Mój przyjaciel to z³y ch³opak

Ocena: 4.67 (6 g³osów)

Niektóre dziewczyny oczekuj±, ¿e mê¿czyzna zapewni im poczucie bezpieczeñstwa. Ale s± te¿ takie, które wol± niegrzecznych ch³opców...

Dziewiêtnastoletnia Laura zaczyna pierwsz± pracê, ma ch³opaka i kochaj±c± rodzinê. S±dzi, ¿e jest szczê¶liwa. Przynajmniej dopóki do Polski nie wraca jej przyjaciel z dzieciñstwa - Marcel, w którym by³a kiedy¶ zakochana. Nagle rozbudzone dawne uczucia szybko wywracaj± ¿ycie dziewczyny do góry nogami.

Od ostatniego spotkania Laury i Marcela minê³y cztery lata. Nie¶mia³y ch³opiec znikn±³ bezpowrotnie, a na jego miejscu pojawi³ siê zadziorny motocyklista, który, choæ ma pewne niedobre sk³onno¶ci, jest szalenie poci±gaj±cy. Laura wci±¿ nie rozumie, dlaczego ch³opak zerwa³ z ni± kontakt rok po wyje¼dzie. Zaczynaj± docieraæ do niej tak¿e niepokoj±ce informacje o przestêpczej przesz³o¶ci Marcela. Czy to mo¿liwe, ¿e jej przyjaciel jest z³ym ch³opakiem? Dok±d zaprowadz± Laurê próby odkrycia prawdy? I czy romans z bad boyem mo¿e mieæ szczê¶liwy fina³?

Informacje dodatkowe o Mój przyjaciel to z³y ch³opak:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-05-18
Jêzyk orygina³u: polski

wiêcej

Kup ksi±¿kê Mój przyjaciel to z³y ch³opak

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Mój przyjaciel to z³y ch³opak - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-07-15, Ocena: 4, Przeczyta³em,

Laura jest m³od± dziewczyn±, która ma wszystko to co w jej wieku sprawia, ¿e czuje siê szczê¶liwa, do momentu kiedy do Polski wraca jej przyjaciel z dzieciñstwa - Marcel, w którym by³a zakochana. Od ich ostatniego spotkania minê³y cztery lata, Marcel nie jest ju¿ tym nie¶mia³ym ch³opcem, zast±pi³ go zadziorny motocyklista. Dziewczyna ca³y czas nie rozumie dlatego rok po wyje¼dzie ch³opak zerwa³ z ni± kontakt. Dlaczego Marcel siê tak zmieni³? Jakie tajemnice skrywa? Czy bohaterowie maj± szansê na odbudowanie relacji z przesz³o¶ci?

To moje pierwsze spotkanie z twórczo¶ci± autorki, s³ysza³am wiele pochlebnych opinii o wcze¶niejszych ksi±¿kach, chocia¿ nie mia³am okazji ich czytaæ, dlatego te¿ postanowi³am siêgn±æ po now± ksi±¿kê autorki. Styl w jakim pisze autorka jest niezwykle lekki, co sprawia, ¿e ksi±¿kê czyta siê bardzo szybko. Fabu³a zosta³a w dosyæ ciekawy sposób nakre¶lona i poprowadzona, jednak zabrak³o mi tutaj takiego efektu "wow", czego¶ co by mnie naprawdê mocno zaskoczy³o i przyspieszy³o bicie serca. W moim odczuciu to historia z pogranicza m³odzie¿ówki i romansu, znajdziemy tutaj dylematy typowe dla nastolatków, przez co czasami zachowanie g³ównych bohaterów dzia³a³o mo¿na nerwy, wystêpowa³o miêdzy nimi wiele niepotrzebnych spiêæ, a wszystko dlatego, ¿e nie potrafili mówiæ o swoich uczuciach, przyznaæ siê do nich, niemniej jednak da³o siê wyczuæ chemiê pomiêdzy Laur± i Marcelem. Autorka na przyk³adzie bohaterów pokazuje jak w relacji dziewczyna - ch³opak jest cienka granica pomiêdzy przyja¼ni±, a mi³o¶ci±. Mo¿e ksi±¿ka nie znudzi³a we mnie morza emocji, jednak mi³o spêdzi³am czas z bohaterami i z pewno¶ci± siêgnê po inne ksi±¿ki autorki. Moja ocena 7/10.

Avatar u¿ytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2022-06-19,

😈Recenzja😈

Premiera 18.05.2022 r.

„Mój przyjaciel to z³y ch³opak” – Agata Bieñko

Czy wierzycie w przyja¼ñ damsko-mêska ?

Marcel i Laura przyja¼ni± siê od wiele lat, wiedz± o sobie bardzo du¿o, spêdzaj± ka¿d± chwilê i nie wyobra¿aj± sobie roz³±ki. Al. Los bywa ciê¿ki i Marcel wyje¿d¿a. Ich przyja¼ñ mia³a przetrwaæ. W³a¶nie mia³a. Powrót Marcela, bardziej dojrza³ego i buntowniczego przysporzy Laurze wielu problemów, zarówno sercowych jak i przysz³o¶ciowych.

Laura, m³oda i ambitna dziewczyna, która ¿yje sobie spokojnie. Ma przyjació³, ch³opaka i wspania³± rodzinê. Niczym nie musi siê martwiæ. Nadal my¶li o dawnym przyjacielu, ale szoku doznaje dopiero kiedy przyje¿d¿a. Ma mieszane uczucia. Z jednej strony jest przeszczê¶liwa a z drugiej troszkê siê boi. Ale kiedy go znowu zobaczy³a wszystkie w±tpliwo¶ci ulecia³y. Od nowa stara siê go poznaæ, wspieraæ w decyzjach jakie podejmuje, wstrz±saæ nim kiedy potrzeba. Nawet jest gotowa po¶wiêciæ siebie aby by³ bezpieczny.

Marcel to typowy buntownik, który pope³ni³ w swoim ¿yciu kilka b³êdów za które musia³ ponie¶æ karê. Gdy wróci³ do domu wszystkie wspomnienia wróci³y i ona. Laura, kobieta któr± niezaprzeczalnie nie traktuje jak ma³± dziewczynkê, tylko m³od± i seksown± kobietê. Nie mo¿e oprzeæ siê pokusie, chocia¿ mocno siê stara. Chce przede wszystkim chroniæ j± przed ¶wiatem w którym przysz³o mu ¿yæ. Jego zachowanie wzglêdem niej jest bardzo opiekuñcze i troskliwe oraz romantyczne. Udaje mu siê ma³ymi gestami sprawiæ, ¿e serce siê roztapia. Nawet s³owa dopiera tak, ¿e serce dr¿y.

Od przyja¼ni do mi³o¶ci. W ich przypadku idealnie siê to sprawdza. Przyja¼ñ jaka ich po³±czy³a bardzo mocnym fundamentem do zwi±zku. W koñcu ka¿dy zwi±zek powinien opieraæ siê na przyja¼ni, wtedy wiêzy s± jeszcze trwalsze. Teraz gdy wróci³ musz± od nowa zbudowaæ to co kiedy¶ by³o. Wydaje mi siê, ¿e z czasem sta³o to siê jeszcze bardziej emocjonalne i fizyczne.

Autorka w bardzo dobry sposób poprowadzi³a ich relacjê. Mo¿emy przyjrzeæ siê ich przyja¼ni z bliska. To jak uczucia wracaj± i z ka¿d± sekund± s± coraz mocniejsze. Nie mog³am siê napatrzyæ na to jak siê dobrze znaj±. Ciesz± ich te same rzeczy. Ma³e gesty, ukradkowe spojrzenia i delikatny dotyk rozpala zmys³y. Nie tylko bohaterów, ale nawet czytelników. Do tego dochodzi poczucie humoru. Kochani ale ja siê u¶mia³am z rozmów i docinek rodziny Laury. A dziadek to dopiero jest debe¶ciak. Jego teksty do Laury to po prostu efekt wow. ¦miechu by³o co nie miara.
Oprócz typowego w±tku romansu, mamy tak¿e wiele przerywników. Jedne s± zabawne, a inne przysparzaj± wielu wra¿eñ. Na pewno jego przesz³o¶æ, która jest owiana wielk± tajemnic±. Ca³y czas siê zastanawia³am co on takiego zrobi³, a mo¿e nawet ca³y czas robi. Nic z nim nie wiadomo.
Ksi±¿ka ma wiele stron, taki ma³y grubasek, ale powiem Wam, ¿e w ogóle siê nie nudzi³am. Raz akcja przy¶piesza³a tak gwa³townie , ¿e oczy z orbit wychodzi³y, a innym razem jest wolna i leniwa, a¿ mo¿na siê rozp³yn±æ. A ich ma³y romans nadaje pikanterii i nadziei na to, ¿e mi³o¶æ jest w stanie wiele przezwyciê¿yæ.

Bardzo mi³o spêdzi³am z ni± czas, w ogóle mi siê nie d³u¿y³. Ch³onê³am ka¿d± stronê i by³am ciekawa co bêdzie z nimi dalej. Prze¿ywa³am ich upadki i cieszy³am siê z wzlotów. To by³a naprawdê dobra przygoda. Z ca³ego serca mogê j± poleciæ. Bêdziecie siê ¶wietnie bawiæ.
10/10❤

Avatar u¿ytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-10-07, Ocena: 4, Przeczyta³am, Mam,

? RECENZJA ?

"Zamkn±æ nas w swoim miniaturowym ¶wiecie i cieszyæ siê t± blisko¶ci±, ale siê bojê. Po raz pierwszy w ¿yciu nie wiem, która droga mam pój¶æ."

@agatabienko.autorka

Laura mia³a przyjaciela, którego skrycie darzy³a czym¶ wiêcej ni¿ tylko przyja¼ni±, ale zawsze ba³a siê odrzucenia. Trwa³a przy jego boku, do momentu, a¿ postanowi³ wyjechaæ za granicê. Po latach wydawa³o by siê, ¿e powinna byæ szczê¶liwa, ale zawsze jest co¶ nie tak. Ch³opak nie do koñca spe³nia jej oczekiwania a g³upie serduszko wci±¿ na samo wspomnienie imienia "Marcel" zaczyna szybciej biæ. Próbowa³a jako¶ uk³adaæ swoje ¿ycie. Kiedy w miarê upora³a siê z najwiêkszymi k³opotami, Marcel wraca wywracaj±c jej ¿ycie do góry nogami. Po latach niewidzenia sta³ siê jeszcze piêkniejszy i poci±gaj±cy, ale jego powrót to jeszcze wiêksze k³opoty. Serce nie s³uga ale jak opanowaæ zaistnia³y w ¿yciu chaos.

Fajna i skomplikowana historia m³odych, zagubionych i do koñca nie wiedz±cych czego potrzebuj± naprawdê do szczê¶cia ludzi. Laura to w miarê u³o¿ona, spokojna i dobrze wychowana dziewczyna, Marcel to niebezpieczeñstwo, k³opoty i masa tajemnic. Miêdzy nimi znajduje siê tak¿e kilka innych osób, w mniejszym lub wiêkszym stopniu zmieniaj±c ich relacje, maj±c wp³yw na nich i ich decyzje. Lata roz³±ki miêdzy nimi stworzy³y granice, które stopniowo bêd± pokonywaæ. Nie s± ju¿ tymi samymi dzieciakami, teraz to dojrza³e osoby, które nie do koñca potrafi± jeszcze dokonywaæ w³a¶ciwych wyborów. Bêd± b³±dziæ, pope³niaæ wiele b³êdów, próbowaæ znale¼æ wspólnie drogi do swoich serc, podejm± ryzykowne decyzje, nie zawsze racjonalnie i odpowiedzialne, no ale kto b³êdów nie pope³nia. Sama historia wci±ga, ale trochê za du¿o tutaj zabawy w kotka i myszkê. Mijaj± siê zamiast porozmawiaæ jak doro¶li, za jakich siê uwa¿aj±. Mimo pewnych do¶wiadczeñ powielaj± b³êdne decyzje, ponownie grzêzn±c w bagnie. Od m³odych lat wzdychali do siebie, teraz maj± szansê stworzyæ co¶ wartego po¶wiêceñ. Wplecione s± te¿ bardzo zabawne w±tki, ¶mieszne dialogi, a dziadek Laury po prostu rozk³ada na ³opatki. Znaj± siê od dziecka, ich rodziny siê przyja¼ni±, a oni sami siê pragn± choæ nie do koñca potrafi± prze³amaæ pewne bariery. Spróbujcie sami czy wam siê spodoba ta mieszanka, czy nie do koñca. Polecam.

Avatar u¿ytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-06-28, Ocena: 5, Przeczyta³em, Mam, 52 ksi±¿ki 2022,

?Recenzja?

"Moim zda­niem, je¶li ist­nie­je co¶ ta­kie­go jak mi­³o¶æ, to czujê siê to tylko raz w ¿yciu."

Laurê i Marcela po³±czy³a przyja¼ñ. Znaj± siê od zawsze, jednak wszystko mo¿e ulec zniszczeniu za spraw± wyjazdu Marcela na studia. To w³a¶nie 4 lata temu chcieli wyznaæ sobie, co tak naprawdê do siebie czuj±, jednak ¿adne z nich nie mia³o w sobie wystarczaj±cej odwagi, aby siê przyznaæ. Po prostu wyje¿d¿a... Zostaj± nadal przyjació³mi. Przez pierwsze lata ich znajomo¶æ by³a po prostu na odleg³o¶æ, ale z kolejnymi latami co¶ siê psu³o. Stracili kontakt... Ona zaczê³a wszystko od nowa. Nowy ch³opak, praca i rodzina, w której zawsze mia³a oparcie. Kiedy wszystko zaczê³o siê uk³adaæ, do jej ¿ycia ponownie wróci przyjaciel... Czy ich przyja¼ñ ma jeszcze szansê odrodziæ siê na nowo? Jak d³ugo bêd± potrafili oszukiwaæ samych siebie?

"Mój przyjaciel to z³y ch³opak" to ksi±¿ka, która pokazuje jak tajemnice, k³amstwa i ci±gle niedomówienia wp³ywaj± na relacje. Ukrywanie swoich prawdziwych uczuæ nigdy nie przyniesie szczê¶liwego zakoñczenia. Jak bêdzie w ich przypadku?

Autorka bardzo dobrze wykreowa³a bohaterów. Postaæ Marcela skrad³a moje serce od pierwszej strony. Pod skorup± niegrzecznego ch³opaka by³ tak naprawdê dobry, uczynny, ale przede wszystkim kochaj±cy facet. On wiedzia³, czego chce, ale gdzie¶ po drodze siê pogubi³. Niew³a¶ciwe decyzje, problemy sprawi³y, ¿e musia³ pouk³adaæ wszystko od nowa, ale by³a w nim chêæ zmiany. Co do Laury... Ta postaæ niesamowicie mnie denerwowa³a. Niby chcia³a byæ z Marcelem, ale relacje z innymi mê¿czyznami w jej przypadku st±pa³y po cienkiej granicy. Szczególnie ta z Wiktorem... Jego te¿ najchêtniej usunê³abym z tej ksi±¿ki. Nie zmienia to faktu, ¿e by³a bardzo uczuciowa i przede wszystkim ba³a podj±æ siê ryzyko. Nie chcia³a Marcela z jego wszystkimi problemami. Chcia³a jego samego... Tylko ¿e nie zawsze siê tak da. Cz³owiek niesie ze sob± baga¿ do¶wiadczeñ, który go kszta³tuje. Czy ona to zrozumie? O tym musicie przekonaæ siê sami.

By³o to moje pierwsze spotkanie z twórczo¶ci± autorki i stwierdzam, ¿e bardzo udane. Akcja ksi±¿ki, mimo ¿e momentami nie wprowadza³a niczego istotnego do fabu³y, to by³a ciekawa. W ksi±¿ce tym, czego na pewno nie zabraknie, s± tajemnice... Nawet ca³a ich masa. Bêd± momenty, w których zrobi siê niebezpiecznie, ¶mieszne, ³zawo, ale tak¿e gdzie zostaniecie zaskoczeni. Jedynym zdaniem nie bêdzie mo¿na siê nudziæ.

Jednak jest co¶, co szczególnie podoba³o mi siê w tej ksi±¿ce, a raczej kto¶. To postaæ dziadka... Ten facet wiedzia³ co i kiedy powiedzieæ. Mia³am ochotê ¶miaæ siê z jego docinek. W³a¶nie takie osobowo¶ci sprawiaj±, ¿e ksi±¿ka jest jeszcze lepsza.

Tylko to zakoñczenie... Zabrak³o mi dalszej czê¶ci. Mam nadziejê, ¿e bêdzie ci±g dalszy tej historii.

Polecam zapoznaæ wam siê z t± ksi±¿k±, a ja nie mogê siê doczekaæ kolejnego dzie³a spod pióra autorki.

Avatar u¿ytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-06-28, Ocena: 5, Przeczyta³em,

Jak my¶licie czy instnieje przyja¼ñ damsko -mêska?

Laura i Marcel to przyjaciele od lat. Jednak gdy ch³opak wyje¿d¿a za granicê na studia trac± ze sob± kontakt.

Dziewczyna po jego wyje¼dzie zaczyna ¿yæ na nowo. Ma ch³opaka, kochaj±ca rodzinê i pierwsza pracê. My¶li ¿e jest szczê¶liwa do czasu. Kiedy wraca Marcel ju¿ nie jest tym nie¶mia³ym ch³opcem z którym siê przyja¼ni³a. Teraz wyrós³ z niego seksowny, zadziorny motocyklista.

,,Przebywanie blisko niego to mój osobisty na³óg "

W Laurze budz± siê dawne uczucia które wywracaj± jej ¿ycie do góry nogami.

Laura wci±¿ nie mo¿e zrozumieæ czemu zerwali kontakt, czemu rodzina jest przeciwna temu ¿eby odnowi³a z nim kontakt. A¿ dowiaduje siê o kryminalnej przesz³o¶ci ch³opaka.

Czy mo¿liwe ¿e jej przyjaciel sta³ siê z³ym ch³opakiem?

Dok±d zaprowadzi Laurê ta odnowiona przyja¼ñ?

Czy mo¿e mu zaufaæ na nowo?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tylko w ksi±¿ce.

Autorka napisa³a bardzo fajna powie¶æ o przyja¼ni damsko-mêskiej i jak cienka granica jest miêdzy przyja¼ni± a po¿±daniem. Ca³o¶æ trzyma w napiêciu do samego koñca. Zwroty akcji, burzliwe relacje nie pozwalaj± oderwaæ siê od ksi±¿ki. By³a to moja pierwsza przygoda z Autork± ale mam nadziejê ¿e nie ostatnia.

Ksi±¿ka nie nale¿y do cienkich ale ka¿da strona jest napisana tak ¿e na pewno nie bêdziecie siê nudziæ.

Bardzo mi³o spêdzi³am czas z bohaterami.

Polecam Wam serdecznie i dziêkujê ze mog³am przeczytaæ tê historiê.

Avatar u¿ytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2022-06-14, Ocena: 6, Przeczyta³em,

Rodzice Laury i Marcela przyja¼nili siê od lat. Naturaln± kolej± rzeczy by³a wiê¼, która po³±czy³a i g³ównych bohaterów. Gdy przyszed³ czas na rozstanie spowodowane wyjazdem Marcela na studia oboje obawiali siê wyznaæ drugiemu co tak naprawdê czuli. Pozostali wiêc przyjació³mi i obiecali sobie, ¿e nigdy o sobie nie zapomn± i bêd± dalej utrzymywaæ kontakt.

Wbrew tym obietnicom kontakt miêdzy ta dwójk± siê urwa³, a dok³adniej to Marcel przesta³ siê odzywaæ do Laury. Nadszed³ jednak dzieñ powrotu ch³opaka do Polski. Lili jest zarówno podekscytowana i zdenerwowana - nie wie czego siê spodziewaæ. Chce siê dowiedzieæ co dzia³o siê z nim przez ostatnie lata i dlaczego jej rodzice, którzy traktowali Marcela niemal jak syna sugeruj±, aby przez pewien czas go unika³a...

To ju¿ trzecie moje spotkanie z piórem Agaty i niezmiennie jestem zachwycona. To historia urocza, ale z pazurem. Autorka idealnie przedstawi³a uczucia, które miotaj± m³odzieñczymi serduchami, ich rozterki, w±tpliwo¶ci i obawy.

Co do bohaterów bardzo polubi³am Marcela za to z jak± pewno¶ci± siebie walczy³ o to uczucie i siê nie zra¿a³. Co do Laury - dziewczyna zdecydowanie mia³a specyficzne podej¶cie do relacji damsko-mêskich, ale zrzucam to na karb jej wieku, naiwno¶ci i braku do¶wiadczenia. Ca³e ,,szo³" jednak moim zdaniem skrad³ dziadek Lili, który zawsze mia³ adekwatn± do sytuacji ripostê. Nie ma sceny, w której by mnie nie rozbawi³.

Kolejna ksi±¿ka autorki, która ,,czyta siê sama". Moim ,,number one" nadal pozostaje ,,Zamruczê Ci", ta historia jest inna, ale równie¿ mnie urzek³a i wci±gnê³a. Jest to idealna lektura na letnie wieczory.

Avatar u¿ytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-06-08, Ocena: 4, Przeczyta³em,

Lubicie ksi±¿ki z w±tkiem friends to lovers? Najnowsza ksi±¿ka Agaty Bieñko to w³a¶nie historia o wieloletniej przyja¼ni i m³odzieñczej mi³o¶ci.  "Mój przyjaciel to z³y ch³opak" opowiada losy Laury i Marcela, którzy od dawna czuli do sobie co¶ wiêcej, jednak nigdy nie chcieli zniszczyæ relacji, która ich ³±czy³a. Nadszed³ czas rozstania, Marcel wyjecha³ na studia i po dwóch latach jego kontakt z Laur± siê urwa³. Gdy wraca do domu nie jest ju¿ tym samym spokojnych ch³opakiem jakiego zapamiêta³a. Jednak jedna rzecz siê nie zmieni³a. On nadal wci±¿ ¿ywi wzglêdem niej prawdziwe uczucia. Co siê wydarzy gdy sekrety, które przed ni± ukrywa ujrza³ ¶wiat³o dzienne?

Brzmi ciekawie, prawda? Dla mnie ta historia to totalny powrót do nastoletnich lat i to, a¿ z dwóch powodów. Po pierwsze gdy mia³am te na¶cie lat uwielbia³am czytaæ ksi±¿ki zwi±zane z fabu³± w³a¶nie friends to lovers. Po drugie ta historia to idealna okazja do tego, aby przypomnieæ sobie jak to by³o szaleæ kilka lat temu. Autorka w swojej historii zawar³a wiele ró¿nych elementów. Mamy zbuntowanego ch³opaka, mamy dziewczynê ¶lepo zapatrzon± w niego, rodziców, którzy chc± dla nich jak najlepiej oraz dziadka, który zdecydowanie potrafi poprawiæ humor swoimi docinkami.

Nie bêdê ukrywaæ wielokrotnie nie potrafi³am zrozumieæ decyzji jakie podejmowa³a Laura. Wydawa³y mi siê one pochopne i z pewno¶ci± mog³abym powiedzieæ, ¿e by³a ³atwowierna. Jednak kto z nas w wieku m³odzieñczym nie pope³nia³ b³êdów, zw³aszcza bêd±c zakochanym niech pierwszy rzuci kamieñ. Uwa¿am wiêc, ¿e takie przedstawienie sytuacji by³o potrzebne, a wrêcz by³o odwzorowanie jeden do jednego. Laura jest postaci±, której nie da siê nie lubiæ. Momentami mia³am takie prze¶wiadczenie, ¿e to taka m³odsza wersja mnie kilka lat temu.

Je¿eli chodzi o naszego g³ównego bohatera to niez³y z niego gagatek. Marcel to dla mnie taki ch³opczyk, a nie mê¿czyzna. Okej, z biegiem czasu mê¿nieje i zaczyna braæ na plecy konsekwencjê swoich decyzji. Jednak nie mogê powiedzieæ, ¿e mnie nie irytowa³ swoim zachowaniem. Docenia³am chwilê gdy by³ opiekuñczy i troskliwy wzglêdem Laury, ale nie mog³am znie¶æ tego jak przez d³u¿szy czas manewrowa³ i nie chcia³ wyznaæ dziewczynie prawdy.

Mimo wszystko najbardziej irytowali mnie rodzice, zarówno Laury jak i Marcela. Ci±gle tajemnice, rzucanie has³ami, mówienie, ¿e wszystko wyja¶nia w odpowiednim czasie by³o bardzo nu¿±ce. Do tego to ich "tajne ¶ledztwo" i zmiany humorów, to by³o dla mnie ju¿ za du¿o. Czasami mia³am ochotê przerzuciæ kartkê by nie musieæ siê z nimi mêczyæ.

Moj± ulubion± postaci± zdecydowanie zosta³ dziadek Laury, który ca³kowicie skrad³ show. Gdy tylko siê pojawia³, ja ju¿ wiedzia³am, ¿e zaraz z kieszeni wyci±gnie kolejn± k±¶liw± uwagê. To jaki mia³ stosunek do swojego syna to mistrzostwo. Na sam± my¶l o nim ma u¶miech od ucha do ucha. I ogromnie siê cieszê, ¿e autorka doceni³a rolê dziadka, poniewa¿ najczê¶ciej w takiej roli stawiane s± babcie, a tutaj proszê mi³e zaskoczenie.

"Mój przyjaciel to z³y ch³opak" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i uwa¿am je za jak najbardziej udane. Ma ona ¶wietny styl, potrafi zarówno roze¶miaæ czytelnika do ³ez jak i wprowadziæ go w niema³e zaskoczenie. Potrafi wykreowaæ ciekawych bohaterów i intryguj±c± fabu³ê. Do tego ¶mia³o mogê powiedzieæ na swoim przyk³adzie, ¿e od ksi±¿ki ciê¿ko jest siê oderwaæ. A wiêc z pewno¶ci± jest to ksi±¿ka warta uwagi. My¶lê, ¿e jest ona zarówno dla m³odszej i jaki starszej publiki. Ja z pewno¶ci± za jaki¶ czas wrócê sobie do tej historii, mimo ma³ych spiêæ jakie mia³am z t± ksi±¿k±, uwa¿am, ¿e jest to interesuj±ca pozycja na rynku obok której nie mo¿na przej¶æ obojêtnie.

Inne ksi±¿ki autora
Zamruczê Ci
Agata Bieñko0
Ok³adka ksi±zki - Zamruczê Ci

Zabawna romantyczna historia, w której nie tylko nieszczê¶cia chodz± parami! Pod ko³ami samochodu Pauli ginie czarny kot, któremu niechc±cy...

I ¿yli d³ugo i...
Agata Bieñko0
Ok³adka ksi±zki - I ¿yli d³ugo i...

Nie wszystkim przypada w udziale sprawiedliwa porcja pecha... Kontynuacja przezabawnej, gor±cej powie¶ci ,,Zamruczê ci". Paula ma za sob± trudny rok....

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Po¿egnanie z ojczyzn±