reklama

Hela sama oddaje smoczek

Hela sama... to seria książek o małej dziewczynce o imieniu Hela, która każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Książki zawierają bezcenną wiedzą w postaci poradnika dla rodziców, który podpowiada, jak uporać się z problemami typu: odsmoczkowanie, opieluchowanie, zachęcenie do jedzenia wszystkich pokarmów itd. W tomie Hela oddaje smoczek dziewczynka dostaje od dziadków nową przytulankę, która ma pomóc jej w pożegnaniu smoczka. Początki są bardzo trudne, ale po jakimś czasie i przy pomocy smoczkowej wróżki, rodzinie udaje się pożegnać smoczek.

Informacje dodatkowe o Hela sama oddaje smoczek:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-05-18

Kup książkę Hela sama oddaje smoczek

Hela sama oddaje smoczek - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-06-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jak rozstać się ze smoczkiem podpowiada nam pani psycholog Kamila Gurynowicz w książęce ,,Hela sama oddaje smoczek". Smoczek, albo kciuk jak w naszym przypadku, jest dla dziecka ważnym elementem codziennego życia. Dziecko zasypia z nim, szuka w ten sposób ukojenia, daje on poczucia bezpieczeństwa. Ale jak to w życiu bywa, nadchodzi czas, kiedy trzeba rozstać się z tym przedmiotem. Gorzej jest z kciukiem. I chciałabym bardzo, by w przyszłości powstała książeczka o tym dość podobnym problemie. Może Hela będzie mieć braciszka lub siostrzyczkę?

Sposobów aby pozbyć się smoczka jest wiele. Autorka podpowiada nam jak to zrobić w sposób najmniej stresujący, zarówno dla dziecka jak i dla nas. U mnie wszelkie zmiany zawsze wiązały się z nieprzewidywalnymi zrachowaniami lub płaczem. I pewnie w takim ważnym momencie jak oduczanie używania smoczka, też te mało przyjemnie chwile pojawiły by się.

A jak sobie radzi nasza bohaterka Hela? Czy króliczek, który dostaje od dziadków i smoczkowa wróżka dadzą radę? Na pewno na początku będzie trudno. Przekonacie się sami.

~Dzisiaj pragnę zaprosić was na niezwykle ważną pozycję dedykowaną maluszkom i rodzicom, a mowa tutaj o kolejnej części z serii HELA SAMA, czyli "Hela sama oddaje smoczek" stworzonej przez psycholog Kamilę Gurynowicz z przepięknymi różnobarwnymi ilustracjami od Patrycji Fabickiej.
~Dla naszych dzieci używanie smoczka jest ważnym elementem w jego codziennym życiu.
Uspokaja go podczas silnych emocji, daje poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie jest nieodzownym elementem podczas zasypiania.Ale pomimo tego że samo używanie smoczka ma wiele pozytywnych aspektów, długotrwałe jego używanie prowadzi do poważnych wad zgryzu, rozwoju próchnicy czy nawet opóźnienia rozwoju mowy.
I tu właśnie u każdego maluszka nadchodzi taki moment kiedy trzeba się rozstać z "najwierniejszym przyjacielem"
~Dzięki tej pozycji oraz naszej słodkiej, rezolutnej bohaterce Hani, dowiemy się jak krok po kroku, przygotować naszego maluszka do kolejnego przełomowego momentu w jego życiu jakim jest odstawieniem smoczka.Przy pomocy ciekawych kolorowych ilustracji, małej ilości wartościowego tekstu oraz mini-poradnika dla rodzica w bardzo przyjemny sposób, dużo łatwiej przepracujemy trudny problem pożegnania smoczka.
~Jako matka bliźniaczek gorąco polecam wam ten tytuł.Myślę że przy pomocy tej pozycji oraz dużej ilości niezbędnych informacji dużo łatwiej przyjdzie nam się zmierzyć z kolejnym stresującym nas tematem z życia rodzica i dziecka.
Polecam J.K.

Hela sama. Dmucha nos
Kamila Gurynowicz0
Okładka ksiązki - Hela sama. Dmucha nos

Pewnego dnia Hela obudziła się w kiepskim nastroju, następnego dnia bolało ją już gardło i głowa. Okazało się, że Hela się przeziębiła. Mama Heli przystąpiła...

Hela sama się złości
Kamila Gurynowicz 0
Okładka ksiązki - Hela sama się złości

"Hela sama" to seria książek o małej dziewczynce, która każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Książki zawierają bezcenną wiedzą w postaci poradnika dla...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski