reklama

Hela sama. Zasypia

Gdy zabawki są już posprzątane, a kolacja zjedzona, nadchodzi czas na wieczorne, rodzinne rytuały Heli: kąpiel, mycie zębów, ubieranie w piżamkę i czytanie książek. Lecz gdy przychodzi pora snu, nie wszystko idzie zgodnie z planem - dziewczynka wierci się w łóżku i nie może zasnąć. Hela może jednak liczyć na wsparcie i bliskość mamy oraz jej pomoc przy zasypianiu.

"Hela sama. Zasypia" to kolejny tom serii o sympatycznej dziewczynce, która każdego dnia doświadcza nowych rzeczy. Książka to wyciszające, bogato ilustrowane opowiadanie dla dzieci oraz poradnik dla rodziców, który podpowiada, jak ułatwić dziecku zasypianie.

W serii z poradnikiem ukazały się już takie tomy, jak "Hela sama. Robi siku", "Hela sama. Oddaje smoczek" oraz "Hela sama. Ubiera choinkę".

Informacje dodatkowe o Hela sama. Zasypia:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-03-22

Kup książkę Hela sama. Zasypia

Hela sama. Zasypia - opinie o książce

Samodzielne zasypianie to zawsze duży krok do pokonania, są takie dzieci, które śpią same od małego, ale też są takie, które w pewnym wieku muszą pożegnać łóżko rodziców i zacząć wreszcie spać w swoim pokoju. Niezależnie od tego, jaka jest to sytuacja, jedno jest ważne, rytuały okołosenne, dzięki, którym każde dziecko będzie zawsze wiedziało, co za chwilę się wydarzy.
Hela to dziewczynka, która pomaga dzieciom w różnych nowych sytuacjach, tym razem z rodzicami pokazuje, jak wygląda u niej czas przed snem oraz samo zasypianie. Najpierw z tatą sprzątają zabawki, potem jedzą kolację, następnie Hela się kąpię, myje zęby, nakłada piżamkę i kładzie się do łóżka. Tam zawsze z mamą czytają dwie bajeczki, włączają małą lampeczkę i dziewczynka zasypia.
Po raz kolejny chętnie wróciliśmy do naszej ukochanej Heli, która tym razem przybliża nam temat bardzo bliski mojej córce, ona też wreszcie zaczęła spać w swoim pokoju sama i bardzo dobrze z tą nową sytuacją sobie radzi. Razem z dziećmi porównaliśmy, jakie wieczorem rytuały ma Hela, a jakie my i okazały się one dość podobne, także można się spodziewać, że większość dzieci wykonuje wieczorem te same czynności.
Jak zawsze w tej serii mamy słowo od autorki oraz poradnik dla rodziców, który znajduje się na końcu książki. Poradnik dotyczy skutecznego usypiania dzieci, ponieważ nie jest to wcale takie łatwe i każda rada często może być na wagę złota, warto się z nim dobrze zapoznać, ponieważ znajdziemy tam cenne wskazówki.
Książka będzie fantastyczna dla dzieci, którym ciężko jest zacząć spać w swoim łóżku, ale również będzie fajna po prostu do poczytania, ponieważ historia jest naprawdę ciekawa i towarzyszy jej piękna grafika.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-04-09,

"Hela sama" to świetna seria książeczek dla najmłodszych czytelników.Chyba nie ma dziecka, które nie pokocha tej rezolutnej dziewczynki. A rodzice znajdą tu dla siebie porady i wsparcie.

Każdy z nas wie jak ważny jest sen. A w szczególności jest on ważny u dziecka, żeby prawidłowo się rozwijało.

Podczas zasypiania Hela wymyśla różne rzeczy, żeby tylko spać. Przypomina jej się, że musi dokończyć obrazek, później chce jej się pić, przekreca się z boku na bok, ale jej mama jest stanowcza i wie co zrobić, żeby Hela w końcu smacznie zasnęła.

Na końcu książeczki znajdziemy miniporadnik dla rodziców, który pokazuje jak skutecznie usypiać dziecko.

Książeczka zawiera piękne, kolorowe ilustrację.

Polecam

Hela sama. Sprząta zabawki
Kamila Gurynowicz0
Okładka ksiązki - Hela sama. Sprząta zabawki

Hela sama sprząta zabawki - Hela uczy się sprzątać zabawki po każdej zabawie. Hela sama - to seria książeczek o małej dziewczynce, która opisuje siebie...

Hela sama. Żegna smoczek
Kamila Gurynowicz0
Okładka ksiązki - Hela sama. Żegna smoczek

Hela sama to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się:...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski