Świat w pudełku

"Mam na imię A.

Jestem pudełkiem. Złośliwy los uczynił mnie skorupką niosącą w sobie ocean mocy. Tacy jak ja nie powinni istnieć i nie istnieliby, gdyby ludzie nie zniszczyli swojej cywilizacji. Dawno temu, w czasach, których oni sami nie chcą pamiętać.
Uciekam już bardzo długo. Jak dotąd udało mi się ukrywać przed Rządami i zwykłymi mieszkańcami, którzy widzą we mnie tylko pozbawioną emocji kukiełkę.
Mylą się.
Potrafię bać się, cierpieć, mieć nadzieję i żałować!
Kiedy tego potrzebuję.

Koniec świata, posthumanizm i magia. Nietuzinkowo przedstawiony motyw postapo, bohaterowie, których chciałabym spotkać, a całość napisana lekko i z polotem. Bawiłam się świetnie. Katarzyno, pisz więcej!
Anna Hrycyszyn, autorka powieści Zatopić “Niezatapialną”

Przepis na dobrą książkę: weź tyle znanego, by Czytelnik bez trudu się w tym odnalazł, i tyle nowego, by poczuł się przyjemnie zaskoczony. Katarzyna Rupiewicz realizuje ten przepis bezbłędnie. To się po prostu samo czyta!
Marta Kładź-Kocot, autorka powieści Noc kota, dzień sowy

Lekkie pióro i bogata wyobraźnia Katarzyny Rupiewicz powodują, że trudno oderwać się od lektury."

Informacje dodatkowe o Świat w pudełku:

Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2018-03-31
Tytuł oryginału: Świat w pudełku
Język oryginału: Polska

Kup książkę Świat w pudełku

Szamani nie byli inteligentniejsi od ludzi. Wprost przeciwnie, ich IQ zwykle oscylowało w okolicy przyjętego dla normalnego człowieka minimum i nikt nie pamiętał, czy to była konsekwencja posiadania innych zdolności, czy celowy zabieg pierwszych genetyków – tych którzy potrafili jeszcze dokonywać złożonych zmian w genomie.

Świat w pudełku - opinie o książce

"Ci, którzy przetrwali koniec świata, albo nie wiedzieli, czym jest moc i skąd się wzięła, albo nie chcieli tego przekazać swoim potomkom. Twierdzili, że rozwój cywilizacyjny doprowadził do katastrofy i teraz musimy wykorzystać szansę na nowy początek."

Troszkę klimatów Pandory Careya.

Troszkę klimatów Mad Maxa.

Nie zawiodłam się na tej historii post apo, ale przyznam szczerze, że Redlum pokochałam, a tą jedynie polubiłam:)

Bardzo dobra narracja, klimacik utrzymany na wysokim poziomie, czyta się szybciutko. Historia wciąga już od pierwszych stron.

Kto nie zna twórczości autorki - koniecznie musi poznać - POLECAM :)

MOJA OCENA: 7/10

Znakomita postapokalipsa. Myślę, że rośnie nam nowa gwiazda w tym gatunku literatury.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2020,
Redlum
Katarzyna Rupiewicz0
Okładka ksiązki - Redlum

Najbardziej epickie przygody zawsze rozpoczynają się w karczmie. Dlaczego jednak nie pozostać w niej do samego końca? Zaintrygowani?! Witajcie w Redlum...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;