Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców.

Pod górę to najlepsze kompendium dla biegaczy górskich i skialpinistów, jakie jest w tej chwili dostępne na rynku wydawniczym.

Doskonały podręcznik dla sportowców, pragnących poprawić wyniki w sportach górskich, mogą napisać wyłącznie ludzie, których doświadczenie w szybkim poruszaniu się pod górę jest równie duże, jak wiedza o tym, co nauka mówi o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. A Steve House i Scott Johnston nieraz udowodnili już swoje kompetencje w obu tych obszarach. Wspierani przez jednego z najwybitniejszych sportowców wytrzymałościowych naszych czasów Kíliana Jorneta oraz wielu innych znakomitych zawodników, wyjaśniają w przystępny sposób zarówno złożoność treningu w sportach górskich, jak i jego specyfikę. Ta książka to coś więcej niż tylko rzetelna wiedza, dzięki której każdy może nauczyć się efektywniej trenować i osiągnąć najwyższą formę - to także wspaniałe źródło motywacji, odkrywające przed czytelnikiem fascynujący świat górskich sportów wytrzymałościowych.

W książce znajdziesz m.in.:

- szczegółowe informacje na temat fizjologicznych podstaw treningu wytrzymałościowego,

- praktyczną wiedzę dotyczącą metodologii treningu wytrzymałościowego,

- skuteczne sposoby grupowania poszczególnych elementów planu treningowego,

- informacje o prawidłowym sposobie przechodzenia od budowania wydolności tlenowej do osiągania założonego poziomu wytrzymałości tempowej,

- przykłady gotowych planów treningowych oraz sugestie dotyczące sporządzania własnego zindywidualizowanego programu.

Informacje dodatkowe o Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców.:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Sport
Tytuł oryginału: Training for the uphill athlete.

Tagi: bóg Sporty biegowe i na świeżym powietrzu lekkoatletyka

Kup książkę Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców.

Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców. - opinie o książce

To zdecydowanie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) książka o bieganiu w górach, jaką można kupić w języku polskim.

Nie jest to pozycja dla początkujących, a i Ci, co przebiegli kilka płaskich maratonów mogą się czuć tutaj zagubieni.

Pozycja obowiązkowa. Świetna. Można się z wieloma aspektami nie zgadzać, ale znać trzeba.

Tu się nie ma co rozpisywać. Podręcznik obowiązkowy.

Niewidzialne granice
Kilian Jornet0
Okładka ksiązki - Niewidzialne granice

Jeśli nie marzymy, jesteśmy martwi Druga książka wybitnego biegacza długodystansowego, skialpinisty i kolarza górskiego Kiliana Jorneta. W 2012...

Szczyty mojego życia. Górskie marzenia i wyzwania
Kilian Jornet0
Okładka ksiązki - Szczyty mojego życia. Górskie marzenia i wyzwania

Biegać to pozwolić, żeby moja wyobraźnia mogła wyrażać siebie i badać moje wnętrze. Wyjątkowy projekt Kiliana Jorneta, Summits of My Life, był lekiem...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung