarrow bardzo dobrze łączy fakty z fikcją literacką. Podobała mi się postapokaliptyczna wizja świata. Jestem ciekawa, czy w innych książkach i kolejnych częściach serii autor spisał się na takim samym poziomie. "Time Riders" wciąga, nie pozwala o sobie zapomnieć, a klimat jest cudowny. Nie wiem czy sięgnę po kolejne części "Jeźdźców w Czasie". Może tak, może nie, ale na pewno zmierzę się jeszcze z twórczością tego autora. Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/04/time-riders-1-jezdzcy-w-czasie-scarrow.html Blog MyBooks - Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Wszystko mi się w tej książce podobało, a teraz będę czekać z niecierpliwością na część kolejną: "Time riders. Czas drapieżników", bo czuję wielki niedosyt i pobyłabym jeszcze z Liamem, Maddy i Sal w ich alternatywnej rzeczywistości. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/05/time-riders-jezdzcy-w-czasie-alex.html
Avatar użytkownika - anika
anika
Przeczytane:2018-02-28, Ocena: 2, Przeczytałam, Przeczytane 2018,

Książka z pewnością dostarczy rozrywki młodzieży gustującej w fantastyce. Książkę czyta się bardzo szybko, umożliwiają to krótkie rozdziały zakończone tak, aby od razu - z czystej ciekawości - przewrócić kartkę i zajrzeć na następną stronę.

Avatar użytkownika - Nudhar
Nudhar
Przeczytane:2014-06-16, Przeczytałam, Mam,
Gdy zgasną światła
Alex Scarrow0
Okładka ksiązki - Gdy zgasną światła

Do końca świata, jaki znasz, zostało tylko siedem dni? Koniec świata jest bliższy, niż nam się wydaje. Seria dramatycznych wydarzeń na całym świecie...

Anioł Śmierci
Alex Scarrow0
Okładka ksiązki - Anioł Śmierci

W 1856 roku grupa osadników wyruszyła szlakiem przez góry Sierra Nevada. Pozostał po nich jedynie dziennik. 2008. W leśnych ostępach Wyoming Julian...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska