reklama

Jeszcze nie wszystko stracone

Ola właśnie kończy studia. Ma cudowne przyjaciółki i kochającą rodzinę, która wydaje się idealna. Trzy lata wcześniej wydarzyło się jednak nieszczęście – bliźniak Oli miał wypadek na stoku narciarskim i zmarł. Dziewczyna próbuje ułożyć sobie świat bez brata, z którym była bardzo blisko, lecz nadal za nim tęskni. Długo nie jest w stanie pojechać do małej miejscowości w górach, w której spędziła z Szymonem ostatnie dni jego życia. Kiedy w końcu rodzina decyduje się na wyjazd, na jaw zaczynają wychodzić tajemnice skrywane przez jej członków. Czy Ola odkryje, co naprawdę wydarzyło się przed trzema laty? Jakie sekrety mają przed sobą jej bliscy? I kim jest tajemniczy chłopak, który również chce poznać przyczynę śmierci Szymona?

Informacje dodatkowe o Jeszcze nie wszystko stracone:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2024-08-26

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Jeszcze nie wszystko stracone

Jeszcze nie wszystko stracone - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Trzy lata po tragicznej śmierci Szymona, jego siostra bliźniaczka, Ola, wciąż nie może się z tym pogodzić. Jedyne pocieszenie odnajduje w kochającej rodzinie i u przyjaciółek. Tylko dzięki temu nauczyła się dalej żyć. Jej starszy brat, Filip, nie do końca potrafi dogadać się z bliskimi, podejrzewa co może być tego przyczyną. I niestety, pewnego dnia odkrywa, że ma rację. Najgorsze, że zbliża się wspólny wyjazd całej rodziny oraz ukochanej Filipa w góry, gdzie nie byli od chwili wypadku. Jak powrót do tego miejsca wpłynie na rodzinne relacje? Jaka straszna prawda kryje się za dziwnym zachowaniem Filipa? Czy Ola odkryje co, tak naprawdę wydarzyło się na stoku 3 lata temu?

"Jeszcze nie wszystko stracone" to piękna, wzruszająca, pełna ciepła rodzinnego, historia o stracie, sekretach, zazdrości i o nadziei. To wszystko razem stanowi niejako kanwę tej opowieści. Jedno wynika z drugiego. Zazdrość i sekrety doprowadziły do straty, ale nie ma ona ostatniego słowa. Zawsze jest nadzieja. I właśnie tą nadzieją autorka otula czytelnika. Pomimo smutku i bólu jaki dotknął Olę i jej rodzinę, z fabuły książki zabieram dla siebie piękne relacje rodzinne i takie poczucie, że chciałoby się znaleźć w ich domu, zasiąść z nimi do stołu i posmakować pyszności przygotowanych przez Oli mamę.
Bardzo dobrze czytało mi się tę powieść. Z wielkim zaciekawieniem czekałam na moment, kiedy wreszcie poznam prawdę, co ten Filip ukrywa. Przyznam szczerze, że to on najbardziej zapadł mi w serce. Było mi go szkoda. Najpierw niszczyła go zazdrość, zawiść, a później ciężar winy.
Lubię w trakcie czytania czuć emocjonalną więź z bohaterami książki. Wtedy staje mi się ona bliższa, taka bardziej prawdziwa. Zachęcam was do przeczytania tej powieści. Naprawdę warto

"Jeszcze nie wszystko stracone,jeszcze wyjdzie słońce,jeszcze będziesz się śmiała w głos,uwalniając swoją radość,ciesząc się życiem".

Śmierć bliskiej osoby jest stratą nie do opisania. Trudno w to uwierzyć, jeżeli nie  doświadczyliśmy jej sami. Siła przeżywanej straty zależy od  głębokości relacji ze zmarłą osobą, oraz  od tego czy zdążyliśmy się z nią pożegnać.

Ola tytułowa bohaterka mimo upływu trzech lat od śmierci brata bliźniaka,nadal odczuwa ogromną tęsknotę i smutek. Pomimo tego,że dziewczyna ma wokół siebie kochających rodziców,starszego brata i przyjaciół ,pustka po stracie jest ogromna. Nadszedł czas, aby powrócić do miejsca w którym wszystko się wydarzyło. Wraz z najbliższymi Ola wyjeżdża w malownicze góry ,choć wie ,że to będzie ciężka i sentymentalna podróż .To właśnie tutaj spędziła ostatnie dni z ukochanym bratem Szymonem. Dodatkowo podsłuchana rozmowa o starszym bracie i list znaleziony w skrzyni bliźniaków prowadzi Olę do wielu przemyśleń. Dziewczyna za wszelką cenę chce dowiedzieć się co wydarzyło się na stoku narciarskim w dniu śmierci brata. Dodatkowo pojawienie się w jej życiu Michała i jego słowa budzą lęk i zmuszają do refleksji. Czy Ola wiedziała o Szymonie wszytko? Jak skrywane tajemnice wpłyną na rodzinę Krawieckich ? Czy Michał pomoże Oli pogodzić się z przeszłością? Jak bardzo ludzka zazdrość może wpłynąć na losy innych ?

"..czasami los stawia nam na drodze osoby,które pojawiają się nagle,zdawałoby się,że na ulotną chwilę,ale na skutek różnych czynników zostają w naszym życiu ".

Historia bohaterów pokazuje,że nigdy nie jest za późno na odkrycie prawdy. Choć ta okazuje się bolesna. Przeszłość z reguły daje o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie ,przychodzi i burzy w miarę wypracowany spokój. Autorka pokazuje jak silne działanie na nasze życie ma niewiedza .

Jeśli lubicie książki z rodzinnymi problemami i tajemnicami . Pełne emocji jest to historia dla Was .

Miłość zwycięży wszystko
Paulina Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Miłość zwycięży wszystko

Ada od kilku lat jest w szczęśliwym związku z Jackiem. Mężczyzna jednak otrzymuje zawodową propozycję, o której marzył od dawna i wyjeżdża. Czy związek...

Kawiarenka na Różanej
Paulina Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Kawiarenka na Różanej

Kawiarenka to miejsce, w którym pośród zapachu wanilii, słodkich wypieków i kolorowych kwiatów można znaleźć szczęście i miłość...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung