Gaja z Gajówki (Tom 3). Wakacyjna misja

Przed Gają ekscytująca wyprawa nad Bałtyk! Czas opuścić leśniczówkę i rozpocząć wakacje w zupełnie innym otoczeniu - pośród wydm, piaszczystych plaż i morskich fal. To będzie fantastyczna okazja do poznania nadmorskiej przyrody!

Gaja wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia założyć Klub Błękitnej Fali, który pokaże innym wczasowiczom, że dbanie o środowisko jest niezwykle ważne - członków klubu czeka prawdziwa wakacyjna misja! Pierwsza akcja to sprzątanie nadmorskiego lasu i przygotowanie plakatów o sieweczce obrożnej. Nie znacie tego ptaka? Nic straconego - Gaja opowie wam nie tylko o nim, ale też o innych zagrożonych gatunkach, takich jak szarytki morskie czy morświny. Nadmorska przyroda zachwyci was swoją różnorodnością!

Na Gaję czekają również beztroskie zabawy w piratów, budowanie zamków z piasku i zwiedzanie latarni morskiej! To wszystko w otoczeniu mew i zapachu przepysznych gofrów. Dziewczynka da też prawdziwy popis swoich kulinarnych zdolności. Wraz z ciocią, właścicielką pensjonatu Prymulka, w którym zatrzymają się razem z mamą, przygotuje śniadania dla urlopowiczów - nie zabraknie słynnej zaklejmordki (musicie koniecznie poznać ten rodzinny przepis Wicherków!), zdrowych koktajli i innych wegetariańskich smakołyków.

,,Gaja z Gajówki" autorstwa Anny Włodarkiewicz (,,Misiu, wróć", ,,Lato Toli") z ilustracjami Kasi Piątek to pełna humoru, urocza opowieść o piegowatej dziewczynce, która pokaże młodym czytelnikom proste, ale też niesamowicie ciekawe życie wśród natury, wypełnione miłością i przyjaźnią.

Informacje dodatkowe o Gaja z Gajówki (Tom 3). Wakacyjna misja:

Gaja z Gajówki (Tom 3). Wakacyjna misja - opinie o książce

Avatar użytkownika - MaleKsiazkoweMol
MaleKsiazkoweMol
Przeczytane:2024-08-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Gaja spędza cały miesiąc w Trzcinkach nad morzem.

Brzmi cudownie, prawda?😊🌊

Razem z mamą wypoczywają w pensjonacie Prymulka, który należy do cioci Danki i wujka Marka. Dziewczynka korzysta pełnymi garściami z uroków nadmorskiego zakątka. Z fascynacją odkrywa wyjątkowość tamtejszej fauny i flory, spaceruje po plaży, przemierza leśne ścieżki i napawa się pięknem przyrody. Sporo czasu poświęca też na czytanie, które uwielbia, a także spędza czas ze swoimi kuzynami.

Gaja nie próżnuje nawet podczas wakacji!

Jako wielka miłośniczka przyrody i przyjaciółka wszystkich zwierząt, chce zrobić cóż pożytecznego i dlatego wybiera się na spotkanie z Panią Kornelią z Błękitnego Patrolu WWF. Niestety, okazało się, że do organizacji mogą zapisać się tylko miejscowi. To wcale nie ostudziło zapału naszej bohaterki, a wręcz przeciwnie! Wkrótce wzięła udział w akcji sprzątania plaży i lasu, podczas której poznała koleżankę. Dziewczynki odkryły, że łączy ich miłość do przyrody i chęć niesienia pomocy zwierzętom, więc od razu się polubiły. Razem założyły klub, organizowały spotkania tematyczne i tworzyły plakaty o zagrożonych gatunkach.

Pokochalismy Gaję od samego początku!

Kochamy przygody tej wspaniałej dziewczynki i to całymi zielonymi serduszkami.

Ta seria wzbudza we mnie tyle wzruszeń i uśmiechu. Czujemy wspaniałą więź z Gają i całą rodziną Wicherków. To cudownie, że możemy czytać o ludziach, którzy szanują i kochają przyrodę tak jak my. Wszystkie książki z tej serii są przepięknie wydane i budzą mój niekończący się zachwyt. W środku można znaleźć wspaniałe ilustracje i zdjęcia, mnóstwo ciekawostek przyrodniczych, a nawet przepisy na przepyszne, proste i zdrowe jedzenie!

Polecam z całego serca 💚

Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2024-08-25,

Gaja z Gajówki powraca w wakacyjnym wydaniu ❤️.

Jeśli pamiętacie recenzje poprzednich części o tej uroczej kilkulatce to zapewne pamiętacie, że porównałam tę książkę do połączenia Dzieci z Bullerbyn z Anią z Zielonego Wzgórza. Dla mnie połączenie takie jest wprost idealne bo obie te książki wprost uwielbiałam, ile jednak można czytać od początku te same książki?

Gaja jest marzycielska niczym Ania, tak jak ona docenia piękno natury i stara się cieszyć się nawet z małych rzeczy. Próbuje także uczynić ten świat lepszym miejscem. Tak jak w dzieciach z Bullerbyn śledzimy natomiast losy szkolnej dziewczynki i jej codziennych przygód. Każda część bardzo mi odpowiada językowo, urzekają mnie także ilustracje jak również osobiste notatki dziewczynki. Dodatkowo nasza bohaterka przekazuje wiele interesujących faktów dzięki którym przemyca elementy edukacyjne.

Tym razem Gaja opuszcza Gajówkę i wybiera się do pensjonatu Prymulka prowadzonego przez jej ciocię. Dziewczynka wraz z mamą ma tam spędzić cały lipiec, więc zapewne domyślacie się, że będzie się działo ❤️.

Oprócz typowych nadmorskich przyjemności dziewczynka wiele się także nauczy i będzie dzieliła się tą wiedzą również z nami (i chociaż jestem dorosła nie wiedziałam o wszystkim).

Gaja będzie pomagała w pensjonacie- szczególnie w przygotowywaniu posiłków, pozna nowych przyjaciół, zainspirowana Błękitnym Patrolem WWF stworzy wraz z przyjaciółką klub uświadamiający wszystkim jak należy pomagać zwierzętom i środowisku.

Nie zabraknie typowych dziecięcych zabaw czy rozterek, wszak jest to książka o dziewczynce, z którą każdy może się utożsamić.

Największym plusem książki jest w mojej opinii forma przypominająca pamiętnik. Nasza bohaterka dzieli się z nami swoimi myślami, szkicuje ważne dla niej momenty i opowiada to, co w oczach dziecka zdaje się być najbardziej istotne.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2024-08-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Sympatyczna trzecia odsłona przygód Gai. Kładzie jeszcze większy nacisk na ochronę przyrody niż poprzednie, co oczywiście ma mnóstwo plusów - jest to temat, który zawsze warto poruszyć z dzieckiem. No i mamy tu powiew świeżości, bo Gaja tym razem przebywa na wakacjach nad morzem, więc zmiana scenerii wypada bardzo fajnie. Z czystym sumieniem polecam.

Matylda i tajemnica Straży
Anna Włodarkiewicz0
Okładka ksiązki - Matylda i tajemnica Straży

Tajemniczy pokój w wielkim zamku, stara księga zaklęć i gęsty las, do którego nie można wchodzić... To może oznaczać jedno - czas na przygodę!   W Królestwie...

Tola na wsi
Anna Włodarkiewicz0
Okładka ksiązki - Tola na wsi

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata - interesuje ją dosłownie wszystko! Co ciekawego można zobaczyć na wsi? Na wsi można zaprzyjaźnić...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;