reklama

Maciuś i Leon nie chcą iść sami

Rozwinięcie serii boardbooków ,,Maciuś i Leon" - książka z miękkimi stronami i w miękkiej oprawie.

Rodzina smoków wraca ze spaceru i wizyty w bibliotece. Maciuś nie ma siły iść dalej i bardzo marudzi. Domaga się, aby mama wzięła go na ręce. Leon też czuje się zmęczony. Mama ma problem! Z dwoma smokami na pewno nie będzie w stanie wrócić do domu... Jak przekonać Maciusia i Leona żeby poszli dalej?

"Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.

Informacje dodatkowe o Maciuś i Leon nie chcą iść sami:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2024-02-28

Kup książkę Maciuś i Leon nie chcą iść sami

Maciuś i Leon nie chcą iść sami - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-03-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Maciuś i Leon to dwa małe smoki idealnie odzwierciedlające nasze maluchy. Bohaterowie przeżywają wiele przygód i mierzą się z takimi samymi problemami jak dzieci. Są więc świetnymi kompanami w poznawaniu świata, oswajaniu nowych sytuacji czy zrozumieniu emocji.

Nowe tytuły w serii od poprzednich różnią się większą ilością tekstu oraz miękką oprawą. To cieniutkie książeczki, które można zabrać ze sobą wszędzie!

"Maciuś i Leon nie chcą iść sami"
Pada deszcz. Małe smoki okropnie nudzą się w domu. Mama postanawia więc wyciągnąć ich na spacer. Bieganie po kałużach i wizyta w bibliotece to idealny pomysł na wspólne wyjście. Smoki postanawiają zabrać ze sobą swoje ulubione zabawki. Jednak po dniu pełnym wrażeń okazuje się, że nie mają już siły by wracać na swoich nóżkach. A tu jeszcze trzeba nieść zabawki... Na szczęście mama ma pewien pomysł!

Maciuś i Leon nie tylko świetnie wprowadzają w czytelniczy świat ale również przemycają ogrom wiedzy o codziennym życiu toczącym się wokół maluchów.

Prosty tekst, codzienne sytuacje oraz radośnie przedstawieni bohaterowie sprawiają, że dzieci chętnie wracają do tych tytułów i wiele z nich czerpią.

Książki sprawdza się już dla dwulatków!

Dodatkowo zostały one oznaczone nowymi piktogramami, oznaczającymi wspieranie zdrowego rozwoju malucha. Wspólne czytanie przyczyni się do zbudowania więzi z opiekunem a także będzie okazja do rozmowy na tematy poruszane w książkach.

Duże troski małych zwierzątek
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Duże troski małych zwierzątek

Jakie myśli zajmują leśne zwierzątka i co koi ich serduszka przed snem? Małe łapki mogą się oprzeć na silnych ramionach. Wiedzą o tym zajączek, który...

Elf do zadań specjalnych
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Elf do zadań specjalnych

Rozpoczęło się odliczanie do świąt! W wiosce Świętego Mikołaja trwają już przygotowania: odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie prezentów, przygotowanie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung