Ścigana

Tom 3 cyklu Akta Nikki Boyd

Lot Nikki Boyd do Nashville przebiegał rutynowo… do czasu lądowania awaryjnego.

Gdy sytuacja na lotnisku zostaje opanowana, Nikki orientuje się, że zaginęła kobieta, która w samolocie siedziała obok niej. Nikt nie chce potwierdzić jej obecności na liście pasażerów. Kiedy Nikki dowiaduje się, że Erika Hamilton leciała do Nashville pod opieką generała sił powietrznych, by zeznawać przed sądem przysięgłych jako kluczowy świadek, zaczyna się zastanawiać, czy jej zniknięcie z miejsca katastrofy oznacza ucieczkę przed kłopotami czy przeciwnie – wpadnięcie prosto w nie. Zanim Nikki zdąży po podróży zobaczyć się z rodziną, zostaje wraz ze swoim zespołem wciągnięta w śledztwo w sprawie zaginionej, w którym motywy są równie niejasne jak podejrzani.

Kilkakrotnie nagradzana autorka Lisa Harris naszpikowała niebezpieczeństwami każdy zakręt tej trzymającej w napięciu, ekscytującej podróży, która wprawi Was w prawdziwe osłupienie.

Informacje dodatkowe o Ścigana:

Ścigana - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2021-06-13,

Ścigana" to trzeci i ostatni tom z cyklu Akta Nikki Boyd. Każda część trzyma wysoki poziom i jest bardzo dynamicznie. Zero nudy! W tej części dzieje się bardzo dużo, akcja goni akcję, aż czasami miałam wrażenie, że wszystko dzieje się za szybko!

IG: Czytomanka

👉Nikki Boyd leciała samolotem do domu, gdzie miała się spotkać z dawno niewidzianym ukochanym. Związek nie był łatwy i dopiero się zaczynał, a niespodziewanie podczas lotu samolot wpada w turbulencje i musi awaryjnie lądować. Niestety podczas lądowania awaryjnego ginie pasażer, a kobieta siedząca obok niespodziewanie znika. Nikki ma niewiele czasu na jej odnalezienie, ponieważ okazuje się, że zaginiona kobieta to Erika Hamilton- świadek w ważnym śledztwie.

👉Wow! W tej książce trup goni trupa, atmosfera jest tak gęsta, że nie da się przejść obojętnie obok tej części. To rzadkość, żeby każda książka trzymała poziom! Świetny cały cykl szczerze polecam!

❗Ocena: 9/10

Dziękuje @dreams_wydawnictwo za egzemplarz!

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2019-04-14,

Gdy ukazała się kolejna część serii „Akta Nikki Boyd”, nie zastanawiałam się ani moment. I kolejny raz zostałam wciągnięta w mistrzowską intrygę, świat w którym każda minuta jest na wagę ludzkiego życia.

Autorka Lisa Harris wraz z mężem i trójką dzieci pracuje jako misjonarka w Afryce. Jest bardzo aktywną działaczką na rzecz najsłabszych – dzieci i kobiet. Nie wiem w jaki sposób w jej głowie rodzą się takie opowieści, ale śmiem nazwać ją mistrzem pióra i kryminału, w którym czuć oddech Boga.

Tytuł "Ścigana" w pełni oddaje fabułę powieści.

Spotykamy Nikki Boyd, policjantkę z Nashville, która pracuje w wydziale osób zaginionych i to nie przez przypadek. Przed laty jej siostra zaginęła bez śladu, co mocno odciska piętno na bohaterce.

To miał być zwyczajny lot do domu. Nikki nie mogła doczekać się już spotkania z ukochanym (którego zawiłe i bolesne losy poznałam w poprzedniej części powieści). Nic nie wskazywało na to, że może wydarzyć się coś złego.

Samolot się rozbija. Nikki wspiera siedzącą obok siebie kobietę. Zauważa też, że towarzysz współpasażerki to wojskowy, któremu niestety nie udaje się przeżyć. Nikki pomaga w ewakuacji samolotu, współtowarzyszka podróży znika.

Okazuje się, że to Erika, kobieta transportowana przez FBI jako główny świadek w bardzo ważnej sprawie. Losy bohaterów toczą się w tak zaskakujący sposób, że to właśnie Nikki zleca się poszukiwanie zaginionej.

Wiele niebezpiecznych zdarzeń, zabójstwa, stawanie krok za krokiem w walce ze złem, śmiercią, brakiem sił.

Historia bardzo mocno mnie wciągnęła, na każdej kolejnej stronie czułam się mocno zaskoczona i pociągnięta w stronę, której wcześniej zupełnie się nie spodziewałam.

Dlaczego Erika ucieka? Czy Nikki uda się ją odnaleźć, zanim zrobią to ludzie, którzy czyhają na jej życie? Co takiego się wydarza, że kobieta mówi o tej historii: " zakończenie zupełnie nie jak z bajki"?

Czy życie prywatne policjantki zacznie się układać, mimo wielu przeciwności? Jaki w tym wszystkim znajdzie sens i skąd w niej siła do szukania sensu w Bogu?

Polecam ten kryminał. Budzi napięcie, refleksję, gamę uczuć, których czytelnik może się po sobie nie spodziewać. Ja przepadłam, ponownie. Wydawnictwo Dreams nie wiem skąd bierzecie te historie, ale jesteście moimi mistrzami!

Lisa Harris po raz kolejny zabiera nas w daleką podróż, wyboistymi drogami, z mnóstwem niebezpiecznych zakrętów, stromymi zjazdami aż do kresu …

Samolot, którym Nikki leci, musi awaryjnie lądować. Wielu pasażerów ginie, jednak Nikki na szczęście nic groźnego się nie stało. Po lądowaniu okazuje się, że kobieta, która siedziała obok niej w samolocie, zniknęła. Okazuje się też, że nie było jej na liście pasażerów, ani w żadnej ewidencji. Człowiek – widmo. Erika leciała do Nashville, gdzie miała zeznawać jako świadek w procesie. Podróżowała pod opieką generała, który został zamordowany. Pojawia się pytanie, dlaczego Erika zniknęła? Czy ktoś jej groził, a może jej zniknięcie to czysty przypadek? Być może. Agentka zostaje wciągnięta w poszukiwania Eriki. Na jaw wychodzą nowe i nieznane dotychczas fakty, które wielokrotnie zmieniają tok wydarzeń...

Rozpoczyna się ciąg tajemniczych i zaskakujących wydarzeń, które dzieją się w oka mgnieniu, nawet nie dostajemy chwilki, żeby się nad nimi zastanowić i je przemyśleć. Trudno jest nadążyć za tokiem wydarzeń. Jazda bez trzymanki dla osób wytrwałych i o mocnych nerwach. Napięcie dryfuje pomiędzy wydarzeniami w niesamowitym tempie.

W powieści „ Ścigana” Lisy Harris pojawia się wiele ciekawych i barwnych postaci. Nie muszę przypominać, że wielkiego waloru dodaje jej kreacja postaci Nikki. To ona jest kołem napędowym całej akcji, wciąż zmaga się z przeszłością i nie do końca może pogodzić się z zaginięciem siostry. Cały czas się za to obwinia. Ale jest twarda i niezłomna, nie boi się niebezpiecznych i mrożących krew w żyłach sytuacji. Opanowanie i zdecydowanie tylko pomagają jej walczyć z przeciwnościami losu. A trzeba przyznać, że w ciągu kilkudziesięciu godzin wielokrotnie będzie się ocierać o śmierć. Ale ma swojego anioła stróża, który pomaga wyjść z opresji i zachować zimną krew. Bohaterka nieustannie prosi o pomoc Pana, ma w nim oparcie i przekonanie, że On jej nigdy nie zawiedzie, zwłaszcza w tych trudnych i beznadziejnych chwilach, usłyszy jej wołanie i zareaguje na każdą jej niemoc.

„Tak już jest z Bogiem. Doszłam do wniosku, że On nie ma nam za złe pytań. Ponieważ zna już odpowiedzi”.

Co takiego fascynującego jest w tej powieści? Czas. Zmaganie i walka z nim. Przy lekturze „Ściganej” czuje się na plecach oddech czasu, powiew i oszałamiające uderzenie każdej uciekającej minuty, od której zależy życie. Można śmiało stwierdzić, że powieść to „wyścig z czasem”.

„Ścigana” jest jeszcze lepsza od poprzednich części. Bardziej emocjonująca i tajemnicza, zagadkowa i pełna niespodziewanych zwrotów wydarzeń i nieoczekiwanych przypadków. Emocje są zagwarantowane od samego początku, gdyż rozpoczęcie powieści jest … wybuchowe.

Świetnie i szybko się czyta, chłonie na jednym oddechu. Nieustannie gonimy czas … Książka dla ludzi o mocnych nerwach i odpornym na stres sercu. Najlepiej spędzić z nią weekend, gdyż w innym przypadku można rano zaspać do pracy. I znowu wyścig z czasem ...

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2020-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020,

Bardzo fajny lekki kryminał, który wciąga od pierwszej strony, bardzo szybko się czyta ponieważ jest napisany lekko. Ciekawa fabuła i świetnie zbudowana akcja sprawiają, że książka nas zasysa podczas czytania i trudno jest się od niej oderwać. Każdy rozdział napisany jest tak aby zaciekawić nas jeszcze bardziej co będzie dalej, Bardzo dobrze dobrani bohaterowie, których nie sposób nie polubić. Wszystkie opisy dokładnie przemyślane pomagają z łatwością wyobrazić sobie miejsce akcji i podążać razem z Nikki w poszukiwaniu zaginionej. Mimo że jest to kryminał przeplata się w powieści wątek miłosny co wcale nie przeszkadza a nadaje jej szczególnego uroku. Intensywna i szybka akcja nie pozwala się nudzić, dopracowane dialogi i nasza główna bohaterka, której nic nie zatrzyma przed dotarciem do prawdy razem tworzą bardzo wysokie napięcie. Myślałam, że będzie mi ciężko podczas czytania, gdyż poprzednich części nie miałam okazji przeczytać, ale autorka połączyła ze sobą przeszłość i teraźniejszość i brak poprzednich części wcale nie przeszkadza. Nie brakuje w powieści zaskakujących zwrotów akcji, przypadkowych ofiar jak i wypadków, których nikt się nie spodziewał. Delikatne nawiązanie do wiary w Boga sprawia, że powieść może być inspiracją dla czytelnika i podpowiedzią gdzie możemy szukać pomocy i wsparcia w trudnych chwilach.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

Kolejna przygoda z Niki Boyd i kolejny bardzo dobrze spędzony czas przy "Ściganej".
W tej części miałam wrażenie ,że autorka nieco się zapędziła i w 48 godz fabuły ,wpakowała tyle akcji,tyle trupów położyła ,że starczyłoby to na kilka książek.Ale w sumie nie było to złe,bo czyż nie po to sięgamy po kryminały,bo chcemy coś szybkiego,dynamicznego i z pazurem. Tu wszystko jest szybko,wybuchowo i nieprzewidywalnie. Harris przygotowała dla nas dużo niespodzianek, tempo akcji jest zawrotne, a tarapaty w jakie ładuje się Nikki, znajdują się praktycznie na każdym kroku. Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem. Autorka zaserwowała nam 352 strony kryminalnego rollercoastera.
Polecam

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Uwlebiam książki, które dają mi mnóstwo emocji. Ta zdecydowanie do takich należy. Może będę się powtarzać, ale Lisa Harris, to świetna autorka! Jej lekki styl, ciekawa fabuła i umiejętność budowania akcji dają wiele możliwości. Kiążka bardzo, ale to bardzo mi się podobała! Zresztą jak dwie poprzednie części. Absolutnie nie ma tu nic, co mogłabym zmienić. Powieść dostarcza masę wrażeń, sprawia, że człowiek zaczyna się zastanawiać się nad swoim życiem. Książka oprócz ciekawej fabuły, niesie piękne przesłanie. Jestem zachwycona! Podoba mi się tutaj dosłownie wszystko. Począwszy od postaci, po akcję, tajemnicę i na koniec rozwiązanie trudnej sprawy. Każdy element opisany jest ze smakiem. Sprawia to, że książka staje się jeszcze lepszym towarzyszem. "Ścigana", to powieść, która wzbudzi w was ogromne emocje i przyniesie mnóstwo wrażeń. Cóż mogę jeszcze powiedzieć. Jest to jedna z lepszych serii jakie miałam możliwość ostatnio przeczytać!! Zdecydowanie polecam!! :)

Avatar użytkownika - NiMik
NiMik
Przeczytane:2019-03-19, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Ścigana będzie świetnym prezentem dla każdego fana thrillerów i kryminałów. Jeśli do tego dodacie wcześniejsze części, Zaginioną i Wendetę to prezentowy strzał w dychę.

Zaginiona
Lisa Harris0
Okładka ksiązki - Zaginiona

Agentka specjalna Nikki Boyd nie jest zazwyczaj wzywana w przypadku popełnienia morderstwa; jej domenę stanowią śledztwa w sprawie osób zaginionych...

Wendeta
Lisa Harris0
Okładka ksiązki - Wendeta

Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Nie potrzebuje niczyjej zachęty do wytężonej pracy:...

Nowe życie Kariny
Marta Nowik