Pora na przyszłość

Tom 4 cyklu Babski wieczór

By ruszyć w dalszą drogę, trzeba najpierw uporać się z przeszłością.

Anka jest najbardziej zwariowaną z czterech przyjaciółek. Prowadzi długie dyskusje ze swoim kotem, jest królową parkietu i wyznawczynią kultu wysokich szpilek. Praca w salonie urody wydaje się tylko dodatkiem do jej szalonego życia. Pośpiesznie wchodzi w relacje z kolejnymi partnerami, bojąc się samotności, w której do głosu dojdzie trudna przeszłość. Toksyczny związek rodziców i własną nieszczęśliwą historię miłosną odreagowuje, podejmując ryzykowne decyzje. Swoje kompleksy stara się ukryć pod maską cynizmu i nonszalanckiego stosunku do mężczyzn.

Aż do momentu, kiedy w jej życiu pojawia się Filip – nowy kolega z pracy. Dość spora różnica wieku między nimi początkowo jest dla kobiety problemem, ale za namową przyjaciółek postanawia dać szansę nowemu związkowi.

Czy Anka rozprawi się z przeszłością i pozwoli sobie na bycie szczęśliwą? Czy dzieci powinny ponosić konsekwencje życiowych wyborów swoich rodziców? I czy kobieca przyjaźń przezwycięży wszystko?

Informacje dodatkowe o Pora na przyszłość:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-02-23

Kup książkę Pora na przyszłość

Pora na przyszłość - opinie o książce

Jak duży wpływ ma przeszłość na naszą przyszłość?

O tym przekonała się Anka, bohaterka czwartej i ostatniej powieści z cyklu Babski wieczór.

"Pora na przyszłość" to opowieść o kobiecie, której przeszłość ma ogromny wpływ na przyszłość. Choć z pozoru Anka jest najbardziej zwariowaną i wyluzowaną ze swojej paczki to jest to tylko jedna z jej twarzy. Tę prawdziwą dawno ukryła pod poczuciem winy i brakiem własnej wartości. Trudne dzieciństwo, brak wsparcia ze strony rodziców oraz toksyczny związek odbiły się na jej obecnym życiu, w którym boi się angażować w głębsze relacje.

Poznając Filipa nie brała go pod uwagę jako potencjalnego partnera. Duża różnica wieku odstraszyła Ankę, ale nie na tyle by nie nawiązać przyjacielskiej relacji.

Czy z tej przyjaźni wyjdzie coś więcej? Tego Wam nie zdradzę. Mam jednak nadzieję, że podsyciłam Waszą ciekawość na tyle, abyście sięgnęli po tę pozycję.

W historii Anki, znajdziecie również problem z hazardem, wstyd za własne wybory oraz obarczaniem nimi innych, ale również to, że nie zawsze wiek ma znaczenie.

Każdy nowy dzień
Ewelina Miśkiewicz0
Okładka ksiązki - Każdy nowy dzień

W najtrudniejszych chwilach wszystko, co mamy, to przyjaźń Ewa wie, że niewiele osób ma tak spokojne i poukładane życie, jak ona. Na co dzień spełnia...

Na karuzeli spojrzeń
Ewelina Miśkiewicz0
Okładka ksiązki - Na karuzeli spojrzeń

One dwie. On jeden. Natasza to typowa pani domu, w dodatku domu dość luksusowego, na który pracuje głównie jej mąż, Marek. Ma córkę Kamilę i mnóstwo zawiedzionych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;