Ten jedyny

Izabela M. Krasińska powraca z emocjonującą historią o zgubnej sile uczuć
Strata, jakiej doświadczyli Joasia i Kuba, sprawiła, że nie byli w stanie odbudować swojego związku i postanowili się rozstać. Dwa lata po podjęciu bolesnej decyzji ich życie wygląda całkiem inaczej: Asia powoli godzi się z przeszłością, a Jakub cieszy nowym związkiem. Przebojowa i pewna siebie Julia to całkowite przeciwieństwo jego byłej dziewczyny. Mężczyzna jest przekonany, że u jej boku odnalazł wreszcie szczęście, na jakie zasługuje. Wszystko zmienia się jednak w chwili, gdy przypadkiem spotyka swoją dawną miłość. Kuba staje przed poważnym dylematem. Nie wie jeszcze, że jeden błąd jest w stanie złamać wiele serc.
Trudno poświęcić się nowej miłości, gdy do głosu dochodzi tęsknota za dawnym szczęściem. A przecież każdy zasługuje na drugą szansę. Prawda?

Informacje dodatkowe o Ten jedyny:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-06-17

Kup książkę Ten jedyny

Ten jedyny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Joanna i Jakub starają się na nowo odbudować swój związek. Jednak strata, której doświadczyli skutecznie rozdziela zakochanych. Dwa lata później wydawałoby się, że pogodzili się z przeszłością. Joanna krok po kroku wraca do równowagi psychicznej. Jakub wydaje się być szczęśliwy z nową partnerką, Julią. Wszystko zmienia się w chwili, gdy Jakub i Joanna ponownie stają ze sobą twarzą w twarz. Oboje odkrywają, że wciąż darzą się silnym uczuciem. To odkrycie staje się początkiem tragicznych wydarzeń, które na zawsze odmienią życie Joanny, Julii i Jakuba.
Może Iza Krasińska nie dorobiła się spektakularnej ilości wydanych książek, ale widać, że stawia na jakość nie na ilość. I doceniam to, bo każda z jej książek jest dogłębnie przemyślana, dopracowana w najmniejszym szczególe i niepowtarzalna. Każdy z wykreowanych przez nią bohaterów wzbudza wielkie emocje- pozytywne lub negatywne. W przypadku głównych bohaterów Tego jedynego-Asi i Kuby zdecydowanie przeważają negatywne emocje. Tak naprawdę szkoda było mi tylko Julii, która padła ofiarą egoizmu tejże pary. Rozumiem, że przeszli wiele... Rozumiem, że przeżyli prawdziwą tragedię, ale to nie usprawiedliwia tego, co zrobili niewinnej dziewczynie. Czytając o ich wyczynach miałam wielką ochotę rzucić książką o ścianę.
Ten jedyny to niełatwa lektura. Zawiera w sobie szereg trudnych tematów m.in. opowiada o traumie po utracie dziecka. Sięgając po nią możemy poznać losy nieco kontrowersyjnych bohaterów, których działania nie jeden raz mogą zirytować czytającego. W moim przekonaniu sporym atutem książki jest warsztat autorski, który jak zwykle jest na najwyższym poziomie. Czy żałuję, że ją przeczytałam? Nie! To książka, którą warto poznać.

Świadomy wybór
Izabela M. Krasińska 0
Okładka ksiązki - Świadomy wybór

Ludzie od zawsze byli niebezpiecznie okrutni w swoich osądach. Im mniej o kimś wiedzieli, tym więcej mieli do powiedzenia na jego temat.Roksana postanawia...

Pod skrzydłami miłości
Izabela M. Krasińska0
Okładka ksiązki - Pod skrzydłami miłości

Marty świat legł w gruzach. Gdy uświadomiła sobie, że związek, w którym tkwi od lat, nie ma szansy na przyszłość, omal nie zginęła. Jej samochód...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski