Saga Kamieni Runicznych (Tom 1). Dzieci Ragnaroku

Porywająca opowieść z zaskakującymi zwrotami akcji i niezwykły świat, w którym ożywają nordyckie mity - oto pierwszy tom Sagi Kamieni Runicznych autorki bestsellerowych serii Siedem Królestw i Starcie Królestw.

Po Ragnaröku, wielkiej wojnie między bogami a siłami chaosu, zamieszkany przez ludzi Midgard stał się niebezpieczną krainą, pełną nędzy i pozbawioną magii.

Szesnastoletniemu Eirikowi Halvorsenowi szczęście raczej dopisuje - jego rodzina żyje we względnym dobrobycie. Chłopak zostaje jednak oskarżony o zamordowanie matki i ojczyma i skazany. W niebezpieczeństwie jest również Liv, jego przyrodnia siostra - miejscowi patrzą na nią podejrzliwie, bo za bardzo interesuje się magią. Niespodziewanie w obronie Eirika staje potężny jarl - zapłaci cenę krwi za zabitego Stena, jeśli chłopak popłynie na wyprawę do legendarnej świątyni, słynącej z bogactw siedziby prządek, ostatnich osób praktykujących w Midgardzie magię.

Wróżąca z kamieni runicznych Reggin Eiklund zabawia i leczy ludzi w karczmach. Jej zarobki zabiera jednak ich właściciel Asger, demon ognia - Reggin marzy, by od niego uciec. Po jednym z występów, kiedy dokonała niezwykłych nawet jak na nią rzeczy, prządki składają jej propozycję, by popłynęła z nimi do świątyni i rozwijała tam swe magiczne talenty, uwalniając się od Asgera.

Ścieżki Eirika, Liv i Reggin zbiegają się w Nowym Jötunheimie, zasilanym magią raju, w którym znajduje się świątynia. Jednak pod wspaniałymi pozorami kryje się wielkie zło, a jątrzące się urazy mogą doprowadzić do katastrofalnej wojny. Ta trójka będzie potrzebować wszystkich swych umiejętności i każdej dostępnej broni, by jej zapobiec.

Ambitna, oryginalna opowieść, czerpiąca hojniez mitologii nordyckiej, od której nie można się oderwać. Fabuła ma żywe tempo, a losy bohaterów są znakomicie napisane - zwroty akcji depczą sobie po piętach.

,,Kirkus Reviews"

Epicka, inspirowana mitami nordyckimi opowieść żongluje punktami widzenia Eirika i Reggin, a oba są

równie wciągające. Napięcie, stawki, o które grają bohaterowie i rozmaite komplikacje nieustannie

narastają, w miarę jak historie postaci zaczynają się splatać. A postaci te, pełne życia i zróżnicowane,

to między innymi odważne kobiety, dzięki którym lektura zyskuje subtelne feministyczne akcenty.

Czytelnik pochłania powieść Chimy jednym tchem i już, już chciałby mieć w ręce drugi tom.

,,Publishers Weekly"

Chwyci za serce fanów epickiego fantasy.

,,Booklist"

Informacje dodatkowe o Saga Kamieni Runicznych (Tom 1). Dzieci Ragnaroku:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2024-06-20
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Children of Ragnarök

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 14 lat

Kup książkę Saga Kamieni Runicznych (Tom 1). Dzieci Ragnaroku

Saga Kamieni Runicznych (Tom 1). Dzieci Ragnaroku - opinie o książce

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2024-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dziedziczka guślarzy
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedziczka guślarzy

Kruchy pokój między czarodziejami a pozostałymi gildiami (wojownikami, wróżbitami, zaklinaczami i guślarzami) wciąż wisi na włosku, a potężne siły wewnątrz...

Dziedzic wojowników
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedzic wojowników

Pewnego marcowego dnia Jack Swift, gimnazjalista z niewielkiego miasteczka, zapomina zażyć specyfik, który przyjmuje codziennie od najmłodszych lat. Szereg...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski