Hajmdal: Początek podróży

Tom 1 cyklu Hajmdal

Ziemia nie stoi na krawędzi zagłady – Ziemi po prostu już nie ma. Pewnego dnia została rozsadzona w proch i pył przez nieznanego wroga. Przeżyli tylko ci, którzy w chwili katastrofy pozostawali poza granicami Układu Słonecznego – zaledwie garstka.

Jednak po trzystu latach od masakry potomkowie ocalonych starają się przywrócić ludzkości dawną świetność. Korzystając z uprzejmości wysoko rozwiniętej rasy, zamieszkującej układ Epsilon Eridani, budują potężny okręt, „Hajmdal”, oraz planują zasiedlenie jednej z nadających się do terraformowania planet.

Lecz okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Istnieją bowiem w Galaktyce gatunki, którym wzrost znaczenia ludzi jest bardzo nie na rękę. A to musi prowadzić do bardzo poważnego konfliktu w skali kosmicznej. Do walki o najwyższą stawkę – przetrwanie.

Czy ludzkość zdoła przetrwać kolejny zamach na swoje istnienie? Czy bohaterowie poradzą sobie w obliczu tytanicznych wyzwań? Czy „Hajmdal” jest ocaleniem, czy kolejną pułapką? Kto ciekaw, musi koniecznie sięgnąć po książkę.

Informacje dodatkowe o Hajmdal: Początek podróży:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2018-05-31
ISBN: 978-83-65661-60-9

Kup książkę Hajmdal: Początek podróży

Hajmdal: Początek podróży - opinie o książce

Wartka akcja, barwne postacie i walka o nowe miejsce w  swiecie dla ludzi.

Avatar użytkownika - GabrielVinci
GabrielVinci
Przeczytane:2019-01-31, Ocena: 3, Przeczytałem, SF, 26 książek 2019,

W zasadzie dobrze się czytało, ale tom pierwszy nie zachęcił mnie do sięgnięcia po nastepne.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2024-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Aksamitny dotyk nocy
Dariusz Domagalski0
Okładka ksiązki - Aksamitny dotyk nocy

Rodzi się nowa Moc. Zdolna mamić ludzkie umysły i rozpalać żądze. Jej aksamitne muśnięcie zostawia w sercu tylko mrok... I zaprawdę powiadam wam, zanim...

Angele Dei
Dariusz Domagalski0
Okładka ksiązki - Angele Dei

Powieść rozgrywa się w czasach biblijnych, w okresie wypraw krzyżowych i współcześnie, bohaterami jest troje ludzi, których losy wiąże wspólna tajemnica...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski