Oblicza miłości

Na jesienne wieczory przygotowałam dla Państwa
Razem z Wydawnictwem ASTRUM zbiór opowiadań.
Będzie można zanurzyć się w kolejnych historiach pisanych przez życie. Będą one dotyczyć tematu starego jak świat i uwielbianego przez poetów.
Książka pt. "Oblicza miłości" ukaże się już niebawem.
Marzę o tym, aby moje krótkie formy literackie przypadły Państwu do gustu i stały się przyczynkiem do głębszych refleksji.

Informacje dodatkowe o Oblicza miłości:

Wydawnictwo: Astrum
Data wydania: 2017-12-15
Kategoria: Inne

Kup książkę Oblicza miłości

Oblicza miłości - opinie o książce

"Życie w dzisiejszym świecie jest jak dżungla, w której wygrywa najsilniejszy. Słabsi mają kiepskie szanse".

Miłość – słowo zawierające w sobie wiele znaczeń, odcieni i barw. Uczucie, które od zawsze inspirowało wszelakiego rodzaju twórców, gdyż przez każdego z nas, interpretowane jest zupełnie inaczej. Na tym właśnie polega urok miłości, o czym opowiada w swoich krótkich formach Agnieszka Monika Polak.

Agnieszka Monika Polak to urodzona w 1968 r. w Lublinie dziennikarka, która zadebiutowała na łamach Gazety Mówionej. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii, posiada także wykształcenie muzyczne. Autorka marzyła o pracy w orkiestrze, jednak los inaczej pokierował jej życiem, gdyż pracuje w branży metalowej. Zadebiutowała prozatorsko w 2012 r. książką pt. "Mimo wszystko".

"Oblicza miłości" to zbiór siedmiu opowiadań nawiązujących swoją tematyką do ogólnie pojmowanej miłości. Zarówno w tym pozytywnym wymiarze, jak i negatywnym, który czasami zamiast budować, niszczy wszystko wokół siebie.

Krótkie formy kreślone znanym mi już piórem Agnieszki Moniki Polak, przeczytałam w jeden wieczór. Autorka dotknęła w nich bowiem pojęć znanych każdemu z nas – pragnienia miłości, żałowania błędów, potrzeby bliskości, zręcznej manipulacji i wielu innych, które definiują nasze życie. Wszystko to w powiązaniu z różnymi obrazami miłości, dało wielowymiarowy kolaż ludzkich namiętności, jakim często ulegamy. Myślę, że każdy z czytelników tego zbioru, zgłębiając losy przedstawionych w nim bohaterów, może odnaleźć cząstkę swoich własnych doświadczeń.

Z siedmiu opowiadań, dwa zwróciły moją szczególną uwagę. "Jesienne słońce" przemycające myśl, iż na miłość nigdy nie jest za późno, a każdy z nas jest tylko człowiekiem i popełnia błędy. Ta historia niewiernego męża i późnej miłości rozczuliła mnie dość mocno. Drugim opowiadaniem jest ostatnie w zbiorze, czyli "Historia, która zatoczyła koło" ukazujące skutki świadomej manipulacji w najgorszym wymiarze. To także historia pokazująca siłę przewrotności losu.

Opowiadania nie są zbyt długie, dlatego cały zbiór można przeczytać dość szybko. Agnieszka Monika Polak dotyka w nich zarówno miłości w sferze duchowej, oraz w sferze cielesnej. Bohaterowie, jakich wykreowała, doznają przeróżnych uczuć - zarówno subtelnych, jak i tych niskich, upodlających.

Miłości nie można zdefiniować, nie można ująć jej w żadne ramy i schematy. Można z niej jedynie czerpać garściami i po raz tysięczny literacko pokazywać, ludzkie porywy serca. "Oblicza miłości" to lektura dla miłośników opowiadań, idealna do popołudniowej kawy, wyzwalająca swoiste refleksje.

W grudniu ubiegłego roku pod szyldem Wydawnictwa ASTRUM ukazał się zbiór opowiadań „Oblicza miłości” autorstwa Agnieszki Moniki Polak.

Miniony rok był dla autorki bardzo obfity twórczo, gdyż opowiadania te są już trzecią pozycją, jaka wyszła spod jej pióra i pojawiła się na rynku wydawniczym w roku 2017. Tym samym po raz trzeci, bo tak było również przy poprzednich dwóch tytułach, blog Książkowo czyta miał przyjemność objąć ów zbiór patronatem medialnym. Jak zwykle, tak i tym razem autorka nie zawodzi swoich czytelników.

Agnieszka Monika Polak po raz kolejny, tym razem w nieco krótszych formach, zaprasza nas do odbycia podróży w głąb siebie samych. Dzięki jej najnowszym opowiadaniom czytelnik, jeśli tylko na to pozwoli, otrzyma szansę pożeglowania na oceanie własnych emocji oraz drzemiących w każdym z nas marzeń i pragnień.

Jeżeli tylko otworzymy się na nie roztoczą one przed nami całe mnóstwo wielowymiarowych i różnobarwnych światów, które właściwie w każdej chwili są na wyciągnięcie ręki i tylko od nas zależy czy zdecydujemy się do nich zajrzeć pozostawiając za sobą nasze lęki, traumy, frustracje czy zaniżone zazwyczaj poczucie własnej wartości.

Miłość bowiem ma to do siebie, że przybiera bardzo różne formy i odcienie w zależności od konkretnego człowieka, który jej doświadcza bądź kogoś nią obdarza. Mimo, że w codziennym zabieganiu wydaje nam się, iż dobrze znamy to uczucie, jeśli jednak zdecydujemy się znaleźć nieco dłuższą chwile, by się nad nim pochylić dostrzeżemy na pewno, iż tak naprawdę za każdym razem jest ono dla istoty ludzkiej nowym, ekscytującym doświadczeniem.

Autorka w swoich opowiadaniach bardzo plastycznie ukazuje fakt, iż to, co wydaje nam się dobrze znane często bywa tylko pozorem lub próbą wtłoczenia w utarte schematy. Jednak prawdziwe uczucia i emocje, które potrafią się w człowieku obudzić zawsze uparcie wymykają się wszelkim sztywnym ramom i stereotypom.

Niech „Oblicza miłości” staną się zatem furtką, a zarazem motywacją do postawienia pierwszego kroku w wędrówce mogącej odmienić spojrzenie na naszą emocjonalną codzienność pod warunkiem, że sami na to pozwolimy.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Dalekie podróże z Bliską
Agnieszka Monika Polak0
Okładka ksiązki - Dalekie podróże z Bliską

Dalekie podróże z Bliską to kontynuacja książki Ślad przeznaczenia. Spotykamy w niej ponownie Monikę Bliską – mądrą, piękną kobietę, która prowadząc...

Ślad przeznaczenia
Agnieszka Monika Polak0
Okładka ksiązki - Ślad przeznaczenia

Czy zastanawiałeś się kiedyś, Czytelniku, jaka siła rządzi Twoim życiem? Jaka jest w nim rola przypadku, Twoich wyborów, a jaka przeznaczenia? Co sprawia...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski