reklama

Nasze piękne chwile

Czy można spalić za sobą wszystkie mosty bez oglądania się za siebie? Czy da się rzucić wszystko i zacząć od nowa w miejscu, które wcale nie jest nowe?
To nie była łatwa decyzja, lecz gdy Michał uświadomił sobie, że nie jest szczęśliwy, postanowił wreszcie coś zmienić.
Niestety, bardzo szybko przekonał się, że przeszłość nie pozwoli o sobie zapomnieć. A zwłaszcza dawne relacje i uczucia, które - jak sądził - już dawno pogrzebał. Mężczyzna nie chce rozdrapywać starych ran ani ponownie składać złamanego serca. Najlepszym lekiem mógłby okazać się nowy związek. Czy znajomość z młodą, bystrą i sporo młodszą od niego studentką okaże się jedynie przelotnym romansem, czy przerodzi w coś więcej?
Podobnie jak Michał, dziewczyna nie od razu odkrywa wszystkie swoje karty. Kto pierwszy zdobędzie się na szczerość?

Natalia Sońska z wrażliwością opowiada o życiowych decyzjach, popełnianych błędach, a także prawdziwych uczuciach i emocjach, które dotyczą każdego i każdej z nas.

Informacje dodatkowe o Nasze piękne chwile:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-03-10

Kup książkę Nasze piękne chwile

Nasze piękne chwile - opinie o książce

Warto zacząć od tego, że "kwiatowy" cykl powieści to teksty lekkie, przyjemne w odbiorze, czasem dające do myślenia i wzruszające. Teraz przeczytałam "Nasze piękne chwile", ale warto ustalić pewną kolejność, aby zrozumieć postępowanie bohaterów: "Wszystkie nasze dni", następnie "Nasze piękne chwile", a potem "Tyle jeszcze przed nami". Cykl ten nie jest oznaczony w katalogu bibliotecznym, ale jest bardo łatwo rozpoznawalny pod względem bardzo podobnych okładek z motywem kwiatów, a ponadto ma bardzo przyjemną dla oka czcionkę, co jeszcze bardziej wciąga i przyspiesza czytanie.
Tym razem poznajemy Michała. Mieszka on w Gdańsku wraz z ukochaną Magdą. On specjalizuje się w branży budowlanej, ona z kolei jest menadżerem restauracji. Niestety, w przypadku Magdy praca jest najważniejsza. Kobieta wraca do domu niemal w nocy i nie ma o czym rozmawiać z Michałem. W ten oto sposób dochodzi do zdrady, a potem do odejścia Michała. Mężczyzna za namową kolegi Grzegorza wraca w rodzinne strony i otrzymuje dobrą posadę w swojej branży. Przyjaciele często się ze sobą spotykają, szczególnie w restauracji o nazwie Polka. Pracuje tam bardzo ładna kelnerka, ale podryw Grzegorza powoduje, że Michał ma zamiar zapaść się pod ziemię. Na domiar złego, owa kelnerka o imieniu Olga staje się... sąsiadką Michała! Czy będzie tu można mówić o powiedzeniu: kto się czubi, ten się lubi? Czy różnica dziesięciu lat między Olgą a Michałem to kamień milowy w życiu? Warto się tego dowiedzieć.
Jak to w takich książkach bywa, Olga ma wiele tajemnic przed Michałem. Stara się ukrywać swoje relacje rodzinne, a nie są one trudne. To, kim jest ojciec Olgi będzie miała mocny wpływ na zarys fabuły, dlatego ja nie chcę zdradzać wszystkiego. Wy, czytelnicy, możecie mi wierzyć, że nie będzie to nudny i banalny wątek.
Jeśli o mnie chodzi, ja przeczytałam tę książkę niemal w jeden dzień. Treść powieści zmusiła mnie do zastanowienia się nad różnicą wiekową między konkretną parą. W dzisiejszych czasach nie jest to już takie dziwne, że nie szuka się rówieśników. Moda? Inny styl życia? Warto się nad tym zastanowić. Istotny był też temat zdrady ze strony Michała. Okazuje się, że nie jest to dobre lekarstwo na problemy w związku, jak też na ciągłe myślenie o dawnej, wielkiej miłości i warto o tym pamiętać. Istnieje przecież coś takiego, jak kac moralny lub, jak kto woli, wyrzuty sumienia. Wszystko zależy tylko od nas. Autorka dowiodła dodatkowo, że nie warto szukać miłości na siłę- ona może sama do nas przyjść i bardzo nas zaskoczyć.
Książkę jak najbardziej polecam, tak samo, jak inne powieści autorki.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2021-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,
Uwierz w miłość, Calineczko
Natalia Sońska0
Okładka ksiązki - Uwierz w miłość, Calineczko

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i weź do ręki niezwykłą opowieść o Mai, która pozostaje wierna swoim marzeniom niczym baśniowa Calineczka…Nie...

Włoskie love story
Natalia Sońska0
Okładka ksiązki - Włoskie love story

Rimini jest kwintesencją beztroskich wakacji. Oli będzie brakowało skąpanych w słońcu plaż i nieba tak błękitnego, że można się w nim zatracić. Obiecała...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski