Miłość i inne przypadki

Hannah pracuje w dziale administracji londyńskiego szpitala. Wszyscy ją lubią i szanują, uchodzi za bardzo sumienną i odpowiedzialną. Życie uczuciowe? Katastrofa.

Matt to ceniony kardiochirurg, do Londynu przyjeżdża na dwa miesiące, by wziąć udział w badaniach klinicznych. Jego największą miłością jest praca. Związek? Nie planuje.

Przypadkowe spotkanie Pani Perfekcyjnej (to o niej) z Panem Aroganckim (to zdecydowanie on) w lokalnym pubie kończy się ostrą wymianą zdań. Potem, gdy uświadamiają sobie, że pracują w tym samym szpitalu, jest już tylko gorzej. Codziennością stają się docinki i złośliwe komentarze. Wokół tych dwojga aż kipi od emocji.

Ale przecież nienawiść i pożądanie dzieli tylko krok. Albo raczej jedno bicie serca.

Informacje dodatkowe o Miłość i inne przypadki:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2024-06-06

Kup książkę Miłość i inne przypadki

Miłość i inne przypadki - opinie o książce

Lubicie lekkie historie o miłości?

Od nienawiści do miłości jest niewielka granica, o czym przekonali się bohaterowie mojej kolejnej lektury.

Hannah jest młodziutką dziewczyną, która wydawałoby się, że ma wszystko. Pracę, którą lubi, przystojnego faceta i świetnych przyjaciół. Jak w każdy piątek ze swoją paczką przyjaciół, wychodzi do baru. Tym razem jest świadkiem, kiedy dwóch przystojnych mężczyzn obraża barmankę. Nie wytrzymuje i staje w jej obronie. Dziewczyna była bardzo zniesmaczona zachowaniem mężczyzn, co wyraźnie daje im odczuć.

Matt jest cenionym kardiochirurgiem. Przyjeżdża do Londynu, by wziąć udział w badaniach naukowych. Londyn to jego miasto rodzinne, gdzie urodził się, wychował, zdobył zawód. Jednak w wyniku tragicznych wydarzeń, zostawia to wszystko i wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, gdzie ułożył sobie życie i stał się światowej sławy lekarzem.

Jakie było zdziwienie Hannah, kiedy w poniedziałek zostaje wezwana do dyrektora, a tam spotyka mężczyznę z baru. W jednej chwili wzbiera w niej złość. Jest opryskliwa i niezbyt grzeczna w stosunku do niego. W zasadzie oboje byli zaskoczeni i oboje nie pozostawali sobie dłużni w późniejszych uszczypliwościach. Jedno drugiemu ciągle dogryza, kiedy tylko nadarza się okazja, a tych jest zadziwiająco sporo, aż do pewnego dnia kiedy zostają zamknięci w archiwum. Od tego czasu wszystko ulega zmianie. Zaczynają patrzeć na siebie inaczej, zaczynają odczuwać uczucia, o które się nie podejrzewali.

Czy można tak po prostu przejść od nienawiści do miłości?

To była sympatyczna historia, taka lekka, którą czyta się bez zbędnego myślenia. Polubiłam pióro Natalii, dlatego chętnie sięgnęłam po jej najnowszą książkę. Nawiasem mówiąc, książka zbiera różne opinie. Musiałam to sama sprawdzić.

Jak już wspomniałam, Natalia pisze lekko. A ,,Miłość i inne przypadki" to fajna wakacyjna historia. Nie ma tu jakieś akcji, bo całość skupia się głównie na uczuciach Hannah i Matta. Poznajemy ich myśli, uczucia, a także co nimi kierowało w poszczególnych momentach fabuły. Zakończenie, jak przystało na romans, jest po prostu romantyczne.

Były momenty kiedy uszczypliwości tych dwojga trochę mnie irytowały, ale za moment mi przechodziło, by poznać przyjaciółkę Hannah. Tak Sam jest świetna. Potrafiła zganić i ściągnąć na ziemię, ale kiedy trzeba było, albo przytuliła i pozwoliła się wypłakać, bo akurat tego aktualnie potrzebowała Hannah. Chciałabym mieć w życiu choć jedną taką przyjaciółkę.

Poznajemy tu nie tylko charakterki tych dwojga, ale także historie, które ich ukształtowały. A były niekiedy przykre i wycisnęły łezkę. Ogólnie bawiłam się dobrze przy czytaniu i mogę Wam ją polecić jako lekką, wakacyjną lekturę. Myślę, że fani tego typu książek będą zadowoleni.

Polecam

Twórczość Natalii Sońskiej miałam okazję poznać już za sprawą "Serii z Aktami". Historia dwójki prawników -- Judyty i Piotra bardzo mi się spodobała, dlatego byłam bardzo podekscytowana, kiedy dowiedziałam się, że na rynku wydawniczym pojawi się kolejna książka autorki, szczególnie że tym razem miała rozgrywać się w dużej mierze na szpitalnych korytarzach. Czy zatem "Miłość i inne przypadki" również skradła moje serce? Już spieszę z wyjaśnieniem.

W tej publikacji poznajemy losy Hannah -- polki pracującej w dziale administracji jednego z londyńskich szpitali oraz pochodzącego z Londynu, wybitnego kardiochirurga Matta, który przyjechał z USA, by wziąć udział w badaniach klinicznych. Chociaż od teraz bohaterowie będą współdzielić miejsce pracy, poznali się w zupełnie innych okolicznościach. Czy przypadkowe spotkanie w lokalnym pubie odciśnie piętno na ich relacji zawodowej? Tego dowiecie się, sięgając po najnowszą książkę Natalii Sońskiej.

Muszę przyznać, że po przeczytaniu tej publikacji, mam nieco mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo podobało mi się to, że jednym z bohaterów jest lekarz, dzięki czemu możemy, chociaż w małym stopniu zagłębić się w tym specyficznym środowisku, jednakże osobiście wolałabym, żeby ten motyw został bardziej rozwinięty i wzbogacony o kilka trudnych przypadków. Natomiast z drugiej strony czuję ogromny niedosyt, jeżeli chodzi o romantyczną relację głównych bohaterów.

Opis książki mocno sugerował, iż będzie to typowa historia enemies to lovers, jednak w moim odczuciu, między Hannah i Mattem nie było tej charakterystycznej chemii, która powinna występować przy tym motywie. Chociaż początkowo między nimi naprawdę iskrzyło, szczególnie podczas słownych wymian, ale później ewidentnie coś poszło nie tak. Relacja czysto romantyczna w mojej ocenie wypadła dość słabo i mało przekonująco, a szkoda, bo gdyby ta część została dopracowana, mogłaby to być naprawdę świetna książka.

Mam również małe zastrzeżenia co do samego zakończenia. Zabrakło mi tam postawienia takiej przysłowiowej kropki nad i, czegoś, co złapałoby mnie mocno za serce i sprawiłoby, że historia stworzona przez Natalię Sońską zostałaby ze mną na dłużej.

Bez Ciebie nie ma świąt
Natalia Sońska0
Okładka ksiązki - Bez Ciebie nie ma świąt

To będą wyjątkowe święta: pełne cudów, magii i życzeń wypowiedzianych szeptem. Życie Marii kręci się wokół pracy i opieki nad synem, którego wychowuje...

Uwierz w miłość, Calineczko
Natalia Sońska0
Okładka ksiązki - Uwierz w miłość, Calineczko

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i weź do ręki niezwykłą opowieść o Mai, która pozostaje wierna swoim marzeniom niczym baśniowa Calineczka…Nie...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski