Posłaniec

Tom 6 cyklu Gabriel Allon

Kolejny thriller szpiegowski mistrza gatunku · Gabriel Allon, konserwator dzieł sztuki i as wywiadu, zastawia pułapkę na al Kaidę, planującą atak na Watykan · niezwykłe postaci oraz zapierające dech w piersiach zwroty akcji W Londynie ginie człowiek podejrzewany o powiązania z al Kaidą, w jego komputerze zostają znalezione zdjęcia, które każą podejrzewać tajnym służbom Izraela, że al Kaida planuje jeden z najzuchwalszych zamachów w dziejach: zamach na Watykan. W tygodniach, które nadejdą, Allon i jego towarzysze zmierzą się z najbardziej niebezpiecznymi ludźmi na świecie.

Informacje dodatkowe o Posłaniec:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2007-09-05
ISBN: 978-83-74-95162-3
Tytuł oryginału: The Messenger
Tłumaczenie: Aleksandra Górska

Kup książkę Posłaniec

Posłaniec - opinie o książce

Kolejny tom serii "Gabriel  Allon" już  za mną. Jezu jak wymęczyła  mnie ta książka. Tym razem  Gabriel zmaga się  z zagrożeniem  terrorystycznym, za którym stoją wysoko postawieni arabscy szejkowie. Tym razem celem  zamachowców jest Watykan. Jednak zamachowcy nie osiągają swego celu jaki jest zabicie papieża. Zaczyna się  więc wyścig z czasem a stawką jest życie wielu ludzi.

Dziwnie czyta się  o izraelskim agencie ratującym życie papieża. Ale różnie to bywa. Przez całą książkę wyczuwa się olbrzymie napięcie,którego nie niweluje wartka akcja. Niezbyt mi się  podobało bo mam wrażenie, że ogólnie jest to kalka poprzednich tomów. Jednak jestem pełna podziwu dla pracy pisarza i wysiłku jaki włożył by dopracować szczegóły. Bo czyta się  niemal jak literaturę faktu.

Książka jest utrzymana w takim samym tonie i na takim samym poziomie jak wszystkie poprzednie z cyklu. Niezniszczalny Gabriel Allon wymierza sprawiedliwość i zadaje śmierć w walce z terroryzmem. Tym razem chroni życie Ojca świętego i pośrednio amerykańskiego prezydenta. Odsłania kulisy saudyjskiego terroryzmu. I wreszcie układa sobie życie prywatne. Ale jak długo będzie się ono układało? W końcu jego profesja nie sprzyja wiciu gniazdka. Raz już stracił bliskie osoby. Życzę mu powodzenia i sięgam po kolejny tom z cyklu.

Avatar użytkownika - sylwia379
sylwia379
Przeczytane:2017-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Kryminały, Literatura amerykańska, Mam,
Zakon
Daniel Silva0
Okładka ksiązki - Zakon

Powieść o przyjaźni i wierze w niebezpiecznym i niepewnym świecie Gabriel Allon spędza w Wenecji rodzinne wakacje, kiedy dowiaduje się o śmierci przyjaciela...

Spowiednik
Daniel Silva0
Okładka ksiązki - Spowiednik

Po raz kolejny Gabriel Allon, konserwator sztuki i agent izraelskiego wywiadu, wkracza do akcji. Tym razem próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska