reklama

Odpocznij

Jeżeli masz dość podążania czyjąś ścieżką… jeśli masz dosyć prób kontrolowania swoich myśli i uczuć, prób życia zgodnie z jakimś odziedziczonym, cudzym obrazem „szczęścia” lub „piękna”… jeśli jesteś gotowy zostawić pomysł na to, jaki powinieneś być, i kochać siebie dokładnie takiego jaki jesteś… swoje wady, niedoskonałości, wątpliwości, blizny, znamiona, siniaki, brodawki, i wszystko… jeśli czujesz, że po prostu chcesz objąć cały ten cholerny Wszechświat z jego szaleństwem, radością i rozpaczą, smutkiem i zachwytem, klarownością i pomieszaniem… rozczarowany albo zawiedziony obietnicami i ścieżkami mających dobre chęci autorytetów – rodziców, nauczycieli duchowych, guru samopomocy, światowych liderów – i tęsknisz, żeby być autentycznym i prawdziwym, no cóż, to znaczy, że jesteś gotowy, żeby ODPOCZĄĆ.

Przekaz tej książki jest prosty. Przestań próbować być szczęśliwy… przestań uciekać od swojego braku szczęścia… obejmij siebie takiego, jaki jesteś i odkryj w sobie głębsze szczęście. Wszystko jest z tobą w porządku, zawsze tak było, bez względu na to, w co wierzysz, czy co ci powiedziano. Jesteś kompletny i cały, dokładnie taki, jaki jesteś… doskonały nawet w swojej niedoskonałości, niesamowity w swoim człowieczeństwie, silny w swojej kruchości.

Jeff Foster

Informacje dodatkowe o Odpocznij :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-12-06
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The way of rest
Język oryginału: Polski

Tagi: Odpocznij Jeff Foster poradnik

Kup książkę Odpocznij

Odpocznij - opinie o książce

W jaki sposób najbardziej lubicie odpoczywać? Dla mnie ostatnio najlepszą formą odpoczynku jest drzemka, a jeśli nie chce mi się spać, to wybieram czytanie. Tym samym mam dzisiaj dla Was recenzję ostatnio przeczytanego przeze mnie poradnika, który swoim tytułem bardzo zachęca do odpoczynku, czyli „Odpocznij”, którego autorem jest Jeff Foster. Co miał w zamyśle autor, nadając właśnie taki tytuł tej książce? Jakie wskazówki życiowe w niej zawarł? Zapraszam na recenzję!

Jak sam tytuł wskazuje, książka ta mówi o tym, żeby odpocząć oraz zacząć w końcu czuć i żyć już teraz nie czekając na żadne przyzwolenie. Według autora nie należy na siłę szukać szczęścia, ani skupiać się na jego braku, tylko pokochać i zaakceptować siebie, że wszystkimi niedoskonałościami. Oprócz tego, w książce tej jest zawartych dużo mądrości życiowych mówiących o tym, że należy skupić się na swoim własnym szczęściu, zamiast czerpać je z życia innych autorytetów, które według nas są szczęśliwi. Z tego poradnika można dowiedzieć się również tego, że trzeba szczęście odkryć w sobie, bo każdy może być szczęśliwy niezależnie od wierzeń i co tego, co mówią o nas inni. Tak więc, według autora tej książki „Jesteś kompletny i cały dokładnie taki, jaki jesteś... doskonały nawet w swojej niedoskonałości, niesamowity w swoim człowieczeństwie, silny w swojej kruchości”.

W książce narracja prowadzona jest w drugiej osobie, co bardzo lubię w poradnikach, bo lepiej jest mi wtedy przyswoić sobie mądrości w nich zawarte. Dzieli się ona na trzynaście części, opisujące wytchnienia w różnych sytuacjach, na przykład w samotności, niewiedzy, czy nawet w zwykłych chwilach. Każda z nich potrafiła mnie zainteresować, dać do myślenia oraz zmienić sposób postrzegania wielu spraw dotyczących szczęśliwego życia. Wszystkie części podzielone są na kilka krótkich tekstów, niektóre z nich są naprawdę króciutkie, ale za to bardzo wartościowe, mądre i dają do myślenia. Najbardziej trafiła do mnie część mówiąca o wytchnieniu w bólu i złamania, bo podniosła mnie na duchu, poprawiła humor, tak więc uważam, że może pomóc w smutnych chwilach. Dobrze wspominam również część mówiącą o wytchnieniu w melancholii i samotności, bo według mnie ta część bardzo dobrze wyjaśnia przekaz tej książki mówiący o tym, że każdy jest kompletny i wyjątkowy, a szczęście należy znaleźć w sobie. Książkę tę czyta się błyskawicznie, można, tak jak to było w moim przypadku, przeczytać ją całą od razu. Można też wybrać sobie dany rozdział, który akurat najbardziej nas interesuje lub jest związany z negatywnymi emocjami, które akurat nam towarzyszą.

„Odpocznij” jest bardzo mądrym poradnikiem, który polecam każdemu, kto ma problemy z akceptacją siebie lub ze znalezieniem szczęścia. Może on pomóc wielu osobom w trudnych sytuacjach, a jeśli już jesteśmy szczęśliwi, to jego czytanie może również zrelaksować i przypomnieć o wielu ważnych wartościach życiowych, o których trzeba pamiętać w różnych sytuacjach. Tak więc, dzięki tej książce można zrozumieć to, że nie na wszystko ma się wpływ, czasami trzeba odpuścić, wziąć życie takim, jakie jest i po prostu odpocząć.

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2023-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Ta książka bolała mnie swoją prawdziwością. Siedziałam, czytałam i płakałam nad nią, bo to zostało w niej opisane, jest tak bardzo prawdziwe, tak bardzo się z tym utożsamiałam. Ale po skończeniu czuję się jednocześnie rozdarta i odrobinę spokojniejsza. Ta książka otworzyła mi szerzej oczy, ale nie potrafię powiedzieć sobie "Odpocznij". A każdy z nas zasługuje na odpoczynek. Każdy z nas czuje się przytłoczony otaczającym go rzeczami, sytuacjami czy osobami. Każdy z nas potrzebuje odpocząć od bycia naj.. Najlepszym, najlepiej wykonującym swoją pracę, najlepiej zarabiającym, najlepiej wyglądającym.. Nikt nie jest naj.. Każdy jest sobą i ta książka wyraźnie to pokazuje, że należy akceptować się takim jaki jesteś i to jaki jesteś w tu i teraz jest najlepsze. To TERAZ jest najważniejsze. Bo wczoraj już było, a jutro to coś nowego. Teraz jest najlepsze i najważniejsze. Nie bój się powiedzieć co myślisz czy czujesz. Powiedz to teraz i odpocznij. Należy ci się..

Kolejna świetna książka, poradnik, którą miałam okazję przeczytać. Dodatkowo napisana jest sporą czcionką, więc czyta się ją szybko też dzięki temu, ale sama treść pochłonie cię całkowicie, że nie będziesz się mógł oderwać od niej.

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2023-12-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, wydawnicwto Biały Wiatr,

Jeff Foster zachęca czytelnika do zatrzymania się oraz odłożenia na bok wymagań społeczeństwa i własnych oczekiwań. To ten tytułowy ,,odpoczynek", którego potrzebujemy najbardziej, a rzadko go sobie dajemy. Jeżeli zmęczyła cię nieustanna walka o to, aby spełniać czyjeś oczekiwania, jeżeli szukasz prawdy o sobie i swoim życiu, ta książka może okazać się dla ciebie źródłem inspiracji.

Poradnik przemyca głębokie przesłanie o akceptacji siebie, o odważnym objęciu swojej prawdziwej natury, z całym bagażem wad i zalet. Autor, w sposób przejrzysty i przekonujący, przekazuje, że prawdziwe szczęście nie kryje się w ciągłym dążeniu do ideału, lecz w akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy. Książka inspiruje do zatrzymania się i zanurzenia się w otaczającym nas świecie, pełnym sprzeczności, piękna i trudnych chwil.

"Odpocznij" to nie tylko książka, to przewodnik ku głębszemu zrozumieniu samego siebie i świata. Autor odważnie podważa utarte wzorce i zaprasza do odkrywania autentyczności w każdym z nas. To lektura dla tych, którzy poszukują sensu życia, chcą oderwać się od stereotypów i odnaleźć spokój we własnej prawdziwości. Czytelnik, po zakończeniu lektury, może odnieść wrażenie, że odkrył nowy wymiar istnienia, a towarzyszące mu przemyślenia mogą stanowić punkt zwrotny w drodze do pełniejszego i autentycznego życia.

Niezwykła siła tej książki tkwi w tym, że nie oferuje ona gotowych recept na szczęście, ale skłania do refleksji nad własnym życiem. Wszechstronność przekazu obejmuje zarówno chwile radości, jak i ból, wskazując, że pełne doświadczenie ludzkiego istnienia jest kluczem do prawdziwej wolności. Wartościowe są także liczne praktyczne wskazówki, które pomagają czytelnikowi zainicjować proces transformacji i odnalezienia spokoju w zgiełku codziennego życia.

Nigdy nie byłeś popsuty. Poezja i teksty ratujące życie
Jeff Foster0
Okładka ksiązki - Nigdy nie byłeś popsuty. Poezja i teksty ratujące życie

Oto poezja, która pomaga przyjmować i obejmować wszystko, czym jesteś! Nigdy nic złego nie działo się ze mną i nigdy nic złego nie dzieje się z tobą Tak...

Zakochaj się w tym, co jest
Jeff Foster0
Okładka ksiązki - Zakochaj się w tym, co jest

Kiedy otwieramy się na życie, miłość i na siebie nawzajem, kiedy budzimy się ze snu o oddzieleniu, napotykamy nie tylko rozkosz istnienia, ale też jego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung