reklama

Kresowa opowieść. Monika

Tom 5 cyklu kresowa opowieść

Kresy, miłość i morderstwo – porywająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach

Kolejna część fascynującej opowieści Edwarda Łysiaka o Kresach. Tym razem autor łączy wątki ukraińskie z kaszubskimi, a historię miłosną – z kryminalną.
Anna i Wojciech postanawiają pomóc w rozwikłaniu tajemniczej śmierci Moniki, dziewczyny, o której słyszeli podczas pobytu w Ukrainie. Gdy w ich ręce trafia pisany w języku jidysz pamiętnik, oboje są przekonani, że to właśnie w tych zapiskach odnajdą klucz do tragicznej zagadki. Łącząc przedśmiertne notatki Moniki z opowieścią młodej Żydówki Racheli, wyruszają w podróż na Kaszuby, gdzie mają nadzieję odnaleźć więcej przydatnych w ich prywatnym śledztwie tropów. Czy badając kolejne mroczne historie z przeszłości, uda im się dotrzeć do prawdy? I czy prawda zawsze warta jest tego, by ją ujawnić?

Informacje dodatkowe o Kresowa opowieść. Monika:

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-08-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

Cześć.

Powiem Wam, że czasem tak mam, że spodoba mi się opis oraz okładka książki i nie spojrzę, że to kolejny tom opowieści.

Takim, więc sposobem cykl ,,Kresowe opowieści" zaczęłam czytać od tomu V pod tytułem ,,Monika" Edward Łysiak, wydawnictwo Novae Res.

Tak, więc zagłębiłam się w tej lekturze i poznałam sympatycznych bohaterów Annę i Wojciecha, którzy wcielili się w rolę detektywów i próbują rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci Moniki, dziewczyny, p której usłyszeli podczas pobytu na Ukrainie.

Zapewne historia Anny i Wojciecha zaczęła się już kilka tomów wcześniej, a ja tą dwójkę poznałam jak zaczęli razem pracować nad śledztwem śmierci Moniki.

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę, i z przyjemnością śledziłam ich kroki dążące do rozwikłania zagadki.

Autor umiejętnie przeskakuje w czasie, co pozwala poznać czytelnikowi  dokładnie od jakiego momentu się wszystko zaczęło i znalazło rozwiązanie w teraźniejszości.

Momentami miałam wrażenie, że jestem razem z bohaterami i słucham opowieści z dalekiej przeszłości umieszczonej w okresie drugiej wojny światowej.

Pomimo, że swoją przygodę rozpoczęłam z cyklem ,,Kresowa Opowieść" od tomu piątego to historia zawarta na kartach książki mi się podobała.

Kresowa opowieść 2. Julia
Edward Łysiak0
Okładka ksiązki -  Kresowa opowieść 2. Julia

Julia i Natalka osiedlają się na Ziemiach Zachodnich. Julia, przekonana o śmierci Michała, próbuje bezskutecznie układać swoje uczuciowe życie. Michał...

Kresowa opowieść 1. Michał
Edward Łysiak0
Okładka ksiązki - Kresowa opowieść 1. Michał

W pozornie sielską koegzystencję różnych narodowości Pokucia (Zachodnia Ukraina) wkracza polityka. Za sprawą organizacji nacjonalistycznych odżywają nadzieje...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung