reklama

Porwana. Niebezpieczna znajomość

Czasem miłość rodzi jedynie ból.

Czasem ci, na których zależy nam najbardziej, stają się naszymi oprawcami... Wkrótce przekona się o tym 24-letnia Ana, córka wpływowego biznesmena. Podczas wieczoru w klubie nocnym dziewczyna poznaje przystojniaka, dla którego zupełnie traci głowę. I nawet czujne oko towarzyszącego jej ochroniarza nie jest w stanie uchronić jej od zbliżającej się katastrofy...

Dzień później Ana trafia w ręce lokalnej mafii. Więziona w domu na obrzeżach Nowego Jorku, staje się kartą przetargową w brudnych interesach, jakie jej ojciec prowadzi z gangsterami. Gdy dziewczyna dowie się, że jednym z nich jest ten, którego zaledwie kilka dni temu obdarzyła namiętnym pocałunkiem, jej świat wywróci się do góry nogami. A to zaledwie początek tajemnic, jakie przyjdzie jej odkryć...

Informacje dodatkowe o Porwana. Niebezpieczna znajomość :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-05-25
ISBN: 9788382193282

Kup książkę Porwana. Niebezpieczna znajomość

No proszę! Dalej będziesz mydlił mi oczy, że ona nic dla Ciebie nie znaczy i jest tylko naszą zakładniczką?

Porwana. Niebezpieczna znajomość - opinie o książce

„życie nabiera sensu właśnie wtedy, kiedy kogoś masz, kiedy kogoś kochasz, a ten ktoś kocha ciebie”

Debiutująca Sylvia Bloch od razu na początku swej kariery pisarskiej mierzy się z gatunkiem romansu mafijnego w powieści „Porwana”, która jest pierwszym tomem serii „Niebezpieczna znajomość”. W tej literackiej szufladce trudno o oryginalność, gdyż ostatnio powstała ogromna ilość tego typu historii, więc trudno napisać coś odmiennego, zaskakującego, a jednocześnie nieprzekombinowanego. Uważam, że młoda pisarka poradziła sobie z tym bardzo dobrze, mimo że nie uniknęła niektórych schematów, ale na ich bazie stworzyła historię, którą ja przeczytałam z zainteresowaniem w ciągu jednego wieczora.

Dwudziestoczteroletnia Ana jest córką bogatego przedsiębiorcy Martina Shiresa, który zarządza firmą związaną z rynkiem nieruchomości. Wobec córki jest nadmiernie opiekuńczy, gdyż nie pozwala jej na swobodne dysponowanie sobą. Wciąż ją kontroluje nadzorując wszystko, co robi, nawet styl ubierania jest pod jego decyzyjnością. Nic dziwnego, że dziewczyna próbuje uszczknąć odrobinę czasu dla siebie, bez rodzicielskiego nadzoru. Tego dnia, gdy ją poznajemy, wybiera się ze swoją przyjaciółką Lidią do klubu na imprezę, podczas gdy ojciec jest na spotkaniu biznesowym i ma go nie być aż do rana. Przyjaciółki mają okazję do świętowania, gdyż egzaminy końcowe zostały pomyślnie zaliczone, więc przyszedł czas na zabawę. Jadą do klubu STAGE mieszcząceGO się w jednej z dzielnic Brooklynu. Okoliczności sprawiły, że do tego samego klubu przychodzi Patrick, który pragnie się rozerwać po ciężkim dniu. Patrick i jego starszy o pięć lat brat o imieniu Josh działają w mafijnej strukturze. Josh jest przywódcą, ale ich organizacja podlega tajemniczemu Wyższemu, dla którego bracia wykonują różne zlecenia. Po ostatnim spotkaniu z nim, zostały wydane dyspozycje porwania córki biznesmena, z którym ostatnio prowadzili rozmowy, ale nie wszystko poszło po ich myśli. Tą córką jest Ana, o czym Patrick nie wie, gdy poznaje ją w brooklińskim klubie. Gdy na drugi dzień Josh porywa dziewczynę, Patrick i Ana są zszokowani swoim widokiem, gdy ponownie spotykają się, ale tym razem w piwnicy, w której przetrzymywana jest porwana ofiara.

„Jeśli robisz interesy z kimś, kto ustala i stosuje własne prawo, to lepiej z nim nie zadzieraj, a już na pewno nie próbuj go wykiwać.”

Z reguły bardzo ostrożnie podchodzę do debiutów, gdyż często zdarza się, że pierwsze kroki na rynku wydawniczym mają cechy zbyt rozbudowanych powieści, z niepotrzebnymi opisami i tzw. „zapychaczami”. Pani Bloch, na szczęście, zrezygnowała z tego rodzaju zabiegów, poza czasami zbyt szczegółowymi opisami wystroju wnętrz. Natomiast świetnie oddała emocje towarzyszące porwanej kobiecie, jej strach, obawy o życie, ale też budzące się uczucia. Autorka oparła ten wątek na tzw. syndromie sztokholmskim, gdy ofiara zaczyna odczuwać sympatię osób, które dokonały porwania. W tym wypadku Ana powoli uświadamia sobie, że Patrick nie jest jej obojętny, mimo że wie, kim on jest i co robi, a poza tym nie zachowuje się jak dżentelmen i miły przystojniak, którego wersję poznała na dyskotece. Podobało mi się w prowadzeniu fabuły ukazywanie naprzemiennie ich odczuć i tego, co naprawdę skrywają w swoim wnętrzu. Ana łatwo się nie poddaje i często pokazuje swoją buntowniczą naturę, ale wie, że jest na przegranej pozycji. Te zdarzenia odkryją prawdę o jej życiu i uświadomią, że cały czas żyła w kłamstwie.

Patrick jest pod dużym wpływem brata i wie, że nie ma wyjścia i musi podporządkować się mafijnym regułom. Jednak w tym brutalnym świecie stara się zachować, mimo wszystko, człowieczeństwo, zwłaszcza wobec kobiet i dzieci. Jego serce już jakiś czas temu zostało zamknięte na miłość, gdyż obiecał sobie, że nigdy więcej nie pozwoli sobie na cierpienie z powodu straty drugiej osoby. Jednak Ana budzi w nim uśpione uczucia, o których myślał, że nie ma na nie miejsca w jego duszy.

Pierwsza część „Niebezpiecznej znajomości” pozostawiła po sobie przyjemne wrażenie, wciągnęła mnie od pierwszej chwili w swój wir nie pozwalając na nudę, mimo że akcja w większości toczy się wokół dylematów Any i jej sytuacji, w jakiej się znalazła. Mimo pewnej przewidywalności i kilku schematów, pani Sylvii Bloch udało się napisać emocjonującą opowieść o miłości, bez epatowania erotyzmem, pokazując budzące się uczucie, dla którego pozornie nie ma miejsca w mafijnym świecie, ale też w stwardniałym sercu Patricka, więc miłość musi przebić się przez mur stworzony przez wydarzenia z przeszłości, by na nowo rozkwitnąć.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Novae Res

Wiele razy wspominałam, że mam wielką słabość do powieści z gatunku romans mafijny. Od razu pewnie skrzywicie się, bo ostatnio rynek wydawniczy przesycony jest takimi książkami, lecz zaskoczę was. Ta lektura zdecydowanie wyróżnia się na tle tych, które dotąd przeczytałam. Dlaczego, zaraz spróbuję w skrócie wam wyjaśnić.

Autorka tutaj postawiła na realizm i to już jest wielki plus. Bez owijania w bawełnę, po prostu wrzuca nas w prawdziwy wir gangsterskiego świata, gdzie liczy się władza, pieniądz i siła. Na sentymenty i litość nie ma tu miejsca. Jednak czy pod grubą powłoką pancerza, ci ludzie siejący postrach w mieście, na pewno mają zimne jak lód i twarde jak skała serca?

Ana Shires to piękna, inteligentna dwudziestoczteroletnia córka wpływowego biznesmena. Żyjąca stale pod kloszem, kontrolowana i ograniczana, pewnego wieczoru buntuje się. Wraz z przyjaciółką wymyka się do klubu, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę, który zawrócił jej w głowie. Jeden, krótki i namiętny pocałunek odmieni jej życie na zawsze.
Następnego dnia zostaje niespodziewanie porwana przez grupę przestępczą rządzoną żelazną ręką przez dwóch braci. Ma być kartą przetargową mafii w interesach z jej ojcem.

Kim jest facet z klubu? Czy dziewczyna jeszcze kiedyś go zobaczy, a może nastąpi to o wiele szybciej niż przypuszczała? Czy uwięziona doświadczy wielu krzywd i upokorzeń? Kto jest jej oprawcą?

Wiecie co, naprawdę pozwoliłam pochłonąć się tej intrygującej historii, która nie tylko mną wstrząsnęła, wywołała masę emocji i wrażeń, ale także poruszyła oraz zasmuciła. Nie jest to typowy romans, gdzie rodzi się uczucie, wybucha pożądanie, które kończy się happy endem pary na całe życie. Niestety nie w tym przypadku.

Pani Sylvia ukazuje realne życie i to, że nie zawsze bywa ono bajkowe. Oboje bohaterowie są osobami skrzywdzonymi przez los. Stracili bliskie osoby, a żałobę noszą głęboko w sercu i mimo upływu lat, ten ból nie staje się mniejszy. Wszystkie postacie są genialnie wykreowane. Co dziwne nawet te, które uchodzą za czarne charaktery, przypadły mi do gustu i polubiłam ich zadziorność, nieustępliwość, brak zahamowań oraz tę mroczność.

Powiem wam, że na łamach kart mamy najprawdziwsze, mafijne życie, bezwzględnych członków tej organizacji i ciągły strach jaki wokół siebie roztaczają. Nie znajdziecie tu co kilkanaście stron przesadzonych i wyuzdanych scen seksu, co sprawia, że zaczytywana treść jest konkretna oraz pełna ciekawych wydarzeń. Oczywiście jest kilka scen zbliżeń, jednak są przedstawione ze smakiem i nie brakuje w nich ognia namiętności. Moja wyobraźnia szalała i podsuwała przeróżne obrazy, które podgrzewały atmosferę jeszcze bardziej.

Zachęcam was moi drodzy do tej niezwykłej lektury. Bohaterka przeżywa tu bowiem huśtawkę emocji i jest niepewna tego co przyniesie jej kolejna chwila. Zaś Patric jest rozerwany na dwie części. Jedna jest lojalna bratu, ale druga wyrywa się w stronę ukochanej.

Jak myślicie co wybierze ten dumny mężczyzna? Będzie lojalny prawom mafii? Zakończenie mnie powaliło, nie zaprzeczę, że byłam wściekła i rozczarowana. Nie znoszę, gdy ostatnie stronice doprowadzają mnie do bezkresnego smutku i rozbicia.

Droga autorko, ja błagam i żądam, nawet grożę. Proszę o kolejną część, która zabliźni rany w moim sercu. Ta opowieść nie może się w takim miejscu urwać, o nie!

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-06-19,

Sylvia Bloch „Porwana. Niebezpieczna znajomość”

Ana jest córką znanego biznesmena Martina Shiresa. Przez nadopiekuńczego ojca jest kontrolowana na każdym kroku. Pewnego wieczoru, razem z przyjaciółką Lidią wybiera się do klubu, oczywiście w asyście kierowcy i ochroniarza w jednym. Na miejscu nie obyło się bez zaczepek nachalnych facetów. Z opresji wybawia ją przystojny i czarujący mężczyzna. Dziewczyna miło spędza z nim krótką chwilę, skrada mu namiętny pocałunek i wychodzi z imprezy. Ana nie spodziewa się, że jej wybawca okaże się gangsterem, który ją porwie dla zdobycia ważnych dokumentów od jej kochanego tatusia. Niestety, sprawa jeszcze bardziej się skomplikuje, gdy plan przekazania panny Shires nie pójdzie po dobrej myśli. Jak potoczy się akcja?

„Była młoda i piękna, ale szary zepsuty świat przesiąkł ją do głębi.”

Powieść o bolesnych wydarzeniach. Przeszłość Patricka jest naszpikowana cierpieniem i stratą bliskich osób. Miał wybór normalnego życia, lecz obrał ciemniejszą stronę. Jego zachowanie jest dwojakie: bywa przerażający, a później staje się troskliwy. Ana nie miała wolności i swobody. Podobał mi się ten szkic postaci. Ich znajomość jest pełna zawirowań, niebezpieczeństw i stoi pod wielkim znakiem zapytania. Widać, że jest między nimi chemia i pożądanie, czuć przez kartki ten wzajemny magnetyzm, ale mężczyzna stawia opory, a Ana nie daje się zwieść.

Polecam ten romans mafijny. Porywająca historia miłosna z zaskakującym zakończeniem. Kto by pomyślał, że to debiut.

„Prowadził w tańcu, jakby ćwiczył od lat, a ja poddawałam się mu chętnie, bo nie byłam w tym najlepsza. Obracał mnie, po czym łapał w ramiona, a mnie robiło się gorąco, gdy czułam jego bliskość. Patrzyłam mu wtedy głęboko w oczy, chcąc powiedzieć mu samym spojrzeniem, jak bardzo mi na nim zależy.”

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą człowieka w życiu spotkać jest ponoszenie konsekwencji za niewłaściwe postępowanie kogoś z najbliższego otoczenia. Takie sytuacje zdarzają się dość często i nie zawsze są błahe, jeśli chodzi o stopień cierpienia osoby niewinnej karanej za czyjeś grzechy. Czasem kończy się tylko na strachu i innych dolegliwościach psychicznych, ale niestety bywa też tak, że pojawiają się również czyny fizyczne zagrażające życiu ofiary.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Anę, młodą dziewczynę, która jest córką bogatego biznesmena. Pewnego razu pod nieobecność swego ojca wybrała się wraz z przyjaciółką i ochroniarzem do klubu, by się trochę zabawić. Tam poznała tajemniczego, przystojnego mężczyznę, który jej się spodobał i to z nim zamierzała spędzić resztę wieczoru. Niestety jej ojciec wcześniej wrócił do domu, więc po namiętnym pocałunku musiała szybko wracać z klubu. Następnego dnia na cmentarzu w drodze do grobu swojej matki zostaje odurzona oraz porwana przez tajemniczego mężczyznę. Po wybudzeniu dowiedziała się o tym, że ma zostać wymieniona na jakieś dokumenty, które ma oddać jej ojciec, a jednym z porywaczy okazał się Patrick, ten sam mężczyzna poznany wcześniej w klubie. Jakie relacje połączą Patricka i Anę? Jak potoczą się interesy jej ojca z porywaczami? Jakie wydarzenia czekają jeszcze Anę? O tym w książce „Porwana. Niebezpieczna znajomość” autorstwa Sylvii Bloch.

Trauma

Zarówno Ana, jak i Patrick stracili w życiu bliskie osoby, co skutecznie oddziałuje w sposób negatywy na psychikę. Mężczyzna poprzez ciemne interesy swej rodziny stracił bliskie mu kobiety, co poskutkowało tym, że starał omijać się zlecenia dotyczące kobiet, gdyż nie był w stanie wykonać ewentualnego wyroku na niewinnej osobie mając przed oczami obraz swojej matki oraz żony zgładzonych przez bezwzględnych bandytów. Toteż, gdy dowiedział się kogo porwali, doznał kolejnych zmartwień znając ową dziewczynę z klubu. Ana po stracie matki i wiecznym życiu w zamkniętym domu pod okiem ochroniarzy, za błędy swego taty musiała jeszcze wiele się nacierpieć, co daje obraz skrzywdzonej dziewczyny przez los, a w zasadzie przez swego porywczego ojca. Takie sytuacje się zdarzają i to nie tylko w rodzinach mafijnych, ale też wśród zwykłych ludzi ktoś jest krzywdzony, za czyjeś winy. Pół biedy, jeśli te osoby znajdą kogoś kto w razie potrzeby wyciągnie pomocną rękę tak, jak w przypadku Any i Patricka, bo inaczej marny los czeka krzywdzoną osobę.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się dość płynnie, ale od razu ostrzegam, że osoby bardziej emocjonalne muszą być przygotowane na bardzo smutne chwile, które wystąpiły w tej pozycji. Myślę, że jako romans mafijny spełnia wszelkie wymogi tego gatunku i do niczego się nie można przyczepić, a jego dość nieduży gabaryt sprawia, że otrzymujemy samą esencję ciekawej akcji bez zbędnych opisów lub wydarzeń. Okładka może wywoływać u czytelnika wrażenie niepewności, jakiegoś niedopowiedzenia, tajemnicy, a dodatkowo wpada od razu w oko. Gorąco polecam tę emocjonalną pozycję wszystkim fanom romansów mafijnych pragnących przeżyć wraz z Aną i Patrickiem ich ciężki los po to, by zobaczyć, że nie warto karać kogoś, tylko dlatego, że jego bliski coś nam zawinił.

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nie od dziś wiemy, że miłość nie wybiera i, że istnieje taka od pierwszego wejrzenia. Jednak co wtedy, kiedy nasz wybranek okazuje się być bezwzględnym mafiosem oraz osobą, która zamiast szczęścia i radości obdaruje nas tylko bólem?

O tym wszystkim może się przekonać główna bohaterka powieści „Porwana…”. Jako córka wpływowego biznesmena przez wiele lat funkcjonuje z ochroniarzem za plecami, a każde jej wyjście musi być dokładnie zaplanowane i przemyślane. Podczas wieczoru w klubie nocnym, do którego wybiera się wspólnie z najlepszą przyjaciółką, poznaje przystojnego Patricka, dla którego traci głowę. Nie ma czasu jednak na myślenie o nim, gdyż już dwa dni później zostaje uprowadzona przez lokalną mafię i więziona przez nich. Ma służyć jako karta przetargowa w otrzymaniu ważnych dokumentów od jej ojca. Okazuje się, że jednym z porywaczy jest mężczyzna poznany w klubie, w co Anie trudno uwierzyć. Jednak to nie koniec kłopotów, bowiem w momencie przekazania nie wszystko idzie zgodnie z planem. Czy Ana poradzi sobie w tej sytuacji? Co w tym wypadku zrobi z nią lokalna mafia, kiedy okaże się, że nie jest już jej do niczego potrzebna?

To była absolutnie fantastyczna lektura. Mimo, że czytałam już wiele książek o podobnej tematyce, to ta wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu aż do końca. Poza ciekawą fabułą autorka skupiła się również bardzo mocno na relacji porwanej ze swoim oprawcą. Jednak, czy można nazwać kogoś oprawcą, jeśli zależy mu na bezpieczeństwie i jak największym komforcie swojej ofiary? Nie da się ukryć, że pociąg bohaterów do siebie nastąpił dokładnie w tym samym czasie, coś zaiskrzyło i później nawet role, w których się znaleźli nie były w stanie złamać tego, co do siebie poczuli.

Poza wartką akcją i ciekawą fabułą na szczególną uwagę zasługuje również nietuzinkowe zakończenie. Trafiło idealnie w mój gust. Pod koniec książki wręcz błagałam autorkę w myślach, żeby właśnie w tym kierunku wszystko się potoczyło. Bardzo podobała mi się również kreacja głównych bohaterów, szczególnie sposób przedstawienia Patricka, który wpłynął na moją sympatię do niego, mimo czynów, których się dopuszczał.

Zdecydowanie na plus dla mnie było również to, że książka nie była przepełniona scenami i opisami seksualnymi. Oczywiście miały miejsce, jak to w romansach bywa, jednak nie były umieszczane i wpychane na siłę w każdym możliwym miejscu, a tylko wtedy, kiedy scena, czy akcja tego wymagała i dopełniała całości.

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

Bardzo dziękuję autorce za propozycję recenzji i przesłany egzemplarz.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-09-19,

🖤🖤🖤Recenzja🖤🖤

"Porwana. Niebezpieczna znajomość" - Sylvia Bloch

Cudowne życie, które do tej pory prowadziła w jednej sekundzie uległo zniszczeniu. Szczęście zastąpił strach i niewiedza. Poczucie bezpieczeństwa zniknęło a zastąpiła je myśl, co dalej ze mną będzie. Żeby było ciekawiej, na je drodze stanie uczucie, którego kompletnie się niespodziewała.

Ana, bogata i pełna energii kobieta. Ma wszystko. Wspaniałego ojca, studia i przyjaciółkę. Cieszy się każdą sekundą, ale jedno wyjście zmienia wszystko.
Jako osoba porwana robi wszystko by uciec. Boi się ale pragnie wolności. Z całych sił walczy, co prawda nieudolnie ale to robi. Taką postawą wiele zyskuje w moich oczach.
Niebywale odważna, nie boi się stawiać na swoim, nawet wobec gangsterów.
Przy swoim boku odnajduje rycerza ale na czarnym koniu. To dzięki niemu odzyskuje siły i myśli o przyszłości. Częściej się uśmiecha ale to z czym przyjdzie sie jej jeszcze zmierzyć, to wierzchołek góry lodowej.

Patrick, człowiek o dwóch twarzach. Jedna jest zimna i obojętna. Potrafi być porywczy I bezwzględny. Ale drugą twarz jest dużo lepsza. Okazuje dużo troski. Pomimo, że współpracuje z mafią ma swoje zasady, których całym sobą przestrzega. Kiedy coś obiecaj to dotrzymuje słowa.
Bardzo charakterny facet że świadomością co w życiu jest ważne. Potrafi porzucić własne szczęście na rzecz szczęścia kogoś na kim mu zależy.

Ich relacja jest pokręcona. Ona - osoba Porwana a on - jedna z osób porywających. Nic do siebie nie czują ale jest między nimi przyciąganie.
On z czasem się o nią troszczy a ona w dziwny sposób zaczyna go darzysz uczuciem. Do tego dochodzą gorące sceny, które są pełne charyzmy i delikatności. Czułość i namiętności aż kipi.

Całe porwanie i życie osoby porwanej jest ciekawie przedstawione. Będzie brutalnie i strasznie. Bohaterach ma ogromną wolę walki i chęci na odzyskania wolności. Dzięki temu czułam wszystkie emocje jakie kotłują się w naszej bohaterce. Począwszy od strachu i prób ucieczek po dziwne zafascynowanie swoim "porywaczem". To zachwycanie się nim w pierwszej fazie życia osoby porwanej, czasami mnie irytowało ale ta głęboka chęć ucieczki mi to wynagrodziła.
Będzie także tajemniczości. Tajemnica goni tajemnice. Na pewno nie będzie nudno. Autorka świetnie napisała całą fabułę, ich rozwijające się uczucie i różne wydarzenia, które wyskakują jak króliki z kapelusza.
Historia pokazuje, że w każdej sytuacji trzeba walczyć. Każda walka, chociażby z góry skazana na przegraną jest warta ryzyka.
Kochani dajcie się porwać tej przyjemnej lekturze na jeden wieczór, bo ilość stron pozwala na to 😁
8/10🖤

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-06-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

67/100/2021

RECENZJA

Książkę do recenzji otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Ojciec Any, wpływowy biznesmen jest przeciwny wychodzeniu córki z domu, bowiem uważa, że grozi jej niebezpieczeństwo, dlatego też wielokrotnie zostaje zmuszona wychodzić potajemnie. Tak jest i tym razem. Razem ze swoją przyjaciółką postanawiają wyjść, pod nieobecność ojca i zabalować w klubie nocnym. Na jej drodze staje mężczyzna, który od razu wpada kobiecie w oko. Jego piękne oczy i zachowanie dżentelmena nie pozwolą o sobie zapomnieć.
Niestety, przez tę chwilę zapomnienia Martin dowiaduje się o spisku córki z ochroniarzem i wpada w szał.

Patrick wstąpił w szeregi mafii za namową swojego brata. Jego jedynym warunkiem było to, że nigdy nie będzie porywał, ani zabijał kobiet oraz dzieci.
Tym razem jednak to Josh przyjmuje zlecenie, którym jest porwanie 24 letniej kobiety, która ma zostać kartą przetargową w interesach Wyższego. Patrick nie jest tym zachwycony, nie chce brać w tym udziału, lecz wie, że nie może się teraz wycofać.
Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że kobieta, nad którą będzie sprawował piecze, jest tą, na którą wpadł w klubie.
Będzie to dla niego nielada wyzwanie, szczególnie, że w tej grze nie ma miejsca na uczucia, które powoli w nim kiełkują.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Chociaż minusem jest mała czcionka. Co do samej historii.. Jest to romans mafijny, który jest ostatnio bardzo modny. Jednak tutaj, co było dla mnie ogromnym zdziwieniem, oczywiście na plus, że główna bohaterka nie wskoczyła do łóżka swojego porywacza zaraz po porwaniu! Szok, co nie? Nie ma tu uległej, łatwiej dziewczyny bez jakichkolwiek zasad. Autorka opisała strach Any, to jak bardzo bała się porwania, więzienia i swoich oprawców. Wielokrotnie pojawiał się wątek o panice, która się nasila. Bohaterka sama przed sobą przyznała, że objawia się u niej syndrom sztokholmski, co ją przerażało.
Szczerze ją Wam polecam. Mam nadzieję, że Wy także spędzicie z nią miłe chwile, pewnie niekontrolowanych emocji.
Dziękuję @nakanapie @novaeres za książkę do recenzji!

RECENZJA DZISIEJSZEJ PREMIERY

„Coś w środku mówiło mi, że nie pozwoliłby mnie skrzywdzić, chociaż on właśnie skrzywdził mnie najbardziej.”

Dwudziestoczteroletnia Ana, córka bogatego przedsiębiorcy, trzymana pod kloszem, zawsze w obstawie swojego ochroniarza, podczas pewnej nocy w klubie, zostaje uratowana przed namolnymi podrywaczami, przez przystojnego Philippa. Zauroczona nim, przed opuszczeniem lokalu postanawia skraść mu pocałunek. Zaskoczony chłopak najpierw się opiera, a potem odwzajemnia go z taką samą pasją.
Po paru dniach, przez porachunki mafijne i zamieszanego w nich jej ojca, dziewczyna zostaje porwana i umieszczona w obskurnej piwnicy. Przerażona, zziębnięta i traktowana w poniżający sposób, jest u kresu fizycznej i psychicznej wytrzymałości, gdy nagle do piwnicy schodzi jeden z porywaczy i okazuje się być, tym niesamowicie całującym wybawicielem z klubu. Ana pełna nadziei błaga go pomoc i próbuje, porozmawiać o tamtej nocy...wtedy ku jej przerażeniu, widzi furię w jego oczach i zostaje przez niego brutalnie spoliczkowana. Kolejne wydarzenia, są dla Any pasmem tragicznych i bolesnych wydarzeń, a bycie tak podle traktowaną, przez człowieka, który wzbudził wcześniej w niej tyle emocji - boli najbardziej. Nie domyśla się, jednak co dzieje się w jego głowie i jaki będzie jej dalszy los i jak to wpłynie na wszystkich uczestników tej zagmatwanej mafijnej układanki, oraz z jakimi bezwzględnym ludźmi ma do czynienia.
Czy oprawca może mieć serce?
Czy może wręcz przeciwnie.
Do czego, nawet człowiek bez serca, jest zdolny z miłości.
Jestem pod wielkim wrażeniem, tej książki, historia jest tak napisana, że wzbudziła we mnie cały wachlarz emocji, a zagmatwana relacja pomiędzy, dwójką głównych bohaterów, mimo, że możemy przyrównać ją do syndromu sztokholmskiego, tak na prawdę od samego początku jest huśtawką emocjonalną, ale taką, która nieźle nami porusza i nie pozwala odłożyć książki nawet na chwilę. Rozdziały pisane z perspektywy obojga bohaterów .. od samego początku pozwalają nam poznać ich odczucia i prawdziwe myśli.

To jedna z tych książek, która na pewno Wami wstrząśnie i nie pozostaniecie na nią obojętni, ja na pewno wrócę do niej jeszcze nie raz.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-01-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Pieniądze nie decydują o tym, czy ktoś jest lepszy czy gorszy".

Anna jest córką bogatego przedsiębiorcy Martina Shiresa. Mężczyzna jest nadopiekuńczym ojcem i musi mieć pełną kontrolę nad życiem córki.

Gdy pod jego nieobecność dziewczyna wraz z przyjaciółką wybiera się do klubu na imprezę, świętować zaliczenie egzaminów końcowych.

Podczas zabawy Anna poznaje przystojnego mężczyznę dla którego traci głowę.

Na następny dzień chodź przebywa pod czujnym okiem ochroniarza, dziewczyna zostaje porwana przez lokalną mafię.

Uwięziona kobieta ma być karta przetargową w brudnych interesach jakie prowadzi jej ojciec z gangsterami.

Świat Anny staje do góry nogami gdy poznaje jednego ze swoich porywaczy. To jego poznała w klubie i to z nim połączył ją wtedy namiętny pocałunek...

,,Jeśli robisz interesy z kimś, kto ustala zasady i stosuje własne prawo, to lepiej z nim nie zadzieraj, a już na pewno nie próbuj go wykiwać".

Jakie jeszcze tajemnice przyjdzie odkryć dziewczynie?

,,Porwana " to moje drugie spotkanie z piórem autorki. I chodź książek z motywem mafii jest pewno i ciężko teraz początkującym autorom się wybić tym wątkiem to moim zdaniem autorce się to udało.

Książka napisana jest przyjemnym językiem, który wciąga już od pierwszych stron. Znajdziemy tu również tajemnice dzięki którym nie można się nudzić. Bardzo polubiłam główna bohaterkę za jej hart ducha i buntownicza naturę.

Emocjonująca powieść o miłości, i niebezpieczeństwie. Choć chwilami historia trochę przewidywalna to i tak naprawdę świetnie się spędza z nią czas.

,,PORWANA. NIEBEZPIECZNA ZNAJOMOŚĆ."

Sylvia Bloch Wydawnictwo Novae Res

Powieść ,,Porwana. Niebezpieczna znajomość." Jest romansem mafijnym. Uwielbiam tego typu historie. Niektóre osoby mówią, że pisane są na jedno kopyto - niestety nie zgodzę się z takim stwierdzeniem. Każda książka z tego gatunku/ rodzaju jest inna. Jedne stają się perełkami inne niestety nie. Jak było z tą powieścią?
Dziewczyna Ana całe swoje życie żyła pod tatusiowym kloszem. Postanowiła się z niego uwolnić i to był jej największy błąd. Została uprowadzona. Jednym z jej porywaczy okazał się niedawno poznany chłopak. Ana marzyła o nim. Myślała, że to jej rycerz na białym koniu. Niestety prawda okazała się zupełnie inna. Czar prysł. Trafiła w sam środek mafijnych porachunków.
Czy jej nadopiekuńczy tatuś ją uwolni? Czy pozwoli, żeby stała się jej krzywda? Czego dowie się nasza bohaterka? Napiszę tylko tyle - to nie będzie nic miłego. Dzięki temu zawali jej się świat. Czy Ana ujrzy światełko w tunelu?
Wielkie brawa dla autorki Sylvii Bloch. Wspaniała gra na emocjach. Byłam ciekawa jak to wszystko się zakończy. Nie zawiodłam się.
Narracja dwuosobowa to znaczy prowadzona jest z perspektywy dwóch osób. Bardzo dobre rozegranie. Uwielbiam wiedzieć co mają na myśli przeciwne strony. Brawo.
Czy wiecie co to jest syndrom sztokholmski?
Syndrom sztokholmski - stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją.
Ten syndrom znajdziemy u naszej Any. Czy osoby tym dotknięte mogą być szczęśliwe?
Drugim głównym bohaterem jest Patrick. Typek spod ciemnej gwiazdy. Dostaje zlecenie na porwanie córki współwłaściciela jednej z nowojorskich firm. Dlaczego musiało do tego dojść? Kim tak naprawdę jest Patrick? Przekonacie się sami czytając powieść Sylvii Bloch ,,Porwana. Niebezpieczna znajomość.".
Ojciec Any zasługiwał na solidne baty. Tak się nie robi. To co odkryła Ana również złamało mi serce. Ps. Nie róbcie tak swoim dzieciom.
Powieść ta należy do tych nieodkładanych. Zanim do niej usiądziecie zarezerwujcie sobie więcej czasu.
Czy nasza bohaterka przeżyje mafijne porachunki? Ana wpadła w oko niebezpiecznemu gangsterowi. Czy ktoś ją ocali? Przekonajcie się sami.
Powieść przypadła mi do gustu. Jestem z niej bardzo zadowolona. Jeżeli lubicie książki tego typu to koniecznie po nią sięgnijcie.

Avatar użytkownika - KopciuszekXXI
KopciuszekXXI
Przeczytane:2021-07-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

? ?RECENZJA ??

Tytuł: "Porwana. Niebezpieczna znajomość"

Autor: Sylvia Bloch

Wydawnictwo: Novae Res

Data premiery: 25.05.2021

"Prawdę mówiąc, bardziej przypominałam księżniczkę zamkniętą w wieży bajkowego zamku niż porwaną i więzioną współczesną dziewczynę."

Zawsze zaczynam jakimś wstępem, wprowadzeniem do książki a tym razem będzie inaczej. Zacznę od razu od konkretów, a mianowicie za co podoba mi się książka ?

Nie ukrywam, że spodziewałam się czegoś w stylu 365 dni ?. Porwanie, wielkie love, niebezpieczny mafiozo staje się kompletną ciapą na punkcie dziewczyny... Potem jakiś ślub, dziecko i koniec historii. Banały jakich mało ? Niestety... Autorka mnie zawiodła ? i bardzo dobrze!!!! Uff... Tu jest inaczej ?

Co prawda mamy porwanie, jak wskazuje tytuł. Ale po pierwsze bohaterka nie jest od początku traktowana idealnie. Musi sporo znieść, czuje się zagubiona, niepewna i generalnie chce uciec. Nienawidzi swoich oprawców. Tak, jest ich dwóch ? Jeden z nich zachowuje się względem niej lepiej, z uwagi na pewne okoliczności z przeszłości.

Bohaterka dostaje po d... Od losu na każdym kroku. Informacje jakie odkrywa przez przypadek, dobijają ją kompletnie, i jest jej wszystko jedno co się z nią stanie. Plus dla Any za to, iż ma pazurki i pomimo swej beznadziejnej sytuacji, nie traci woli walki.

Patrick, nie dopuszcza do siebie swoich uczuć względem porwanej. Z początku jej unika, przybiera maski gdy tylko musi się z nią zmierzyć, nie chce aby cokolwiek ich łączyło. Daremne próby walki z sercem...

Gdy wydaje się, że w świecie gdzie nie ma miejsca na miłość i związki, tli się jakaś nadzieja na przyszłość, to zawsze musi się ktoś zjawić i wszystko zepsuć ? A jak wiadomo dla dobra drugiej osoby można poświęcić wiele...a nawet wszystko ?

Książka kończy się w ciekawym momencie. Zostawiając ból w serduchu, łzy w oczach i słowa "czasem miłość rodzi jedynie ból" na ustach...

Gratuluję autorce debiutu i już dziś zapraszam nie tylko do lektury tej części, ale i za jakiś czas na ciąg dalszy ?

Na całą recenzje zapraszam na:

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-06-21, Ocena: 4, Przeczytałam,

Ana 24letnia córka znanego bizmesmena który prowadzi również lewe interesy. Gdy na imprezie poznaje przystojnego mężczyznę który jest jej wybawieniem nie wie jeszcze ze los okaże się okrorny.

Patrick, to życie sprawiło że jest w tym mieście gdzie teraz. Jest bratem capo. A dziewczynę która porwą, poróżni ich bardzo.

Bohaterów polubiłam od razu. Czułam pożądanie a później jeden wielki ból. Bohaterka pomimo okrocienstwa jest na tyle silna by walczyć. Są momenty brutalne i krew się leje. Jedno wielkie niedowierzenie.
Kolejna książka odsłaniającą ze mafia nie zna litości. Do ostatnich stron nie wiedziałam jak historia się potoczy a zakończenie zdecydowanie szokuje i nie jest powtarzalne. Autorka idealnie opisała ból bohaterów w danych momentach. W książkę w czułam się w 100% i z zaciekawieniem czytałam. Były momenty co mnie irytowały jak np jedzenie, dla mnie tego było za dużo. Ale pomimo tego książka warta uwagi.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Porwana. Niebezpieczna znajomość" jest debiutem Sylvii Bloch utrzymanym w mrocznych klimatach mafijnych. Historia porwała mnie od pierwszych stron, tym bardziej, że nie trzeba długo czekać byśmy zostali rzuceni w wir nieprzewidywalnych wydarzeń, sytuacji, intryg, a przede wszystkim w sam środek mafijnych porachunków. A tu naprawdę jest niebezpiecznie... Wyraźnie czuć napięcie.

"W życiu mafijnym są tylko dwa zakończenia: giniesz od kulki albo trafiasz za kratki."

Ana to wesoła, odważna i nie stroniąca od ryzyka dziewczyna. Z kolei Patrick mimo świata, w jakim się obraca potrafi być wrażliwy i pokazać dobre serce. Choć trzeba jasno powiedzieć, że były momenty, kiedy dosłownie mnie przerażał. Ich relacja jednak w żadnym stopniu nie jest przesłodzona. Jest pełna zawirowań i niewiadomych. Mile zostałam zaskoczona tym, iż Ana tak szybko nie uległa swojemu porywaczowi. Dziewczyna ma swoje zasady, ale zdaje sobie również sprawę z tego, że może mieć syndrom sztokholmski. Musi zmierzyć się z bólem psychicznym i fizycznym, strachem, lękiem, paniką.

"Cos? w s?rodku mo?wiło mi, z?e nie pozwoliłby mnie skrzywdzic?, chociaz? on włas?nie skrzywdził mnie najbardziej."

Historia opowiedziana jest z perspektywy obojga głównych bohaterów, dzięki czemu możemy sprawdzić, co tak naprawdę myślą i czują oraz dlaczego tak, a nie inaczej się zachowują. Autorka skupiła się na należytym wykreowaniu głównych bohaterów, i wyszło jej to bardzo dobrze. Czuję natomiast niedosyt w przedstawieniu postaci drugoplanowych. Chciałabym np. więcej dowiedzieć się na temat ojca Any.

Autorka serwuje zaskakujący i szokujący finał, więc liczę na kontynuację, zwłaszcza że nie wszystkie wątki zostały zamknięte, pozostało kilka pytań bez odpowiedzi.

"Porwana. Niebezpieczna znajomość" to pełen emocji i nieprzewidywalności romans mafijny, który zabierze Was w świat mrocznych sekretów i tajemnic, brudnych interesów, utraty wolności, trudnych decyzji i namietności. W miejsce, gdzie nikt i nic nie będzie pewne... Dacie się porwać?

Oddana innemu
Sylvia Bloch0
Okładka ksiązki - Oddana innemu

Jedna chwila może człowieka zniszczyć… lub uratować. Mieszkająca w Toronto Nea wiedzie szczęśliwe i poukładane życie. W pracy radzi sobie doskonale...

Zmuszona. Niebezpieczna znajomość
Sylvia Bloch0
Okładka ksiązki - Zmuszona. Niebezpieczna znajomość

Miłość bywa najgorszym rodzajem więzienia Ana kocha Patricka do szaleństwa. Jej uczucia nie jest w stanie osłabić nawet fakt, że jego rodzina ma powiązania...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung