Saga warszawska (#3). Dom trzech wdów

Ewa Konieczkówna ratuje życie rosyjskiemu oficerowi. Ten łamie jej serce, pozostawiając jej jednak bardzo cenny dar.

Brzemienna Madzia Suchecka pozostaje samotna po zesłaniu męża w głąb Rosji.

Hanna Boratyńska, nareszcie wolna od męża tyrana, z zapałem przerabia skrawki materiałów w niepowtarzalne kreacje i dąży do zbudowania nowoczesnego domu mody.

Trzy wdowy - dwie słomiane i jedna prawdziwa - muszą znaleźć miejsce w zmieniającej się pod rządami rosyjskiego namiestnika Warszawie, w której zostaje oddana do użytku nowa siedziba Teatru Wielkiego, podjęto decyzję o budowie dworca na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Aleją Jerozolimską, a na Żoliborzu car wybudował potężną cytadelę.

Autorka brawurowo prowadzi czytelnika poprzez meandry polskiej historii, łamiąc przy tym stereotypy. Błyskotliwa fabuła oraz wspaniale nakreślony obraz społeczeństwa i panujących w nim relacji to największe atuty tej sagi. Polecam z całego serca.

Edyta Świętek, autorka sag:

Spacer Aleją Róż, Sandomierskie wzgórza, Saga krynicka

Informacje dodatkowe o Saga warszawska (#3). Dom trzech wdów:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2024-09-24

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Saga warszawska (#3). Dom trzech wdów

Panny na wydaniu. Saga warszawska
Katarzyna Maludy0
Okładka ksiązki - Panny na wydaniu. Saga warszawska

Panna Florentyna Glinicka przyjeżdża z Paryża do pałacu w Kiernozi z niełatwą misją. Żeby ją wypełnić, musi sobie poradzić z niechęcią gospodarza, hrabiego...

Podwójne zaręczyny. Saga warszawska, tom 2
Katarzyna Maludy0
Okładka ksiązki - Podwójne zaręczyny. Saga warszawska, tom 2

Saga warszawska - powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wielkich wydarzeń XIX i XX wieku.   Magdalena Żarska,...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski