Igor Brudny (tom 7). Anubis

KAŻDY ODPOWIE ZA SWOJE GRZECHY

Gdyby nie meldunek z Interpolu, to akta tej sprawy nadal kurzyłyby się w policyjnym Archiwum X. Dwie ofiary - jedną sprzed pięciu lat z Zielonej Góry i drugą sprzed miesiąca z Hurghady - łączy bardzo niepokojący fakt: obydwa trupy zostały zmumifikowane.

Komendant Romuald Czarnecki wysyła do Egiptu swojego najlepszego człowieka. Igor Brudny leci na miejsce zbrodni w towarzystwie aspirant Jagny Witos. Nie podoba się to Julce Zawadzkiej, która wciąż dochodzi do siebie po akcji w Bieszczadach. Jej zdaniem młoda policjantka ma wobec Brudnego własne zamiary...

Gdzieś między Polską a Egiptem grasuje morderca, który wzorem staroegipskich bóstw upomina się o sprawiedliwość. Brudny nie wie, kim jest, gdzie się ukrywa ani ile osób zabił. Jednego jest jednak pewien - zabójca wkrótce uderzy ponownie.

Informacje dodatkowe o Igor Brudny (tom 7). Anubis:

Igor Brudny (tom 7). Anubis - opinie o książce

Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2024-07-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Ksiązki 2024,

; Można być bogatym i potężnym, ale do złych ludzi karma wraca prędzej czy później. ;
Przypadkowo znaleziono zmumifikowane zwłoki przez operatora koparki podczas uzbrajania terenu pod nową budowlaną hale w podzielonogórskim Nowym Kisielinie. Zburzając starą ruderę oczom ukazała się dziwna wylewka nie pasująca do wnętrza piwnicy, po jej rozkuciu oczom ukazał się drastyczny obraz. Po oględzinach i badaniach patomorfologa można było dowiedzieć się że ciało przeleżało od sześciu do ośmiu lat, a w jego trzewiach znaleziono nic innego jak karaluchy, żeby nie było łatwo i z górki komendant Czarnecki otrzymał meldunek z Interpolu iż w Egipcie zostały znalezione trzy ciała zmumifikowane. Czy te ciała łączy ta sama sprawa? Aby ją zbadać i dojść prawdy, Brudny leci do Egiptu w towarzystwie aspirant Jagny Witos. Jak na całą sprawę patrzy Julia Zawadzka, dlaczego od samego początku tak bardzo nie lubi dziewczyny, z zazdrości a może wyczuwa kłopoty? W Hurghadzie zapoznaje się ze sprawą i zostaje zaatakowany, przez kogo, kto mu grozi? Kiedy wraca do Polski rozkręca się totalne piekło, czego dotyczy, czy tylko śledztwa? Kim jest morderca i jaki ma cel?

O tej książce chciało by się powiedzieć wszystko i nic, zamilczeć by się nie wsypać ze szczegółami, a ta część kontynuacji z komisarzem Igorem Brudnym jest świetna, dlaczego mnie urzekła? Sama sprawa śledztwa przedstawiona od strony policji Egipskiej, a także powiązanych faktów była nie lada gratką, by rozwikłać zagadkę mordercy strzelał autor najpierw ślepakami, by oczywiście podkręcić napięcie i akcję, przesłuchania, sam profil mordercy, praca zespołowa policji, ale szczerze uwikłałam się w sprawy Brudnego, prywatno zawodowe, bo czy dla tak silnego charakteru, nieprzeciętnego temperamentu, miłość posiada miejsce na amory, czym jest i jak się objawia? Czy młoda atrakcyjna aspirantka może być zagrożeniem związku? czy liczą się zasady, czy chwila zapomnienia? Jak niszcząca potrafi być zazdrość, jak niszczy, upodla, oślepia, jak zmienia obiektywizm. Nie chcę pisać nic więcej bo najciekawsze kąski powieści zostawiam dla Was.

Książka która pozostawi ślad pamięci, obrazów, smaków, emocji, strachu i obaw, nietuzinkowa, inna a jednak jest jak lep na muchy, przylepisz się i koniec, giniesz w fikcji mając niesamowitą ochotę na więcej. Z wielką niecierpliwością czekam na kontynuacje. Polecam.

Igor Brudny wraca do gry! Nie ma czasu na odpoczynek, po przygodach w Bieszczadach tym razem wyrusza do Egiptu. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę tajemniczych zmumifikowanych zwłok?
Oj będzie się działo i to nie tylko jeśli chodzi o śledztwo. W tej części nieco więcej miejsca Autor poświęca uczuciom Brudnego, co pewnie niektórym może się nie spodobać. Mnie się wszystko podoba, biorę Brudnego nawet w pakiecie z jego uczuciowymi rozterkami ;)
Dobre to było jak zwykle, jest gęsto, jest mrocznie, miejscami krwawo i obrzydliwie. Wątek egipski ciekawy, świeży - znakomicie się czyta i zarywa noce, co w moim wieku nie jest takie proste ;)
Czytajcie koniecznie, najlepiej całą serię po kolei! Mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać na kolejne spotkanie z Igorem!

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2024-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 2024,

W tej części najciekawsza jest dynamika relacji pomiędzy bohaterami. Sama zagadka trochę mniej.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2024-08-05, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam, Przeczytane w 2024r.,

Kolejny raz zapraszam na recenzje książki jednego z ulubionych pisarzy, czyli Przemysława Piotrowskiego. Chyba nikogo już nie dziwi, że przy tym autorze będą zawsze ochy achy. ? Przed wami 7 tom serii z Igorem Brudnym, czyli ,,Anubis" Uwielbiam te okładki, które w idealny sposób oddają klimat, jaki spotkacie w środku. Poprzedni tom, jak i ta część czytana jest przez Filipa Kosiora, czy to dobrze, czy źle to już każdego indywidualne zdanie/opinia. Przyznam się, że przyzwyczaiłam się do Igora z głosem Wojciecha Żołądkowicza, lecz z głosem Filipa Kosiora mamy starego, nowego Igora, który też robi robotę.

Wracając do książki dzięki policyjnemu Archiwum X mamy niezłą sprawę, która wymaga odświeżenia, a to dlatego, że mamy dwie ofiary, które łączy jedno, a chodzi o mumifikację ciał, zwłok, no ale co wspólnego ma Zielona Góra z Egiptem? Nie martwcie się to nie spojler, bo o tym przeczytania przeważnie na każdej stronie z książkami. Czy zarwałam noc? tak się wciągnęłam, że do 3 siedziałam, żeby tylko skończyć rozdział, książkę. Jeżeli chcielibyście wiedzieć co tym razem lubię w tym tomie to, że więcej mamy Julki, która dochodzi do siebie po ostatniej przygodzie, lecz bardziej chodzi mi o związek, który został poddany próbie wytrzymałości, a to za sprawą nowej bohaterki, jaką jest Jagny, która nieźle namieszała. Co się uśmiałam z tych wspólnych docinek to moje.

Nie samą pracą człowiek żyje prawda? Tutaj mamy naprawdę niezłą próbę dla związku Igora z Julką. Sama zastanawiałam się co bym zrobiła, gdybym była na Julki miejscu? Zakończenie wbiło mnie w fotel (tak wiem zawsze to pisze, ale sami przekonacie się, że mam rację) No już myślę ,,haaaa tym razem to Ty jesteś winny", a tu masz pstryczek w nos, że lepiej idź się przewietrz, bo autora nie pokonasz. :p Coś w stylu Ten z tym, tamten, Tamtymi, Oni z nimi i wieź tutaj przerwij czytanie w połowie książki? No nie da się!!! Adrenalina +1000, Jak już jesteście po sześciu poprzednich tomach to doskonale wiecie, co mam na myśli, a jak jesteś nowym, to polecam całym sercem zacząć od początku. Kilka razy przy różnych książkach pisałam, że zazdroszczę każdemu, kto pierwszy raz sięga po książkę autora, ponieważ te emocje, przerażenie, jakie mi towarzyszyło jest/było fantastyczne.

Zacieram ręce z niecierpliwości, kiedy będzie kolejny tom i jak to wszystko ułoży się, a was zapraszam do książki tej papierowej, jak i elektronicznej w postaci e-book lub audiobook który dostępny jest m.in. w aplikacji Audioteka.pl, w której masz wszystkie części więc w jednym miejscu każdy tom dostępny od ręki. Zapraszam całym sercem, a jeżeli jest ktoś, kto lubi kryminały i szuka czegoś z adrenaliną to sprezentujcie tę serie. To będzie strzał w dziesiątkę. Znajomi jak pytają mnie co polecam przeczytać? to ta seria często jest wymieniana.

,,Miłość, nienawiść, zemsta. Wszystkie te trzy emocje często się ze sobą łączą".

,,Anubis" - czyli Igor Brudny level 7!

Kolejny raz Autor bezpardonowo wjeżdża na rynek z zupełnie nieszablonową historią z drugim dnem.

Tym razem przed znanym i lubianym, bardziej jednak ludzkim niż boskim komisarzem Igorem Brudnym sprawa z policyjnego Archiwum X. Nagle zagwozdka, która zebrała na swoich aktach solidną warstwę kurzu, zdawała się być już dawno zapomniana i zwyczajnie nierozwiązywalna - stała się przedmiotem międzynarodowego śledztwa jako rozwojowy fuks, do tego skomplikowany i wielowątkowy.. Przed zielonogórskim komisarzem mnóstwo atrakcji, w tym wycieczka do Egiptu, gdzie nie tylko piekielnie wysoka temperatura sprawi, że obraz tajemniczych morderstw okraszonych wyrafinowanymi torturami stanie się jeszcze bardziej rozmazany, nieczytelny.. Śledczy zacznie się motać w chaosie poszlak i niejasnych podejrzeń. A motyw zabójcy nieznośnie długo pozostaje nieznany..

Kim jest ,,kolekcjoner dusz" namiętnie realizujący swoją ,,morderczą krucjatę"?

Gdy emocje wezmą górę, nawet najbardziej wytrawny gracz może mieć trudności, by zachować pokerową twarz..

Gdy ktoś dojdzie do ściany, spuści ze smyczy swoje demony - jakakolwiek logika przestaje obowiązywać i zemsta miesza się z obłędem..

,,Anubis" to siódma już odsłona jednej z najlepszych na polskim rynku kryminalnych serii. Każda kolejna historia jest inna, błyskotliwa, szalona i wysmakowana, a przy tym tak samo mroczna, klimatyczna i wysublimowana. Autor po raz kolejny udowadnia, że prawda ma rożny kaliber, wartość i swoje przeciwieństwo, również ta, że ,,nie ma na świecie nic gorszego niż oszukana i zdradzona kobieta"..

Zakończenie rozbudza apetyt na ciąg dalszy, na który już czekam z niecierpliwością.
Tymczasem, gorąco polecam kolejną dawkę dobrej rozrywki w doborowym towarzystwie.

"[...] Wiła się ni­czym robal po­chwy­cony w pajęczą sieć, wyda­jąc z sie­bie nieokreślone, bulgo­czące dźwię­ki.[...]"

Przemysław Piotrowski stworzył kolejny tom z moim ulubionym męskim bohaterem w roli głównej. Jeżeli interesujecie się historią, to tytuł "Anubis" powinien wam wiele powiedzieć. Powiem w skrócie, że Igor Brudny dostanie nie lada zadanie. Będzie musiał w pewnej sprawie wyjechać do dalekiego i ciepłego kraju. Do tego zadania zostanie wyznaczona również pewna seksowna policjantka. I od razu dodam, że to nie będzie jego dziewczyna. Co na to wszystko powie Julka? Czy tak łatwo puści swojego chłopaka z obcą, młodą i piękną kobietą? Jestem zła na autora, że tak ostro namieszał w ich związku. Zamiast doprowadzić ich do ołtarza, to stawia im coraz większe kłody pod nogi. Czy ich związek ma szansę przetrwać? Czy seksowna Jagna uwiedzie naszego Igora?
Oprócz dobrze rozbudowanego wątku obyczajowego poznacie również niezwykle zagmatwany wątek kryminalny. Tutaj Przemysław Piotrowski pozwolił sobie nas mocno zaskoczyć. Otrzymałam bardzo ciekawą i wciągającą fabułę, akcję wartką ze znakomitymi jej zwrotami no i oczywiście ulubioną bohaterską parę Igora i Julkę. Moim skromnym zdaniem oni są stworzeni dla siebie, tylko Igora trzeba utemperować, żeby nie był jak pies na baby.
Oczywiście jak w każdej powieści tak i tutaj nie brakuje wielu emocji. Adrenalina buzuje w żyłach. Jeżeli znacie Igora Brudnego, to wiecie, że nie będzie z nim lekko.
Mimo że jest to już siódmy tom, to autor potrafi mnie jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Nie wiem, jak to robi Przemysław Piotrowski, ale z tomu na tom jest coraz lepszy. Mam nadzieję, że powieści z Igorem Brudnym nigdy się nie skończą.
Oprócz Igora Brudnego polubiłam komisarz Julkę Zawadzką. Uwielbiam jej cięte riposty, odwagę i waleczność jak lwica. Ta postać nie da sobie nigdy w kaszę dmuchać. Ostro walczy o swoje. W "Anubisie" będzie sobie mogła poszaleć.
Aspirantka Jagna Witos działała mi na nerwy. Nie polubiłam tej postaci. Nie lubię osób, które wpychają się na siłę w cudze życie. Jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić?
W "Anubisie" mamy do czynienia z pewnym mordercą, który za wszelką cenę chce wymierzyć sprawiedliwość. Kim jest? Jak działa? Kto będzie jego ofiarą? Na te pytania odpowiedzi szukajcie w tej książce.
Cieszę się, że autor postanowił rozwinąć temat szeroko pojętej zemsty i rywalizacji.
Okładka jest powalająca. Piotr Cie­śliń­ski ma wyjątkowy talent. Gratulacje.
Jeżeli jeszcze nie znacie Igora Brudnego, to śmiało zacznijcie swoją przygodę z nim od: "Piętna", "Sfory", "Cheruba", "Zarazy", "Bagna", "Smolarza" i "Anubisa".
Polecam wam tę kryminalną serię. Ostrzegam, że po jej przeczytaniu, bywają mroczne sny. Każda z części nie pozwala o sobie zapomnieć. Cały czas mam nadzieję, że cała seria z Igorem Brudnym doczeka się swojej ekranizacji.
Czy chcielibyście zobaczyć film lub serial np. na Netflix z tym bohaterem w roli głównej?

Matnia
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Matnia

Skrzypiące pod nogami deski. Wiatr wyjący na zewnątrz. Gałęzie poruszające się za oknami. Nieprzenikniony mrok, w którym coś się czai... Zuza nigdy...

Igor Brudny (#4). Zaraza
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Igor Brudny (#4). Zaraza

Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trudem dochodzi do siebie. Świat, w którym się obudził,...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski