reklama

Roślinna kuchnia regionalna

Kulinarna podróż po wszystkich regionach Polski. Odkryjecie nowe i zapomniane dania w wersjach roślinnych. Poznacie historię potraw i jaki wpływ na kuchnie regionalną miały zabory, warunki przyrodnicze, miejscowa ludność, a także położenie geograficzne. Czym są dziędziuchy na Lubelszczyźnie, hołubcie na Pomorzu Zachodnim, fujarki pastusze na Podkarpaciu, ruchańce na Kujawach czy bomby legnickie na Dolnym Śląsku. Przekonacie się jak smakują ziemniaki z jagodami, ,,pizza" z Borów Tucholskich i owocowe zupy z niezwykłymi dodatkami. Dowiecie się, co zrobić z czerstwego chleba, gdzie dodać pasternak, brukiew i kalarepę. Co króluje na świątecznych stołach Śląska czy Małopolski. Jakie słodkości na Tłusty Czwartek można przygotować na Pomorzu, Mazowszu, Kujawach czy Podlasiu. Zaskoczeń nie będzie końca - jak choćby takich, jak wiele tradycyjnych polskich potraw jest wegańskich od stuleci.

Przygotujecie z prostych i tanich składników, wyjątkowe potrawy na słodko i wytrawnie. Na śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Poznajcie regionalną kuchnie naszego kraju z użyciem roślinnych składników i cieszcie się wyjątkowym smakiem.

Paweł Ochman - weganin, autor bloga weganon.pl, ponad 1000 oryginalnych przepisów i książki Pyszności z roślin. Proste wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału. Odkrywca regionalnej kuchni polskiej i potraw z dzikich roślin.

Informacje dodatkowe o Roślinna kuchnia regionalna:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Kuchnia

Tagi: Gotowanie kulinaria itd. bóg

Kup książkę Roślinna kuchnia regionalna

Roślinna kuchnia regionalna - opinie o książce

Kasze w roślinnej kuchni regionalnej
Paweł Ochman0
Okładka ksiązki - Kasze w roślinnej kuchni regionalnej

Kasze. Zapomniane, odkąd ziemniaki zawładnęły naszymi stołami. A to one od wieków były podstawą w kuchni wszystkich grup społecznych. W ozdobnej zastawie...

Pyszności z roślin. Szybkie wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału
Paweł Ochman0
Okładka ksiązki - Pyszności z roślin. Szybkie wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału

PROSTE ROŚLINNE WYPIEKI I DESERY MISTRZA SŁODKOŚCISłodycze kochamy wszyscy, zwłaszcza Paweł Ochman – weganin od 26 lat, autor popularnego bloga Weganon...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung