Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora

Żeby powstrzymać potwora, trzeba stać się potworem!

Odlotowe Gołębie próbują oczyścić miasto z niebezpieczeństwa! Ale jak to zrobić, gdy Ptysa Ptyś-Ptaś zakazała wszystkim ptakom wlotu do miasta? Czy drużynie uda się przywrócić ptasie prawa do parkowych okruszków? Nawet, kiedy jest skłócona? Gdy jeden gołąb wyzywa drugiego na pojedynek, muszą posypać się pióra. Więc Maskoptak i Ekspres odprawiają starożytny gołębi rytuał. Stroją miny. Udają czarodziejów. I walczą na szpony, do góry nogami. Tymczasem do miasta wkracza banda niemilusich królików... Czas na potężną walkę! Czy ta a historia może skończyć się dobrze?

Poznaj swoich nowych kumpli, oto ODLOTOWE GOŁĘBIE (i jedna gałązka):

EKSPRES żyje na krawędzi, złoczyńców zjada na śniadanie, rozwiązuje najtrudniejsze zagadki, a co najważniejsze - ratuje wasze tyłki przed najgorszym.

PAPILOTKA supersilna, superodważna i totalnie pokręcona, nie cofnie się przed niczym, nawet będąc krok od katastrofy. Choć bycie w drużynie, to czasami ciężki kawałek chleba, ten lotny ptak poradzi sobie ze wszystkim.

WYWROTKA wykręci się z każdej opresji, czasami buja w obłokach, ale podbramkowe sytuacje to jej chleb powszedni, ma na oku cały park i nie da sobie w okruszki dmuchać, a za przyjaciółmi pójdzie w ogień.

GRUCHOT nigdy nie chowa głowy w piasek, ale czasami chodzi spać z kurami, nie tak łatwo podciąć mu skrzydła i choć może się wydawać, że walczy z wiatrakami, to podczas każdej brawurowej akcji idzie na całość.

MASKOPTAK może się stać wroną, nietoperzem, ba! nawet człowiekiem... (albo chociaż jego ręką lub nogą... czy coś w tym stylu). Nikt tak nie kocha przebieranek jak ten świrnięty ptasior, który walczy na śmierć i życie o ostatni okruszek.

PATYCZEK - TURBOGAŁĄZKA, a zarazem TAJNA BROŃ i... najlepszy przyjaciel Maskoptaka. Gałązki dają gołębiom poczucie ciepła i bezpieczeństwa. To tak jakbyście napili się gorącej czekolady, albo otulili szlafrokiem waszej babci.

Cudownie absurdalna - ,,Booklist"

Szalona kryminalna farsa... Młodzi czytelnicy szybko ją rozpracują - ,,Kirkus Reviews"

Idealna dla początkujących czytelników, którzy żądają akcji, przezabawnych porwań i walki z przestępczością - ,,School Library Journal"

Informacje dodatkowe o Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora:

Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-03-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wolicie miasto czy wieś ?

Niezależnie jaka jest odpowiedź, możecie się swobodnie poruszać, przemieszczać w zależności od potrzeb czy chęci. A bohaterowie szóstego już tomu “Odlotowych gołębi” dostają w tej części zakaz wlotu do miasta ! Za co ? Po co ? Dlaczego ? Ta wciągająca książka wszystko Wam wyjaśni !

Maskoptak, Wywrotka, Papilotka , Gruchot i Ekspres to Odlotowa drużyna, która zapewnia młodym czytelnikom moc niezapomnianych wrażeń i przezabawnych przygód. Gdy przeżywają załamanie nerwowa z powodu braku dostępu do parkowych okruszków, okazuje się, że ponownie muszą stawić licznym czoła wyzwaniom.

“Żeby powstrzymać potwora, trzeba stać się potworem!”

Czas stawić czoła Chlebostworowi , wytropić grasujących w mieście bandytów, rozwiązać zagadkę zamkniętego domu. No i kto odnajdzie Ptasie Ptyś - Ptyś jak nie właśnie Odlotowe Gołębie ? Czy uda im się przekonać Panią Burmistrz żeby pozwoliła im swobodnie latać po mieście ? No komu jak nie im ? Do dzieła !

Świetna jest ta seria ! Lekka, zabawna i taaaaka wciągająca. Dzięki ciekawym rysunkom i temu, że jest pisana w formie komiksu, wciąga się ją ekspresowo, zarazem intensywnie przeżywając wszelkie akcje w jakich bierze udział paczka tych wyjątkowych ptaków.

Tyle humoru w jednej książce - aż dziwne, że się pomieściło ! Nie macie pojęcia jaki szok wywołać może w gołębiu fakt, że poduszka ma w sobie pióra, bo przecież “Pióra powinny rosnąć na zewnątrz, a nie w środku!” Kto to widział takie rzeczy ?

Polecam ! A nie - MY to polecamy, bo przecież mam w domu fankę Odlotowych gołębi. I sama coraz bardziej je lubię. Musicie koniecznie też je poznać !

Serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji :)

Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo
Ben Wood0
Okładka ksiązki - Odlotowe gołębie pożerają niebezpieczeństwo

ODLOTOWE GOŁĘBIE POŻERAJĄ NIEBEZPIECZEŃSTWO Czasem musisz być ZŁY, aby być DOBRY! Odważna drużyna ODLOTOWYCH GOŁĘBI wkracza do akcji! To, co się dzieje...

Odlotowe gołębie łapią bandytów
Ben Wood0
Okładka ksiązki - Odlotowe gołębie łapią bandytów

ODLOTOWE GOŁĘBIE ŁAPIĄ BANDYTÓW Każdy prawdziwy gołąb da się pokroić za okruszki. Mniam! Mniam! Mniam! Lubicie frytki? Pizzę? Lody? Tym dla gołębi są...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung