Elf z choinki

Czy Elfowi uda się uratować świąteczne przygotowania?

Zanurz się w magicznej opowieści, w której przebudzone choinkowe ozdoby robią wszystko, by uratować Święta, a nawet... postanawiają odnaleźć tajemniczą Różową Damę!

Pewnej grudniowej nocy mały elf ożywa pod choinką. Zauważa, że świąteczne drzewko ubrane jest tylko częściowo. Elf zastanawia się, dlaczego ludzie przerwali pracę i zostawili ozdoby w takim rozgardiaszu. To miały być jego pierwsze Święta, ale wszystko wskazuje na to, że nic z tego nie będzie. Elf wraz z innymi ozdobami postanawia dokończyć ubieranie choinki. Czy dzięki wspólnej pracy i wzajemnej pomocy uda im się przystroić drzewko? Czy rodzina wróci na Święta do domu?

Piękna, pełna magii i niezwykłych przygód świąteczna opowieść dla wszystkich dzieci i dorosłych, którzy wspólnie oczekują na ten najbardziej wyjątkowy czasu w roku. Historia Elfa i jego przyjaciół pokaże czytelnikom, jak wielką moc mają nadzieja, wzajemna pomoc i współdziałanie. To będą naprawdę niesamowite Święta!

Informacje dodatkowe o Elf z choinki:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2023-11-08

Tagi: Dzieci od ok. 5 lat

Kup książkę Elf z choinki

Elf z choinki - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2024-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mówi się, że święta to magiczny czas. Tę magię pięknie uchwyciła Anna Włodarkiewicz w bajce "Elf z choinki".

Tytułowy bohater jest ozdobą choinkową, ale budzi się nie na drzewku, a pod drzewkiem. Co takiego wydarzyło się, że rodzina nagle przerwała dekorowanie domu? Ozdoby nie pragną niczego bardziej, jak zdobić choinkę. Mały elf jest zdeterminowany, aby to marzenie spełnić.

Anna Włodarkiewicz wspaniałe uchwyciła klimat świątecznych opowieści. W tym niepokoju, czy bohaterom się uda, czujemy pewną błogość i nadzieję. Z ogromną radością obserwujemy, jak sceptyczne głosy milkną, a choinkowe ozdoby razem przystępują do czynu. Pod kierownictwem małego elfa dzieje się magia.

Tytułowy bohater jest postacią która pokazuje, że warto działać. Nie zawsze jest łatwo, ale ze wsparciem odpowiednich osób można zrobić niemożliwe. W grupie siła, tylko czasami trzeba jej pokazać, że się da.

Oczami wyobraźni widzę, jak wracamy do tej bajki w czasie kolejnych i kolejnych świąt. Kocyk, dobra herbata, blask choinkowych lampek i wtulone w ciebie dziecko - pełnia szczęścia.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-12-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Tradycja ubierania choinki jest w wielu domach zwieńczeniem czasu oczekiwania i sprawia ogromną radość! A bombki niosą piękne wspomnienia. Niektóre z pewnością mają wartość sentymentalną.

Na takie też trafia Elf, który po raz pierwszy będzie obchodził święta. Pewnego razu budzi się na dywanie i od razu czuje, że nie tak powinno być. Widzi wokół siebie inne ozdoby a choinkę ustrojoną tylko częściowo, jakby w pośpiechu. Postanawia dowiedzieć się dlaczego tak się stało. Okazuje się, że rodzina musiała prędko jechać z małym chłopcem do lekarza a to oznacza, że nie zdąży przystroić choinki na czas. Mały Elf postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wraz z pomocą innych ozdób kończy ubieranie choinki, robiąc tym samym niespodziankę rodzinie.

To pełna ciepła i magii świąteczna opowieść o mocy współdziałania. Tu niemożliwe nie istnieje, trzeba tylko dostrzec potencjał w otoczeniu i zachęć do wspólnej pracy.

Ta magiczna historia, w której rządzą świąteczne ozdoby, zamknięta została w twardej, pięknie zdobionej oprawie, a całość okraszona uroczymi ilustracjami.

Tola. Zima Toli
Anna Włodarkiewicz0
Okładka ksiązki - Tola. Zima Toli

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata - interesuje ją dosłownie wszystko! Wraz z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Co ciekawego...

Świąteczny kalendarz Gabrysi
Anna Włodarkiewicz0
Okładka ksiązki -  Świąteczny kalendarz Gabrysi

Gabrysia jest pogodną, dobrze zorganizowaną dziewczynką, która lubi robótki ręczne i celebrowanie rodzinnych uroczystości. Ostatnio ma jednak wrażenie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis