reklama

Maciuś i Leon idą do zoo

Rozwinięcie serii boardbooków „Maciuś i Leon” – książka z miękkimi stronami i w miękkiej oprawie.

Maciusia i Leona czeka wesoły, rodzinny dzień. Wspaniale jest spędzać czas razem i poznawać nowe miejsca! Smoki wybierają się z rodzicami na wycieczkę do zoo. Ile tam niesamowitych zwierząt!

„Maciuś i Leon” to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.

Informacje dodatkowe o Maciuś i Leon idą do zoo:

Maciuś i Leon idą do zoo - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Maciuś i Leon to duet, którego polubili moi synowie.

Książki z tymi bohaterami od niedawna występują w wersji z miękką okładką. Dołączyły do nich dwa kolejne tytuły.

"Maciuś i Leon idą do zoo"
Nadchodzi czas wycieczki do zoo. Smoki czekały na nią niecierpliwie prawie cały tydzień! Tak bardzo chcą zobaczyć zwierzęta. Jeszcze przed wyjściem rodzice ustalają z nimi kilka zasad oraz pouczają jak należy się zachowywać. Maluchy są podekscytowane jednak na miejscu pamiętają o ustaleniach i dzielą się swoją wiedzą z innymi.

Książki przybliżają dzieciom tematy znane im z codzienności. W trakcie lektury maluchy poznają zasady jakimi powinni kierować się w swoim życiu oraz dlaczego powinni wykonywać swoje domowe obowiązki. Dzieci dowiedzą się, że bałagan może mieć przykre konsekwencje nie tylko w postaci złej zabawy. Natomiast czytając część o wycieczce do zoo poznają zasady zachowania się w tym miejscu oraz dowiedzą dlaczego nie wolno dokarmiać zwierząt.

Te krótkie historie przekazują wiele cennych lekcji i oswajają dzieci z otaczającym światem. Ich mały format pozwala na zabranie ze sobą w podróż czy na piknik. Umilą także czas oczekiwania w kolejce.

W serii znalazły się także dwa inne tytuły w miękkiej oprawie oraz aż 9 książek sztywnostronicowych!

Elf do zadań specjalnych
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Elf do zadań specjalnych

Rozpoczęło się odliczanie do świąt! W wiosce Świętego Mikołaja trwają już przygotowania: odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie prezentów, przygotowanie...

To nie jest kraj dla słabych magów
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - To nie jest kraj dla słabych magów

Agacie Filipiak udało się powrócić z martwych. I już zaczyna tego żałować... Musi nauczyć się żyć w rzeczywistości, w której istnienie magii zostało ujawnione...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung