Góra mądrości

Góra mądrości to nastrojowe opowiadanie o poszukiwaniu przyjaźni, przełamywaniu leków, o tym, że trzeba marzyć i podążać za swoimi marzeniami. Książka opowiada historię liska i niedźwiadka, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu kwiatu przyjaźni, wiedzą, bowiem, że gdy go odnajdą, spełni się ich marzenie - niedźwiadek poszukuje prawdziwego przyjaciela, a lisek chce podróżować i porzucić lęk ciemności.

Góra mądrości to opowiadanie utrzymane w nurcie bajki terapeutycznej, odpowiednie dla szerokiej grupy wiekowej jakim jest wiek przedszkolny. Książka idealnie wpisuje się w obecne trendy wydawnicze, przypomina prozę Przemysława Wechterowicza i Marty Guśniowskiej. Wyróżnia się ciepłym, subtelnym językiem i pozytywnym przesłaniem. Jego długość jest odpowiednia do poczytania dziecku przed snem. Ma wartości kojące i afirmujące przyjaźń".

Informacje dodatkowe o Góra mądrości:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-03-23

Kup książkę Góra mądrości

Góra mądrości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Kolejna przepięknie wydana książka w Wydawnictwie Wilga 😍.

Jak wiele jesteś gotów poświęcić by zyskać prawdziwego przyjaciela?
Czy oddałbyś jedyną ważną dla siebie rzecz? Czy byłbyś w stanie pokonać swoją fobię? Ile byłbyś w stanie dać od siebie by zyskać upragniony cel?

Niedźwiedź. Tak bardzo pragnie mieć przyjaciela.. .
Lisek. Tak bardzo pragnie nie bać się ciemności...

Połączyło ich świetliste drzewo oraz mądra gąsienica, która poradziła im wyruszyć na Górę Mądrości . Każde z nich miało tam spełnić swoje marzenie. Wspólnie więc wyruszą w podróż, która ich do siebie zbliży.

Nauczą się, że razem mogą więcej i dowiedzą się, że tęsknota może okazać się straszniejsza niż ich lęki...

Przepiękna historia o nadziei i rodzącej się przyjaźni ❤. Historia, która pokazuje, że czasami marzenia są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko szerzej otworzyć oczy.

Rodzice. Gorąco polecam Wam i Waszym pociechom. Ta cudowna książeczka nie tylko Was oczaruje, ale też mile zaskoczy niespodziewaną zagadką do rozwiązania 🤭.

Przyjaźń w życiu jest bardzo ważna, chociaż trudno jest znaleźć takiego prawdziwego i szczerego przyjaciela, ale jeżeli nie spróbujemy go poszukać, to nigdy nie zaznamy tego szczęścia.
Lisek i Niedźwiedź większość swojego czasu spędzali pod drzewem pełnym świetlików, Lisek bał się ciemności, a że przy nim zawsze było jasno, to nie oddalał się od niego za daleko, a niedźwiadek za to czekał, aż spełni się jego marzenie. Na to wszystko nie mogła patrzeć mądra Gąsienica i zaproponowała zwierzakom wycieczkę na Górę Mądrości, podobno każdy, kto tam dotrze, otrzyma to, czego pragnie, więc dwójka marzycieli długo nie myśląc, postanowiła tam wyruszyć, jeden z nich chciał przestać bać się ciemności, za to drugi chciał poznać przyjaciela.
Góra Mądrości to książka, która sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na świat, rozpływamy się przy niej i czujemy wewnętrzny spokój. Nie można być tutaj obojętnym na ilustracje, bo to one sprawiają, że w naszym sercu pojawia się ciepło, można patrzeć na nie godzinami, ponieważ są tak cudowne i są one wspaniałym dopełnieniem bardzo pięknego i mądrego tekstu.
Siedząc i nic nie robiąc, nigdy nie spełnimy swoim marzeń, nie osiągniemy danego celu lub nie pokonamy swoich lęków, musimy działać i chociaż nie zawsze nam się to uda będziemy mieć poczucie, że próbowaliśmy. Niesamowite jest to ile mądrości zawarte się w tak krótkim tekście i to do tego w książce dla najmłodszych, bardzo się cieszę, że tak wartościowa pozycja znalazła się w naszej biblioteczce.
Jeżeli chodzi o dwójkę bohaterów, to oczywiście doszli oni na górę, a tam przekonali się, to nie wejście na sam szczyt było ważne, a droga, którą przebyli razem, a czy spełnili swoje marzenia, możecie się tego pewnie domyślić sami, a jak nie to zajrzyjcie do książki, która rozkocha was w sobie już od pierwszej strony.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2023-06-19, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2023, Posiadam,

"Wszyscy mamy marzenia. By je spełnić, musimy zrobić coś, co nas do nich przybliży. Musimy wyruszyć w drogę. Czasem bywa ona bardzo trudna. Możemy popełnić niejeden błąd i się rozczarować. Jeśli jednak bardzo się staramy i wierzymy, że nam się uda, wszystko jest możliwe."
"Góra Mądrości" to książka tak piękna i ciepła, i tak ważna, że po prostu trzeba ją przeczytać.Pomimo tego,że przeznaczona jest dla młodszych dzieci nie mogłam się oprzeć by ją nie przeczytać.Przepiękne ilustracje,bogato zdobione sprawiają,że człowiek zatapia się w książce i nie chce się jej opuścić.To przepiękna i wartościowa historia,która zarówno słowem jak i obrazem urzeka.
To historia ,gdzie Lis I Niedźwiadek pokazują jak ważna jest przyjaźń oraz wsparcie .W piękny sposób pokazują jak ważne jest wsparcie drugiej osoby a dążenie do realizacji marzeń sprawia,że żadna przeszkoda nie jest w stanie przeszkodzić w realizacji tego czego się pragnie.Polecam ta książeczkę każdemu ,bo przecież w każdym z nas jest trochę dziecka.

Uwielbiam książki dla dzieci. Często są takie piękne i mądre. I dobrze napisane. Jak ta. Pięknie zilustrowana, niesamowicie ciepła opowieść zabiera dzieci w świat emocji i przeżywania. Mnóstwo tam strachów, marzeń, nadziei. Jest też przyjaźń, lojalność, cały wachlarz tego, co ważne. Ta niewielka książeczka pokazuje, że pewne rzeczy dzieją się same, że nasza postawa względem innych ma znaczenie i że marzenia się spełniają. Czasami całkiem niepozornie. Cukiereczek!

Kocham cię
Mojo Graffi0
Okładka ksiązki - Kocham cię

"Kocham cię" to wzruszająca, krótka bogato ilustrowana historia małego wilczka, który postanowił okazać miłość swojej ukochanej mamie, przygotowując dla...

Jesteś wyjątkowa
Mojo Graffi0
Okładka ksiązki - Jesteś wyjątkowa

"Jesteś wyjątkowa" to krótka bogato ilustrowana opowiastka o kotach. Mała kotka postanowiła ozdobić huśtawkę niebieskimi kwiatami, jednak nigdzie takich...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun