reklama

Przywiązany

Tom 2 cyklu Całkowicie rozdarci

Drugi tom serii bestsellerowej zagranicznej autorki!
Dla fanów Making faces

Holly Daniels w wieku pięciu lat została porwana. Przez kolejnych jedenaście czekała, aż ktoś ją uratuje. Dzień za dniem, tydzień za tygodniem, aż w końcu nadeszła ta chwila.

Nie sądziła, że jej wybawca okaże się pokrytym tatuażami, wycofanym, małomównym typem. Taki właśnie był Tyler Grace. Jednak dla Holly był prawdziwym cudem, księciem na białym koniu.

Tyler skrywał jakiś sekret, który sprawił, że mężczyzna zbudował wokół siebie mur przez który trudno się przebić. Ostrzegano ją przed nim. Jednak Holly nie potrafiła przestać o nim myśleć.

Dziewczyna nie pragnęła niczego innego, niż dotrzeć do Tylera i zrozumieć. Ocalić go tak jak on ocalił ją. Ale czy była jeszcze dla niego nadzieja?

Informacje dodatkowe o Przywiązany:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-02-02
ISBN: 9788383204161
Tytuł oryginału: Tied
Tłumaczenie: Magdalena Osak

Kup książkę Przywiązany

Przywiązany - opinie o książce

Holly Daniels miała pięć lat, gdy została porwana. Jedenaście lat tkwiła w więzieniu, z którego nie miała szans na wolność. Na szczęście nadeszła taka chwila, kiedy została uratowana. Tyler Grace przypadkiem znalazł nastolatkę. Dla Holly został rycerzem, choć on sam tak się nie czuje. Ty przeszedł bowiem wiele a jego ciało pokrywają tatuaże ukrywające morze blizn. Mimo iż każdy jej odradza znajomość z nim, ją i tak do niego przyciąga niewidzialna siła. Pragnie go poznać i zrozumieć.
    Co się wydarzyło Holly przez te jedenaście lat? Co spotkało Tylera? Jak będzie wyglądała ich znajomość? Czy będą jeszcze kiedyś szczęśliwi?

Carian Cole czaruje słowem. Każda z jej powieści jest dosłownie naszpikowana emocjami a czytanie ich to prawdziwa przyjemność.
    Najnowsza, będącą jednocześnie drugim tomem serii, to trudna historia. Historia o porwanej młodej kobiecie, która po omacku próbuje się odnaleźć w nowym świecie. To także historia pokiereszowanego chłopaka pełnego blizn. Zarówno tych widocznych gołym okiem, jak i tych na duszy.
    Mówiąc trudna, to nawet takie niedopowiedzenie. Dlaczego? Bowiem jest ta książka ciężka. Przytłaczająca skalą krzywd i cierpienia. A także życia z poczuciem winy. Brakiem samoakceptacji.
   Holly i Tyler to osoby, których doświadczenia ogromnie mną wstrząsnęły. Czułam całą sobą tę niesprawiedliwość, jakiej dopuścił się na nich los. Śmiał im się bezczelnie w twarz serwując piekło za życia. To było ogromnie przeszywające i przejmujące. Odbierające zdolność swobodnego oddechu. W moich oczach praktycznie non stop kręciły się łzy a kilka z nich nawet spłynęło po moich policzkach.
   Ogromnie przejmująca i wzruszająca historia. Do szpiku kości prawdziwa. Autorka zrobiła coś niemożliwego. Napisała powieść niezwykle brutalną ale takim stylem, że trafia wprost do serca.
   Akcja płynie niespiesznie. Leniwie i bez większego pośpiechu. Dzięki temu można z bliska poznać bohaterów i skupić się na tym, czego doświadczali. Scalić się z nimi i spróbować postawić się na ich miejscu.
     Na przeciw jednej szali emocji autorka dodała otuchę, radość z drobnych rzeczy a także morza nadziei. Takie małe promyczki przebijające się przez ciężkie chmury. Były idealną równowagą i stanowiły bardzo romantyczną scenerię dla bohaterów, którzy dzielnie walczyli zarówno z otoczeniem, jak i sam sobą. Z demonami, które nie pozwalały im rozwinąć skrzydeł.
    Ta książka rzuca na łopatki. Dostarcza pełnej gamy emocji. Zasysa i zabiera na niewiarygodną wyprawę.

Oboje zagubieni.
   Oboje pokiereszowani.
   Oboje samotni.
   Oboje rozbici.
   Sprawdźcie sami z czym dokładnie przyjdzie im się zmierzyć. Historia Holly i Tylera wstrząsa doszczętnie wyzwalając łzy.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Po raz kolejny Carian Cole stworzyła historię, która zapiera dech w piersiach. Była to trzecia historia jej autorstwa i kolejna, w której nie bała się poruszyć trudnych i kontrowersyjnych tematów, wzbogaconych o wzruszającą historię miłosną.

,,Przywiązany" jest drugim tomem serii "Całkowicie rozdarci" i opowiada o losach Tylera - młodszego brata dobrze znanego z poprzedniej części Torena oraz Holly, która została porwana i uwięziona, kiedy miała zaledwie pięć lat.

Muszę przyznać, że byłam bardzo podekscytowana, kiedy paczka z książką trafiła w moje ręce, ale gdy otworzyłam pudełko, poczułam lekkie rozczarowanie. Dlaczego? A dlatego, że przyzwyczaiłam się do tego, iż publikacje Carian Cole są dosyć obszerne. Jednak uprzedzając Wasze pytania, dodam, że według mnie książka wcale przez to nie ucierpiała.

Ale o czym tak naprawdę jest ta publikacja?

Jeżeli miałabym określić ją jednoznacznie, to powiedziałabym, że o walce z własnymi demonami. Chociaż tak naprawdę porusza tyle tematów, że trudno było się zdecydować.

Zarówno Tyler, jak i Holly są ludźmi, którzy próbują pozbierać się po traumach, których doświadczyli w swoim życiu. W dziwny sposób los postanowił postawić ich na swojej drodze, aby pomogli sobie nawzajem.

Tyler przez zupełny przypadek odnajduje więzioną dziewczynę i uwalnia ją od oprawcy, który porwał i wykorzystywał ją przez jedenaście lat. Jednak przez wydarzenia, które miały miejsce w jego przeszłości oraz styl życia, który po nich obrał, zamiast jak na bohatera, wszyscy patrzą na niego, jak na dziwaka i wyrzutka.

Jedynie Holly zauważa i odkrywa jego głęboko ukryte piękno.
Czy zatem dwoje ludzi, którzy zostali ogromnie doświadczeni przez życie, będzie mogło zaznać odrobiny szczęścia? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że z pewnością jej lektura dostarczy Wam wielu skrajnych emocji, począwszy od smutku i niedowierzania, poprzez złość na rodziców dziewczyny, których zachowanie było dla mnie niezrozumiałe i wręcz karygodne, aż do łez, które same cisnęły się do oczu podczas czytania końcowych fragmentów.

Uważam, że Carian Cole pisze niesamowite historie, które aż chce się czytać, dlatego z niecierpliwością będę czekać na kolejne dzieła jej autorstwa.

Rozdarty
Carian Cole0
Okładka ksiązki - Rozdarty

Zakazany romans z najlepszym przyjacielem ojca.Dla fanów bestsellera Birthday Girl!Kiedy Kenzi Allyster Valentine miała pięć lat, powiedziała Torenowi...

Nie mogę Cię zapomnieć
Carian Cole0
Okładka ksiązki - Nie mogę Cię zapomnieć

Rewelacyjna historia autorki Nie możesz mnie pocałować. Romans z gwiazdą rocka i motywem spotkania po latach. Wiele lat temu serce Piper Karel zostało...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski