Pomiędzy siostrami

Nowa powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów ,,Słowik", ,,Wielka samotność" oraz ,,Zimowy ogród".

Wzruszająca, chwilami zabawna, momentami dramatyczna i pełna goryczy opowieść o życiu.

Czy może być coś wspanialszego niż miłość? A coś gorszego niż samotność?

Dramatyczne losy dwóch sióstr, które po latach odnajdują łączącą je niegdyś więź, są jeszcze jednym tego przykładem. Claire kocha i jest kochana; Meghann boi się bliskości, nie pozwala, by jej życiem rządziły emocje. Claire żyje skromnie, otoczona rodziną i przyjaciółmi; Meghann zajmuje luksusowy apartament, ale czuje się w nim obco i samotnie.

Nieoczekiwane wydarzenia w życiu Claire radykalnie zmieniają skalę wartości Meghann i ułatwiają jej rozliczenie się z przeszłością.

,,Kristin Hannah dotyka najskrytszych i najwrażliwszych zakątków naszych serc."

Tami Hoag

Informacje dodatkowe o Pomiędzy siostrami:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2021-06-30
Tytuł oryginału: Between Sisters
Tłumaczenie: Anna Zielińska

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Kup książkę Pomiędzy siostrami

Pomiędzy siostrami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Smiech05
Smiech05
Przeczytane:2024-07-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kristin Hannah to autorka, która doskonale potrafi uchwycić złożoność ludzkich emocji i relacji. W "Pomiędzy siostrami" skupia się na skomplikowanej więzi między dwiema siostrami, co czyni tę powieść niezwykle poruszającą i angażującą.

Relacje między siostrami, Meghan i Claire, są sercem tej historii. To one napędzają fabułę i stanowią główny aspekt, który jest mistrzowsko poprowadzony przez autorkę. Kristin Hannah z wielką precyzją i wrażliwością przedstawia ich wzajemne uczucia, konflikty i stopniową ewolucję relacji. Siostrzana więź jest pełna napięć, niewypowiedzianych słów i skrywanych żalów, ale jednocześnie niesie ze sobą ogromną siłę miłości i potrzeby bliskości. To właśnie te skomplikowane relacje sprawiają, że czytelnik z łatwością zanurza się w świat bohaterek i z zaangażowaniem śledzi ich losy.

Historia przedstawiona w książce wciąga od pierwszych stron. Przemiany, jakie zachodzą w bohaterkach, oraz ich walka o naprawienie wzajemnych relacji, są przedstawione w sposób realistyczny i emocjonujący. Meghan, zmagająca się z własnymi demonami i poczuciem winy, oraz Claire, próbująca odnaleźć swoje miejsce w świecie i zrozumieć siostrę, stają się postaciami, z którymi łatwo się utożsamić. Kristin Hannah nie boi się pokazać ich słabości, co dodaje im autentyczności i głębi.

Jednym z najmocniejszych elementów powieści jest zakończenie, które jest prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem. Ostatnie strony książki dostarczają czytelnikowi niezapomnianych wrażeń – są pełne wzruszeń, napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Nie ukrywam, że łezka mi się zakręciła w oku. Kristin Hannah potrafiła tak poprowadzić fabułę, że zakończenie staje się kulminacją wszystkich emocji zgromadzonych w trakcie lektury, pozostawiając czytelnika z poczuciem pełni i głębokiego wzruszenia.

Bohaterowie są świetnie przedstawieni, co jest kolejnym dużym atutem tej książki. Postacie drugoplanowe, choć może mniej eksponowane, są równie dobrze zarysowane i dodają historii dodatkowego wymiaru. Wątki poboczne są interesujące i urozmaicają główną fabułę, wnosząc do niej nowe perspektywy i dodatkowe emocje. Dzięki nim opowieść staje się jeszcze bardziej wielowymiarowa i bogata, a całość składa się na pełny obraz skomplikowanego życia bohaterów.

Kristin Hannah ma wyjątkowy talent do tworzenia historii, które poruszają serca i skłaniają do refleksji. Jej sposób pisania jest płynny, pełen emocji i głębokiej wrażliwości na ludzkie uczucia. "Pomiędzy siostrami" to powieść, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale również pozostawia trwały ślad w pamięci i sercu czytelnika. To opowieść o miłości, przebaczeniu i odwadze, by walczyć o to, co najważniejsze.

Podsumowując, "Pomiędzy siostrami" to książka, która zasługuje na wysoką ocenę. Kristin Hannah stworzyła poruszającą historię o skomplikowanych relacjach rodzinnych, przemianach bohaterów i ich walce o wzajemne zrozumienie. Emocjonalny rollercoaster, jaki serwuje nam autorka w zakończeniu, tylko potwierdza jej umiejętność budowania napięcia i wzruszeń. Bohaterowie są autentyczni i wielowymiarowi, a wątki poboczne doskonale uzupełniają główną fabułę. To książka, którą zdecydowanie warto przeczytać.

Avatar użytkownika - helena610
Przeczytane:2022-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022, E-booki, Obyczajowe,
Błyskawica
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Błyskawica

Alaina Constanza ma niewiele wspólnego z typowym wizerunkiem autorki romansów, kreowanym przez media, podobnie jak niewiele wspólnego ma jej życie z losami...

Magiczna Chwila Tw
Kristin Hannah0
Okładka ksiązki - Magiczna Chwila Tw

Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka. W otoczonym lasami miasteczku Rain Valley pewnego dnia pojawia się dziwne, dzikie dziecko z wilczkiem...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski