Między nami

Mieszka z nim pod jednym dachem od dziesięciu lat. Ale czy zna go naprawdę?

Jeden wyjazd, który zmienia wszystko.

Roisin i Joe są parą od dawna. Ona jest nauczycielką, on scenarzystą popularnego serialu. Wspólnie wyjeżdżają, by spędzić weekend z grupą przyjaciół. Mają trzy okazje do świętowania: urodziny jednej z przyjaciółek, zaręczyny przyjaciół oraz premierę nowego serialu Joe'ego. Tymczasem okazuje się, że Joe w swoim serialu wykorzystał traumatyczną historię z dzieciństwa Roisin. Zresztą nie tylko w tej kwestii nadużył jej zaufania. Jej świat runął niczym domek z kart. Roisin musi się z zmierzyć ze swoim życiem i zacząć od nowa. Szczęśliwie ma wspaniałych przyjaciół. Mówi się, życie potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jednak, czy w jej przypadku tak się stanie?

Czy koniec może oznaczać nowy początek?

Informacje dodatkowe o Między nami:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-07-24
Tytuł oryginału: Between Us

Tagi: romans Romans współczesny

Kup książkę Między nami

Między nami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2024-08-11,

Roisin i Joe są parą od dawna. Ona jest nauczycielką, on scenarzystą popularnego serialu. Wspólnie wyjeżdżają, by spędzić weekend z grupą przyjaciół. Mają trzy okazje do świętowania: urodziny jednej z przyjaciółek, zaręczyny przyjaciół oraz premierę nowego serialu Joe’ego. Tymczasem okazuje się, że Joe w swoim serialu wykorzystał traumatyczną historię z dzieciństwa Roisin. Zresztą nie tylko w tej kwestii nadużył jej zaufania. Jej świat runął niczym domek z kart. Roisin musi się z zmierzyć ze swoim życiem i zacząć od nowa. Szczęśliwie ma wspaniałych przyjaciół. Mówi się, życie potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jednak, czy w jej przypadku tak się stanie?

***

Historia Roisin i Joe jest nudna. Nie da się tego określić delikatniej. Mhairi McFarlane ma skłonność do stosowania przydługich opisów i dialogów, które nie wnoszą nic ciekawego do fabuły, a nie potrzebnie przeciągają całą historię.

Po raz kolejny, wykreowani przez autorkę bohaterowie są dość nijacy. Historia rozpoczyna się od wspólnego wyjazdu paczki przyjaciół, w których zażyłe relacje ciężko było mi uwierzyć. Mamy tu dwóch samców alfa, którzy potrafią sobie tylko dogryzać, jedną nadzianą parkę, która szasta na prawo i lewo kasą, nie dostrzegając, że wprowadzają swoim zachowaniem pozostałych przyjaciół w zakłopotanie. Jest Roisin, która jest nijaka. Gina, która w równie szybkim tempie się zakochuje, jak i odkochuje. I Meredith , która miała jakiś potencjał, ale gdzieś po drodze się ulotnił.

Rozpad związku jest czymś bardzo emocjonalnym, ale w tym przypadku wyszło nijako, bowiem między głównymi bohaterami nie ma żadnej chemii. Jeo i Roisin w pewnym momencie przerzucają winę na siebie nawzajem i momentami sami już chyba nie wiedzą, czy chcą jeszcze ratować ten związek, czy też szybko się z niego wywinąć.

Męczyła mnie ta historia. Męczyli mnie bohaterowie i relacje jakie między nimi były. To było moje ostatnie podejście do twórczości autorki. Jej pióro i sposób kreowania fabuły i bohaterów zwyczajnie nie przypadło mi do gustu. Myślę jednak, że każdy powinien wyrobić sobie o niej własną opinię.

Moja ocena: 4/10

Grupa przyjaciół wybiera się na wspólny wyjazd. Mają świętować zaręczyny jednej z par z ich paczki oraz urodziny Giny. Jednak nic nie idzie po ich myśli. Czy to początek końca ich przyjaźni?

Roisin pracuje w szkole średniej i świetnie sobie radzi. Joe natomiast jest scenarzystą, a jego serial odniósł sukces. Ta dwójka tworzy parę od dekady, ale coś się między nimi psuje. Kobieta jest zdruzgotana, gdy odkrywa, że w nowym serialu Joe wykorzystał sceny z jej życia, z których się mu zwierzała. Czy rzeczywiście tak było czy to tylko zbieżność i podobieństwo? Rosie postanawia zabawić się w detektywa. Co odkryje?

"Między nami" to lekka historia o przyjaźni i zaufaniu. Towarzyszymy Roisin w jej dylematach i razem z nią przeżywamy różne emocje.sa tu też trudne relacje rodzinne. Muszę przyznać, że to przyjemna historia ale mnie nie porwała. Spodziewałam się od niej czegoś więcej. Było dużo takiego opowiadania na około, jeśli wiecie o co mi chodzi. Można by było zdecydowanie ją skrócić by zachować sens tej historii. Akurat pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał, tylko z realizacją wyszło troszkę gorzej. Niemniej nie jest to zła książka i zachęcam byście po nią sięgnęli, bo to co tu czytacie to tylko moje odczucia, a wy możecie mieć całkiem inne.

Uwaga! To może być miłość
Mhairi McFarlane0
Okładka ksiązki - Uwaga! To może być miłość

Anna Alessi, ekspertka w dziedzinie historii bizantyńskiej, szuka sensownego faceta, by prowadzić z nim inteligentne rozmowy, no i spędzać romantyczne...

Nie mów nic, kocham Cię
Mhairi McFarlane 0
Okładka ksiązki - Nie mów nic, kocham Cię

Ciepła opowieść o prawdziwej miłości, którą niektórzy mylą z przyjaźnią. Romantyczna jak Pamiętnik Nicholasa Sparksa, Zabawna jak Dziennik Bridget...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski