Dla ciebie zabiję

Bohaterowie powieści ,,Dla ciebie nawet" powracają.

Po trzech miesiącach Michał Barczyński opuszcza areszt śledczy. Jego brat Marek spieszy się, by go odebrać, ale okoliczności sprawiają, że się spóźnia. Gdy przybywa na miejsce, brata już nie ma w areszcie. Rozpoczynają się poszukiwania.

W jednym z mieszkań w pobliżu aresztu zostają znalezione trzy ciała, w tym zwłoki Michała Barczyńskiego. Sprawa się komplikuje, bo dwójka pozostałych zamordowanych to rodzina Drabiny - bandyty, przez którego Michał trafił do aresztu.

Na domiar złego Marek otrzymuje telefon od żony, że ta odchodzi od niego i zabiera córkę. Policjant zatraca się w poszukiwaniu prawdy o zmarłym bracie i batalii o powrót żony. W przypływie adrenaliny dzwoni do starego przyjaciela i wroga - Edmunda Lektoryńskiego. Zaczyna się między nimi gra.

Marek czuje coraz większą tęsknotę za bratem i lęk o najbliższych. Niestety tym razem ma znacznie mniej sprzymierzeńców i możliwości działania. Ile może poświęcić, aby uratować swoją rodzinę?

Krystian Stolarz - policjant wydziału kryminalnego, magister prawa, sportowiec amator i miłośnik książek. Prowadzi na Instagramie konto @policjant_czytaipisze, na którym promuje czytelnictwo i recenzuje książki. ,,Dla ciebie nawet" było spełnieniem marzenia o wydaniu własnego kryminału. W swoich książkach Stolarz dba o autentyzm języka, atmosfery panującej w policji i szczegółów śledztwa. Prawda o policyjnej robocie jest znakiem rozpoznawczym jego powieści.

Informacje dodatkowe o Dla ciebie zabiję:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-09-24

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Kup książkę Dla ciebie zabiję

Opinie o książce - Dla ciebie zabiję

Ile byłbyś w stanie poświęcić dla dobra swoich najbliższych? Czy dla swojej rodziny byłbyś gotów zaprzedać własną duszę? "Ludzkość jest tak skonstruowana, że za miłość trzeba płacić krzywdą i cierpieniem." "Dla ciebie zabiję" to kontynuacja przygód Marka Barczyńskiego znanego czytelnikom z "Dla czego nawet". Warto przeczytać tę opowieść chronologicznie, aby mieć pełen obraz fabuły i w pełni zrozumieć wszystkie wydarzenia z drugiej części. A dzieje się w tej książce. Oj na prawdę się dzieje! Autor nie zawodzi. Właściwie od samego początku wrzuca nas na głęboką wodę.Brat głównego bohatera wychodzi z więzienia, aby już za moment stać się jedną z ofiar potrójnego morderstwa, w którym giną też bliscy Drabiny - przestępcy przez którego Barczyński trafił do więzienia. Jednocześnie żona informuje Marka, że odchodzi od niego i zabiera ze sobą ukochaną córkę. Zdesperowany policjant poszukuje prawdy o okolicznościach śmierci swojego brata. Rozpoczyna też walkę o swoją rodzinę. Okazuje się jednak, że obydwie sprawy są ze sobą powiązane. Stoi za nimi groźny gangster z przeszłości. Dla głównego bohatera rozpoczyna się wyścig z czasem.Czy uda mu się odzyskać bliskich? Jak wysoką cenę będzie musiał za to zapłacić? Krystian Stolarz dosłownie zmiażdżył mnie tą historią. Stworzył rasowy kryminał, który ma wszystko to czego w dobrych kryminałach szukam: emocje, wciągającą akcję, szybkie tempo, krwawy i brutalny charakter, smiercionośną intrygę pościg

Dla ciebie zabiję - opinie o książce

Avatar użytkownika - poprostuwiola
poprostuwiola
Przeczytane:2024-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Michał po trzech miesiącach opuszcza bramy aresztu, na wolności ma na niego czekać brat bliźniak. Właśnie, ma czekać...ale zrządzeniem losu spóźnia się, co szybko ma swoje konsekwencje. Do tego odejście żony i córki... czyżby ktoś pragnął zemsty?

Bardzo mocny i dosadny kryminał gdzie znajdziecie nie tylko mnóstwo trupów i krwi ale i niewyobrażalne cierpienie i okrucieństwo wyrządzane tym najmłodszym.

W tej części bliżej poznajemy osobę Czarnego, który zmaga się z wielkimi problemami, o których nie ma zamiaru nikomu mówić.

Jak wiele człowiek jest w stanie zrobić by uratować najbliższych, czy potem, nadal może zasługiwać na miano człowieka?

Jak ohydne demony drzemią w duszy ludzkiej i dlaczego się pojawiają siejąc tak potworne zło?

Mroczna, ogromnie przytłaczająca, ale i warta uwagi pozycja książkowa. Fani krwistych i takich prawdziwych kryminałów z krwi i kości nie będą zawiedzeni...a ja Wam powiem jeszcze tyle,że to nie koniec historii i będzie ciąg dalszy...tylko @policjant_czytaipisze , czy czytelnik udźwignie kolejne okrucieństwa? Drogi autorze, brawo za odwagę w pisaniu, za ukazanie prawdy i dosadne potraktowanie tematu...nic lepiej nie pokazuje rzeczywistej psychiki człowieka niż właśnie, prawda.

"Dla ciebie zabiję" to kontynuacja debiutu Autora i tutaj zalecam Wam czytać tę książki w komplecie, łatwiej Sama będzie zrozumieć postaci i przedstawione wydarzenia!
Po raz kolejny spotykamy komisarza Barczyńskiego, by ponownie towarzyszyć mu w jego pracy i życiu. Pierw walczył o zdrowie swojego dziecka, przeszedł piekło i wiele poświęcił... A teraz? Teraz ponownie nad jego głową zebrały się czarne chmury. Autor nie daje naszemu bohaterowi chwili wytchnienia.
W tej części poznajemy bliżej też przyjaciela z pracy Czarnego, co jest tutaj ogromnym plusem, bo myślę, że Czarny stał się ulubieńcem czytelników, i co mogę powiedzieć? Jestem w szoku, bo Autor stworzył bardzo ciekawą postać psychologicznie...

Ponownie dzieje się dużo! Jest mrocznie, mocno, brutalnie. Książki Autora to nie są książki dla czytelników o słabych nerwach, autor nie boi się poruszać trudnych tematów: porwania, gwałty, brutalne zbrodnie, krzywda dzieci.... Ale to wszystko jest częścią pracy policjanta kryminalnego... I Ci policjanci, którzy na co dzień przebywają w takim środowisku też mają problemy, osobiste, się często też muszą zrobić coś wbrew swojej woli.
Podoba mi się to, że nie ma tu tylko obrazu policjanta, który pije i ma wszystko gdzieś.
Ta książka ma wiele twarzy, zależy jak na nią spojrzymy i który komisarz lub zbrodniarz okaże nam się bliższy .. Czy polecam? Oczywiście! To jest naprawdę obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów mocnych wrażeń! Nie ma lania wody, jest rzeczywistość. Tylko ostrzegam, obraz i przekaz jest mocny... ?

Miłego dnia, i zamawiajcie tą książkę! Nie odmawiajcie sobie tej czytelniczej uczty! Tylko uważajcie, pióro Autora uzależnia ??

Usuwacz
Krystian Stolarz0
Okładka ksiązki - Usuwacz

Seryjny morderca o pseudonimie Usuwacz pragnie sprawiedliwości. Próbuje naprawić błędy systemu i dać światu jej namiastkę - uśmierca więc wadliwe elementy...

Zbawca
Krystian Stolarz0
Okładka ksiązki - Zbawca

Pewnego dnia młody chłopak w białej szacie zaczyna strzelać do przypadkowych uczniów, po czym wypowiada słowa: ,,Zbawca pragnie sprawiedliwości" - i oddaje...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka