Kocham cię

"Kocham cię" to wzruszająca, krótka bogato ilustrowana historia małego wilczka, który postanowił okazać miłość swojej ukochanej mamie, przygotowując dla niej laurkę. Okazuje się jednak, że list zabiera mała psotna wiewiórka i chowa się gdzieś z nim. Wilczek postanawia odszukać zgubę, a mama zawsze jest z nim, wspiera go i uskrzydla dobrymi słowami.

Informacje dodatkowe o Kocham cię:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2024-04-10
ISBN: 9788383195209

Kup książkę Kocham cię

Kocham cię - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanamonia92
zaczytanamonia92
Przeczytane:2024-05-05,

,,Kocham cię… bo JESTEŚ!’’

Malutki wilczek chciał wyznać miłość swojej ukochanej mamusi pisząc list. Niestety pewna wiewióreczka postanowiła go zabrać, gdyż bawiły ją takie psoty. Smutny maluch wraz z mamą postanowili ją odnaleźć i odzyskać swoją zgubę. Mimo dość długich poszukiwań wiewiórka wraz z listem przepadła jak kamień w wodę. Dopiero gdy ujrzała, że wilczek płacze i jest bardzo smutny poruszona oddała zabrany wcześniej list, w który maluszek włożył całe swoje malutkie serduszko. Gdy wilczyca zobaczyła nad czym tak bardzo pracował jej synek po prostu go przytuliła, gdyż żadne słowa już nie były potrzebne.

Wilczyca wielokrotnie zapewnia swojego smyka, że kocha go najbardziej na świecie. Podkreśla również, że jej uczucia nie zmieniają się wraz z emocjami malca. Czy jest radosny czy zdenerwowany dla niej jest całym światem i nic, nigdy tego nie zmieni. To ważne dla dziecka by wiedziało, że nie zależnie od tego co się stanie będzie kochane równie mocno a ramiona ukochanej mamy zawsze przyniosą ukojenie. Uświadamia go, że nie powinien wstydzić się swoich uczuć a zachęca do tego by je okazywał a nie tłumił w sobie.

Ta seria to dla mnie czysta magia. Pięknie ilustrowane o bardzo mądrej treści, w której również ja jako dorosła odnajduje spokój. W prosty a jednocześnie bardzo trafiony sposób podkreśla jak ważna jest dla obu stron budowana bliskość i to od najmłodszych lat. Jestem niezmiennie oczarowana i bardzo wam ją z Piotrusiem polecamy ;)

,,Kocham Cię"
Mały lisek napisał list do mamy z wyznaniem miłości. Niestety, ale złośliwa wiewiórka zabrała go i gdzieś schowała. Lisek z mamą poszli szukać listu. Podczas poszukiwań lisek upadł, złościł się, smucił się, ale również bywały momenty, że dobrze się bawił. W każdej tej chwili, niezależnie jak się czuł mama go zawsze kochała i zawsze wspierała.
Książeczki posiadają twardą oprawą i przepiękną oprawę graficzną. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-2 lat. Posiadają mało tekstu, a więcej obrazków. W obu książeczkach znajduje się mądra i ciepła historia, która potrafi wzruszyć. Opowieści w nich zawarte skłaniają do refleksji. Zachęcą dzieci do odkrywania swoich talentów, ceniąc jednocześnie różnorodność i indywidualność. Dodatkowo na każdej stronie w obu książeczkach znajduje się albo wiewiórko albo kwiatek, którego trzeba znaleźć. Dzięki czemu książeczki ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację.
Książeczki napisane są łatwym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku 0-2 lat.

Góra mądrości
Mojo Graffi0
Okładka ksiązki - Góra mądrości

Góra mądrości to nastrojowe opowiadanie o poszukiwaniu przyjaźni, przełamywaniu leków, o tym, że trzeba marzyć i podążać za swoimi marzeniami. Książka...

Jesteś wyjątkowa
Mojo Graffi0
Okładka ksiązki - Jesteś wyjątkowa

"Jesteś wyjątkowa" to krótka bogato ilustrowana opowiastka o kotach. Mała kotka postanowiła ozdobić huśtawkę niebieskimi kwiatami, jednak nigdzie takich...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun