Miłość własna. O głębokiej i szczerej samoakceptacji

Czy często miewasz wrażenie, że inni radzą sobie z codziennością lepiej niż ty? Czy z łatwością wymieniasz wiele swoich wad, ale trudno ci podać zalety?

Poczucie własnej wartości i pozytywny obraz samego siebie można – i warto! – kształtować na każdym etapie życia, aby utrzymywać równowagę psychiczną i… lubić samego siebie jak dobrego przyjaciela. To prostsze, niż mogłoby się wydawać – potrzeba tylko drogowskazu. Jeśli czujesz, że sprawia ci to trudność, sięgnij po tę książkę, aby:

- zacząć doceniać samego siebie,
- nauczyć się cieszyć z każdego, nawet małego sukcesu,
- uciszyć toksycznego wewnętrznego krytyka i przestać zadręczać się błędami z przeszłości,
- poznać najczęstsze pułapki negatywnego myślenia o sobie, by przestać w nie wpadać,
- nauczyć się komplementować i nagradzać samego siebie,
- unikać niesprawiedliwych porównań i zdobyć narzędzia do zdrowej samooceny,
- zyskać niezależność, wiarę w siebie i odwagę, które umożliwią ci swobodny rozwój osobisty i zawodowy,
- zbudować szczęśliwe i harmonijne więzi ze sobą i z bliskimi
- oraz, co najważniejsze: pokochać siebie! Ta książka już zawsze będzie ci przypominać, że jesteś ważny i wyjątkowy. Dzięki niej fałszywe przekonania na własny temat nie będą cię powstrzymywać przed doświadczaniem pełni szczęśliwego życia.

Informacje dodatkowe o Miłość własna. O głębokiej i szczerej samoakceptacji:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2024-06-05
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Enamorate de ti

Kup książkę Miłość własna. O głębokiej i szczerej samoakceptacji

Miłość własna. O głębokiej i szczerej samoakceptacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2024-07-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Jeśli kochasz siebie, masz poczucie, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze, szanujesz się i dajesz sobie prawo, by samo to, że istniejesz, stanowiło dla ciebie wystarczający powód do szczęścia".

Niedawno trafił do mnie poradnik, który bardzo przyjemnie mnie zaskoczył swoim wydźwiękiem. Autor w sposób konkretny, prosty, bez zbędnego narzucenia, porusza i otwiera oczy na pewne kwestie dotyczące wielu z nas. Szczególnie chodzi o osoby, które zawsze i wszędzie doszukują się w sobie samym negatywnych cech, emocji, powodów tego, że coś źle poszło.

Czy potrafimy w pełni cieszyć się z życia, brać z niego pełnymi garściami, uśmiechać się ot tak bez powodu, czy szanujemy siebie? Nie jest to łatwe by, to poczuć należy zacząć od siebie. W poradniku Autor zawarł wiele cennych wskazówek, które być może ułatwią nam, naprowadzą nas, by krok po kroku wprowadzać w nasze życie pozytywne zmiany.

Nie zadręczać się przeszłością, przecież i tak nie mamy wpływu na to co minęło. Ważna jest wiara w siebie, w swoje możliwości, radość z rzeczy małych, niepozornych. To właśnie te "drobnostki" wpływają na całość. Niewielkie sukcesy, niedopuszczenie do głosu wewnętrznego krytyka, uczenie się niezależności. A co gdy noga nam się potknie, nie sprostamy wyzwaniom? Nic... Wyciągamy wnioski i ruszamy dalej, byle do przodu z uśmiechem, a nie samobiczowaniem. Dobre relacje międzyludzkie, miłość, partnerstwo, przyjaźń.

Przyjemny, ważny, motywujący, praktyczny poradnik. Wyraźnie daje odczuć, że każdy z nas jest ważny i wyjątkowy. Polecam!

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2024-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Aby utrzymać równowagę psychiczną warto kształtować poczucie własnej wartości i pozytywny obraz siebie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to trudne... Czy tak jest w rzeczywistości? Niekoniecznie. Gdy mamy odpowiednie wskazówki może być proste... Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej powinien sięgnąć po tę książkę...
Warto szanować i cenić samego siebie. Niestety tak wielu ludzi tego nie potrafi... Przez to robią sobie wielką krzywdę, bo pozytywne podejście do swojej osoby może zagwarantować szczęśliwe życie i większą odporność na przeciwności losu. Na szczęście dopóki żyjemy mamy szansę zmienić siebie i swoje nastawienie względem samego swojej osoby. Początki tego procesu mogą być trudne, ale możemy sobie pomóc sięgając na przykład po niniejszą książkę. Dzięki niej można nauczyć się jak można zmienić przekonania na własny temat i podtrzymywać je tak aby już nigdy nie musieć słuchać naszego wewnętrznego krytyka...
Autor w prosty i zrozumiały dla każdego sposób przedstawił krok po kroku sposoby na zmianę naszego toku myślenia. Pokazał, że zmiana z myślenia negatywnego, sabotowania siebie i krytykowania wszystkiego co robimy na myślenie pozytywne i wspierające jest możliwe. Owszem trzeba trochę poświecić na to czasu, ale warto. Dla siebie i swojej przyszłości. Przecież każdy chce wieść szczęśliwe życie, prawda?

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski